Grafik Tasarımcısınız, Uzmanlık Alanınız Ne?

Anketler - Grafik Tasarımcısınız, Uzmanlık Alanınız Ne? ...

Cevapla
Grafik Tasarımcısınız, Uzmanlık Alanınız Ne?
Standart
Alt 24-08-2008 #31
Sponsorlu Bağlantılar

Türkiye şartlarında tek alanda branşlaşıp para kazanabilmek ne yazıkki çok zor... İşverenlerin elinde olsa sizleri 24 saat çalıştırır arkadaşlar...
Bu mesajdan alıntı yap
erdemirs isimli Üye şimdilik offline konumundadır

erdemirs(33)

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 25-08-2008 #32
                             Sponsorlu Bağlantılar
Grafik Tasarımcısıyım, "Web Tasarımı"dır branşım, he sadık kalabiliyor muyum? Hayır! Matbaa, baskı işlerinden doğru düzgün anlamamama rağmen, eski çalıştığım bir firmada, müşterimiz için afiş yapmıştım / yapmak zorunda kalmıştım. Müşteri Firma aslen bayağı büyük firma, yaptıkları iş ve kazandıkları para gayet gayet iyi, gelin görün ki vizyon yok.. Çalıştığım firma bu müşterinin sadece intranet işi ile ilgileniyor aslen, fakat gel zaman git zaman bir samimiyet doğuyor yönetimler arasında ve aradan bir kaç afiş istiyorlar, sonrasıda geliyor... He bugün Logo tasarımı ile de uğraşıyorum aslen, ama bu sevdiğimden...

Sebepleri, insanlardır, devlettir(!), kendimizdir, çevremizdir, boyunduruk altında bulunmaktır...

Düzeltilebilir mi, mümkün belki ama zaman mühim ve insanların bilinçlenmesi, gelin görün ki en çok zaman lazım olan ülkelerden biri de malesef Türkiye. Ülkemi çok seviyorum ve malesef bundan bir önceki cümleyi kurduğum için utanıyorum..!
Bu mesajdan alıntı yap
grafiker.iso isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafiker.iso

Grafiker / Ankara

Standart
Alt 25-08-2008 #33
Grafik Tasarımcı, yeteneğine ilaveten gerekli akademik eğitimini almış, sanatsal yeterliliğini ispatlamış tasarımın her branşı ile ilgili fikir sahibi kişidir. Ancak her zaman bütün alanda çalışması gerekmez. Ya da başka bir ifade ile ekmeğini kazandığı ağırlıklı eğilimi olabilir. İşte bu alan onun uzmanlık alanıdır.
Benimki genelde ambalaj, özelde Karton ambalaj. Özel Hobim Tipografi.
Bu mesajdan alıntı yap
shedesign isimli Üye şimdilik offline konumundadır

shedesign

Grafiker / Hatay

Standart
Alt 26-08-2008 #34
Uzmanlık!!!
Neye Göre, Kime Göre?
Bu mesajdan alıntı yap
grafi_x isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafi_x

Grafiker / Kahramanmaraş

Standart
Alt 26-08-2008 #35
Öncelikle iş yaptıran kişinin neyi kime nasıl yaptırması gerektiği hussunda, profesyonel bakabilmesi ve kaliteyi araması gerektiğinin bilincine varması gerekir arkadaşlar, ondan sonra benim alanım bu benim branşım şu konularına girebiliriz. Bu Türkiye şartlarında benim alanım TASARIM, diyebilmekten öte bir branş üzarinde yoğunlaşabilmek bizin yaşam standartlarımıza göre biraz fazla lüks değilmi ...?
Bu mesajdan alıntı yap
soresger2121 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

soresger2121

Grafiker / Diyarbakır

Standart
Alt 02-09-2008 #36
eğer bir şey yapıalcaksa tam yapılmalı ve düzgün yapılmalı bence uzamanlık alanın ne, sorusu çok mantıklı bir soru çünkü her alanda biraz bilgisi olan bir insan bir işi tam yapamaz mutlaka eksikleri orataya çıkar. ancak uzamnlık alanı sadece örnk. logo yapmaksa bir ekip olarak çalışmalarını başarılı ve güzel bir şekilde sürdürürler. maalesef türkiyede filmcilik sektöründe hala araba yakma sahnelerinde gerçek araba yakıyorlar buda bir ekip eksikliğinden oratay çıkıyor herşeyi tek bir kişinin üstüne yüklediğinde böyle sorunlar orataya çıkar.bu yüzdenki bilim adamlarına değer verilmeyen bu ülkede avrupa adına çalışan çok başarılı türk bilim adamları ortaya çıkıyor.
Bu mesajdan alıntı yap
seldabaslanti isimli Üye şimdilik offline konumundadır

seldabaslanti

Grafiker / Ankara

Standart
Alt 02-09-2008 #37
Arkadaşlar genelde işveren açısından baktınız olaya ve Türkiye koşullarını da kattınız. Bu konularda hemfikiriz. Ama kendimize şunu da sormalıyız. Acaba uzmanlık alanımızı belirlememizi isteselerdi hangisini seçerdik? Bir ömür kurumsal kimlik tasarlamamızı isteseler yapabilir miydik acaba? Grafikerliğin doğası sürekli değişim değil midir? Farklı şeyleri keşfetmeden tek bir düzlem üzerinde gider miydik ki?...
Bu mesajdan alıntı yap
G-ART isimli Üye şimdilik offline konumundadır

G-ART

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 18-09-2008 #38
Uzman olmak biz işçilere göre değil çünkü, emir altındayız ve verileni yapmak zorundayız varmı aksini iddaa eden?

Kendi sergimizi açma imkanımız olsaydı veya Ülkemizdeki bu meslek uzmanlık alanına göre ayrılsaydı, inanın bu ülke Dünya çapında bir çok CEVHERLER çıkarırdı.
Bu mesajdan alıntı yap
Layguen isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Layguen

Grafiker / Yurtdışı

Standart
Alt 18-09-2008 #39
Evet siz hepiniz haklisiniz ama bir insan grafikle calistigi zaman afisinden tut da vizit kartina kadar grafik le ilgili degilmi..
Bu mesajdan alıntı yap
berilizm isimli Üye şimdilik offline konumundadır

berilizm(31)

Öğrenci (Diğer) / İzmir

Standart
Alt 19-09-2008 #40
bilgisayar programclığı okudum bende..web tasarımı alanım ama grafik tasarım yeteneğiminde olduğunu keşfettim...en son girdiğim iş yerine grafiker olarak girdim fakat ajans aynı zamanda bölgesel bi gazete çıkarıyor..bende quark express öğrendim.tabi flash photoshop corel vs.den sonra bu biraz word gibi geldi bana..ama gazete dizgiside eğlenceli bi işmiş....alanım yawaş yawaş genişliyo sanırım:P
Bu mesajdan alıntı yap
Cevapla

Tags
alaniniz, alanınız, grafik, grafiker, tasarimcisiniz, tasarımcısınız, uzmanlik, uzmanlık

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son Mesaj
grafik aşk zombie Hoşgeldiniz 34 21-03-2011 19:41:01
grafik selime Sonuçlanan İlanlar 3 11-06-2008 11:00:39
grafik ve web foxx_foxx Sonuçlanan İlanlar 0 07-02-2008 15:40:37
grafik berdushgrafiker Sonuçlanan İlanlar 1 27-08-2007 16:09:10

Kapat
Şifremi Unuttum?