Grafik tasarım !!

Kantin - Grafik tasarım !! ...

Grafik tasarım !!
HeadBang isimli Üye şimdilik offline konumundadır

HeadBang

Öğrenci (Diğer) / İzmir

Grafik tasarım !!

Alt 11-04-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Herkese merhaba siteye yeni üye oldum 14 yaşındayım ve ilerde grafik tasarım okumak istiyorum. Yardımınıza ihtiyacım var ! Öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim Grafik tasarım !!

Grafik tasarım bölümünde okumama için güzel sanatlar lisesinden veya meslek liselerinden mezun olmam şart mı? Ve de yetenek sınavımda nasıl bir çalışma sunabilirim ne gösterebilirim öğretmenlere ? Hangi ünilerde grafik tasarım en iyi öğretiliyor? anadolu lisesindende mezun olup grafik tasarım yetenek sınavından güzel bir puan alabilir miyim? vede böyle olacaksa anadolu lisesinde hangi bölümde okumalıyım ?Yardım ederseniz sevinirim Grafik tasarım !!

Şimdiden teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

graphicturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphicturk(44)

Arı Üye

Grafiker / Eskişehir

hoşgeldin aramıza

Alt 11-04-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
ne demek senin gibi hevesli kardeşlerimize yardımcı olmak görevimiz inşallah ileride iyi bir grafiker olursun ödüller kazanırsın bizde ihtiyarlamış oluruz ozamanlar seninle gurur duyarız bizim kardeşimiz diye güzel sanatlar yetenek sınavı ile alıyor yeteneğin varsa resme vb puanında iyi olursa girersin ileride grafik tasarım okuyana kadar sitemizde bizimle görüş kendin birşeyler yap bizimle paylaş bizde sana yardımcı oluruz böylece kendini geliştirirsin şimdi ben çıkıyorum ama diğer arkadaşlarımız burada hafta içide ben buralardayım yardımcı oluruz hep birlikte
Bu mesajdan alıntı yap

HeadBang

Öğrenci (Diğer) / İzmir

Alt 11-04-2009 #3
ne demek senin gibi hevesli kardeşlerimize yardımcı olmak görevimiz inşallah ileride iyi bir grafiker olursun ödüller kazanırsın bizde ihtiyarlamış oluruz ozamanlar seninle gurur duyarız bizim kardeşimiz diye
tşk ederim bana grafikerlik hakkında biraz bilgi verebilir misiniz? Benden grafikerden başka bişi olmaz sanırım :rofl: Özellikle yetenek sınavı hakkında bilgi almak istiorum...
Bu mesajdan alıntı yap
graphicturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphicturk(44)

Arı Üye

Grafiker / Eskişehir

hafta içi

Alt 11-04-2009 #4
tşk ederim bana grafikerlik hakkında biraz bilgi verebilir misiniz? Benden grafikerden başka bişi olmaz sanırım :rofl: Özellikle yetenek sınavı hakkında bilgi almak istiorum...
hafta içi müsait olduğum anlarda yardımcı olacağım şimdi çıkıyorum siteden hafta içi görüşürüz ayrıntılı
Bu mesajdan alıntı yap

HeadBang

Öğrenci (Diğer) / İzmir

Alt 11-04-2009 #5
hafta içi müsait olduğum anlarda yardımcı olacağım şimdi çıkıyorum siteden hafta içi görüşürüz ayrıntılı
tamam çok tşk ederm (:
Bu mesajdan alıntı yap

HeadBang

Öğrenci (Diğer) / İzmir

Alt 16-04-2009 #6
diğer abilerim ve ablalarımda bilgi verirlerse sevinirim (:
Bu mesajdan alıntı yap
laz61 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

laz61(22)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 16-04-2009 #7
Banada bilgi verirseniz sevinirim bende grafikerlik okumak istiyorum
Bu mesajdan alıntı yap
irm.art isimli Üye şimdilik offline konumundadır

irm.art

Grafiker / İzmir

Alt 17-04-2009 #8
Arkadaşlar okuma isteği çok güzel evet ama hadi grafiker olalım benden grafikerlikten başka birşey olmaz mantığı ile düşünmeyelim.

Yetenek sınavı hakkında biraz bilgilendireyim. Öss' den belirlenen taban puanını aşmak zorundasınız. Sonrasında girmek istediğiniz üniversitenin aşamalı bölüm sınavından geçiyorsunuz. Bunlar genelde desen (geneli çıplak model amaç kas yapılarını ve iskelet sistemini çizme derecenizi görmek), natürmort (görsel algılarınız açısından), imgesel (kreativ düşüncenizi görme aşamasıdır. Bir konu verilir ve bu konunun çizimi istenir sizden.)

Sınav değerlendirmesinde dikkat edilen hususlar:
- Anatomik bilgisi
- Görsel algılama
- Oran orantı
- Gölge-ışık
- Kompozisyon bilgisi
- Prespektif bilgisi' dir.

Marmara üniversitesinin ekstra yaptığı birşey vardır. Oda gsf giriş mülakatıdır.
Öğrencinin entellektül yapısını, sanatla ilişkisi ve portfolyoyu kapsayan bir bire bir konuşmadır. Aslında tanışmak amaçlı görünsede bu mülakat en önemlisidir.
Bu mesajdan alıntı yap
laz61 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

laz61(22)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 17-04-2009 #9
Öncelikle teşekkürler,
Sizce anadolu lisesine gidip ordan grafik bölümü olan bir fakulteye mi gidiyim yoksa meslek lisesinden mi okuyum düşüncelerinizi bekliyorum bide meslekten memnunmusunuz?
Saygılarımla...
Bu mesajdan alıntı yap

HeadBang

Öğrenci (Diğer) / İzmir

Alt 18-04-2009 #10
çok tşkler (: grafiker olmak için meslek lisesinden mezun olmak şartmı vede anadolu lisesine gidersek grafiker olmak için hangi bölümü okumamaız gerekir lisede
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları