Grafik Tasarımcı Olmalı Mıyım?

Kantin - Grafik Tasarımcı Olmalı Mıyım? ...

Cevapla
Grafik Tasarımcı Olmalı Mıyım?
kck_1999 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kck_1999(24)

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Dosya24

Grafik Tasarımcı Olmalı Mıyım?

Alt 03-12-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba, Ben Kerimcan Kara. 13 yaşımdayım. Babam ünlü bir oyunda grafik tasarımcısı. Ben de ufak tefek grafik tasarım çalışmaları yapıyorum. Yani yapmaya çalışıyorum :angel: ve ileride düşledim üç meslek var: Astronotluk (:roflGrafik Tasarımcı Olmalı Mıyım?, Bilgisayar Mühendisliği ve Grafik Tasarımcılık. Astronotluk hakkında yaptığım araştırmalara göre ve çoğumuzun tahmin edebileceği gibi ileride yani ben mesleğe adım attığımda ve emekli olduğumda ölmeyecek bir meslek. Sadece astronotluk değil, bilgisayar mühendisliği ve grafik tasarımcılık hakkında da araştırma yaptım. Bu araştırmalar sonucu anladım ki bilgisayar mühendisliği ileride ölebilme ihtimali yüksek olan bir meslek. Grafik tasarımcılık da ileride, bilgisayar mühendisliği kadar olmasa bile ölme ihtimali olan bir meslek ki zaten 15-20 yıl sonra dünyanın büyük bölümünün bilgisayar kurdu olması bekleniyor ve bunun da ihtimali yüksek. Hani 15-20 yıl olmasa bile en fazla 30 yıl ömrünün olduğu düşünülüyor bu mesleklerin. Ülkemizde bunun daha fazla uzaması beklenebilir çünkü henüz Türkiye'de o kadar gelişmiş bir bilgisayar ve grafik tasarım altyapısı olduğu söylenemez. Bunlar üzerine eğitim veren birçok üniversitemiz var ama bunlar yetmiyor. Bu nedenle grafik tasarımcılık ülkemizde hala düşünülebilecek bir meslek. Ayrıca üniversitelerden yüksek bir puanla çıkarsam iyi bir grafik tasarımcı olabileceğimi ve bu işi hem zevkle yapıp hem de para kazanabileceğimi düşünüyorum.

Sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz. Bana olumlu ya da olumsuz eleştiri yapın. İyi Günler...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

sessizsu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sessizsu

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 09-12-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
grafik tasarımın 30 yıl içinde öleceğine dair bilgiyi nerelerden edindin kaynakları paylaşabilirsen daha isabetli yorumlar yapabilirim, ayrıca merakta ettim. Neredeyse kafamızı çevirdiğimiz her yerde grafik tasarımla ilgili bir ürün varken bu mesleğin 30 sene gibi bir süre içinde ölebilir olması ilginç geldi bu nasıl olabilir ki? grafik tasarımın yerine ne gibi bir meslek gelebilir ki görsel iletişim öldüğünde(!) onun yerini alsın?
Bu mesajdan alıntı yap
Cevapla

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son Mesaj
Kimler serbest tasarımcı olmalı? Nüket HOTALI Anketler 20 09-10-2013 10:36:12
Dolandırılmış mıyım? ayhancaa Grafik Tasarımcıların Soru ve Sorunları 2 10-06-2009 08:22:38
Ankarada Freelance grafik tasarımcı ve web tasarımcı mpop Sonuçlanan İlanlar 30 14-03-2009 09:15:09
Grafik Tasarımcı, Grafik Sanatı, Sorunları Avantajları farukcagla Grafik Tasarımcıların Soru ve Sorunları 77 12-02-2009 15:08:03
Her alt sayfayı da tasarlamak zorunda mıyım? fuducuk Web Tasarımı 6 30-11-2008 17:04:46

Kapat
Şifremi Unuttum?