Grafik Tasarıma Yeni Başlamak Üzereyim...

Grafik Tasarımcıların Soru ve Sorunları - Grafik Tasarıma Yeni Başlamak Üzereyim... ...

hakanhazar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hakanhazar

Öğrenci (Diğer) / İzmir

Dosya17

Alt 15-02-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar ben 19 yaşındayım ve mu mesleğin içine girmek istiyorum.
bu ay bir grafik kursuna gidip sertifika alıcam ve iş hayatına bu meslekten atılmak istiyorum.
Photoshop
Corel
Freehand
Quark
Dreamweaver
illüstrator
programlarını iyice kapıcam.ve şu an zaten bir kaçını iyi derecede biliyorum.ayrıca boş hayaller peşindede değilim.kendimi geliştiricem.
izmirde yaşıyorum.
sizden istediğim tecrübeli grafikerler olarak bana önerileriniz nelerdir?
değerli cvblarınız için şimdiden saolun...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

skyfox isimli Üye şimdilik offline konumundadır

skyfox

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 15-02-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
arkadaşlar ben 19 yaşındayım ve mu mesleğin içine girmek istiyorum.
bu ay bir grafik kursuna gidip sertifika alıcam ve iş hayatına bu meslekten atılmak istiyorum.
...
Neden?

Küçüklüğünde "Büyüyünce ne olacaksın?" dediklerinde ne cevap veriyordun?
Bu mesajdan alıntı yap
finfik isimli Üye şimdilik offline konumundadır

finfik

Grafiker / İstanbul

Alt 15-02-2010 #3
Forumda ilgili konular var... Grafik Tasarıma Yeni Başlamak Üzereyim...
Bu mesajdan alıntı yap

hakanhazar

Öğrenci (Diğer) / İzmir

Alt 15-02-2010 #4
Neden?

Küçüklüğünde "Büyüyünce ne olacaksın?" dediklerinde ne cevap veriyordun?
Büyüyünce Bilgisayar Mühendisi olucam diyordum ama olmadı Grafik Tasarıma Yeni Başlamak Üzereyim... Kendimi grafik alanında geliştrmek istiyorum...
Bu mesajdan alıntı yap
skyfox isimli Üye şimdilik offline konumundadır

skyfox

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 15-02-2010 #5
Yine de gecikmiş sayılmazsın..

"Bu meslek" derken kastının tasarımcı grafikerlik olduğunu varsayarsak; bunun için öncelikle program kullanmayı öğrenmekten başka şeyler gerekli diye düşünüyorum.

Nelerdir dersen, finfik arkadaşımızın belirttiği gibi; forumda bir çok konuda tartışıldı..

O kadar programı sıralayınca ister istemez, kulaktan dolma heveslendiğin izlenimi uyandırıyor..
Bu mesajdan alıntı yap
Hulya AKSAKAL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hulya AKSAKAL

Grafiker / Kocaeli

Alt 15-02-2010 #6
umarım isteklerinn peşini bırakmazsın eğer zaten gereçekten istiyorsan çok iyi yerlere gelebilirsin.fakat mutlaka eitimini al bu işin.arkadaşında dediği gibi form da bilgiler var detaylı. istediğin şekilde elimden geleni yaparım bende aklına takılan sormak istediğin şeyleri. yeterki şu yeni nesil güzel şeylerle ilgilenebilsin herkes birbiriin elinden tutmalı.herşey önce kendine başlar v ekendinde biter.Grafik Tasarıma Yeni Başlamak Üzereyim...
Bu mesajdan alıntı yap
Nihat BAYSAL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nihat BAYSAL(46)

Hiç Biri / Elazığ

Alt 15-02-2010 #7
Bahsettiğin programların hepsinin kendine özgü incelikleri var.Hepsini birden öğrenecem dersen bu denizde boğulursun.
İlk etapda Photoshop ve herhangi bir vektörel program üzerinde kendini geliştir.Programlara hakimiyetin artınca bıkmadan usanmadan araştırma ve inceleme üzerine yoğunlaş.
Unutma her program kullanmasını bilen tasarımcı olabilir diye bir kaide yoktur.Beceri ve hayal gücü ister.
Kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap

hakanhazar

Öğrenci (Diğer) / İzmir

Alt 16-02-2010 #8
Yine de gecikmiş sayılmazsın..

"Bu meslek" derken kastının tasarımcı grafikerlik olduğunu varsayarsak; bunun için öncelikle program kullanmayı öğrenmekten başka şeyler gerekli diye düşünüyorum.

Nelerdir dersen, finfik arkadaşımızın belirttiği gibi; forumda bir çok konuda tartışıldı..

O kadar programı sıralayınca ister istemez, kulaktan dolma heveslendiğin izlenimi uyandırıyor..
haklısın kardeşim öle bi izlemin uyandırmak istememiştim.bu benim için bi heves değil.herkesin kaderi ayrı bilirsiniz.benim farketmem biraz geç oldu ama yeteneğim bu yönde olduğuna eminim.kendimi iyi bir şekilde yontucağa inanıyorum.. Grafik Tasarıma Yeni Başlamak Üzereyim...

umarım isteklerinn peşini bırakmazsın eğer zaten gereçekten istiyorsan çok iyi yerlere gelebilirsin.fakat mutlaka eitimini al bu işin.arkadaşında dediği gibi form da bilgiler var detaylı. istediğin şekilde elimden geleni yaparım bende aklına takılan sormak istediğin şeyleri. yeterki şu yeni nesil güzel şeylerle ilgilenebilsin herkes birbiriin elinden tutmalı.herşey önce kendine başlar v ekendinde biter.
öncelikle gecenin bu saatinde moralimi yükselttiğiniz için tşk ederim Grafik Tasarıma Yeni Başlamak Üzereyim...seninde dedediğin gibi bu amacım iyi bir yerlere gelebilmek.aklında olsun bi sorum olursa ilk sana sorucam Grafik Tasarıma Yeni Başlamak Üzereyim...güzel msjın için saol Grafik Tasarıma Yeni Başlamak Üzereyim...

Bahsettiğin programların hepsinin kendine özgü incelikleri var.Hepsini birden öğrenecem dersen bu denizde boğulursun.
İlk etapda Photoshop ve herhangi bir vektörel program üzerinde kendini geliştir.Programlara hakimiyetin artınca bıkmadan usanmadan araştırma ve inceleme üzerine yoğunlaş.
Unutma her program kullanmasını bilen tasarımcı olabilir diye bir kaide yoktur.Beceri ve hayal gücü ister.
Kolay gelsin.
Msjın için sende saol.kesinlikle seninle aynı fikirdeyim.harfi harfine.hepsini birden aynı anda öğreneceğimi zannetmiyorum Grafik Tasarıma Yeni Başlamak Üzereyim....dediğin gibi araştırma ve incelemenin peşini bırakmıcam Grafik Tasarıma Yeni Başlamak Üzereyim...
Bu mesajdan alıntı yap
turguts isimli Üye şimdilik offline konumundadır

turguts(37)

Grafiker / Bursa

Alt 11-11-2010 #9
genç arkadaşım diğer nihat bey'in de belirttiği photoshop ve bir vektor program yeterli olacaktır ama lütfen şunu aklından çıkart grafikerlik bir meslek değildir eğer meslek olarak görürsen operatörlükten öteye gidemezsin ama yaşam tarzı olarak görürsen ve hayatını bu yönde ilerletirsen ki daha gençsin karar verirsen yapabilirsin gerçekten keyiflidir tasarımcı olmak. çünkü ne kadar okursan ne kadar bilirsen ve zaten varolan hayattan ne kadar esinlenirsen o kadar iyi olursun gerisi hayalgücüne ve yeteneğine kalmış sana başarılar diliyorum programlar konusunda takıldığın şeyleri forumda bulabilirsin bulamazsan bana yaz ben yardım ederim dilimin döndüğünce.
Bu mesajdan alıntı yap
turguts isimli Üye şimdilik offline konumundadır

turguts(37)

Grafiker / Bursa

Alt 11-11-2010 #10
kusura bakmayın yukarıda yazdığım ilk cümle biraz düşük olmuş tekrar okumadan yolladım diğer arkadaşların ve nihat bey'inde belirttiği gibi yazacaktım aslında....Grafik Tasarıma Yeni Başlamak Üzereyim...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları