Grafik tasarımı sektörüne girerken

Diğerleri - Grafik tasarımı sektörüne girerken Sponsorlu Bağlantılar Bu sektöre girerken öncelikli olarak hangi grafik programına ağırlık vermeliyiz? Ben photoshop çalışıyorum şimdilik.Sizce başlangıç için nasıl?Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler arkadaşlar....

Alt 10-07-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Bu sektöre girerken öncelikli olarak hangi grafik programına ağırlık vermeliyiz?
Ben photoshop çalışıyorum şimdilik.Sizce başlangıç için nasıl?Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler arkadaşlar.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

user82 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

user82

Grafiker / Kocaeli

Alt 10-07-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bunda bence oncelik tasarımda hangi alana daha cok yoneleceğin yani web tasarımı ve matbaa tasarımı farklı farklı seyler biri gorsel olarak sunum diğeri basılı olarak once hangi yolda gideceğine karar vermen gerek ondan sonra kullanacagın programlar, matbaa tasarımı için konusuyorum, photoshopun yanında corel draw freehand indesign ve illustrator gibi vektorel calısan programlar yani bunlardan en az bir veya 2 sini kullanabilmen gerek bunun yanısıra baskı nedir forma nedir renk nedir vs konuları bilmen gerek yani yol uzun arkadasım sadece photoshopla baslamak yetmiyo ama ne olsa baslamak lasım bi yerlerden Grafik tasarımı sektörüne girerken
Bu mesajdan alıntı yap
badreal isimli Üye şimdilik offline konumundadır

badreal

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 10-07-2008 #3
bunda bence oncelik tasarımda hangi alana daha cok yoneleceğin yani web tasarımı ve matbaa tasarımı farklı farklı seyler biri gorsel olarak sunum diğeri basılı olarak once hangi yolda gideceğine karar vermen gerek ondan sonra kullanacagın programlar, matbaa tasarımı için konusuyorum, photoshopun yanında corel draw freehand indesign ve illustrator gibi vektorel calısan programlar yani bunlardan en az bir veya 2 sini kullanabilmen gerek bunun yanısıra baskı nedir forma nedir renk nedir vs konuları bilmen gerek yani yol uzun arkadasım sadece photoshopla baslamak yetmiyo ama ne olsa baslamak lasım bi yerlerden Grafik tasarımı sektörüne girerken
katılıyorum ama her ne olursa olsun yinede vektörel çalışmalara ağırlık ver,
Bu mesajdan alıntı yap
Nüket HOTALI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nüket HOTALI(45)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 11-07-2008 #4
Grafik tasarım sektörü,
Ne yazık ki böyle bir sektör yok...
Grafik tasarım, reklamcılık sektörünün bir alanıdır ancak....
Sornuz, şu biçimde olabilirmi? Grafik tasarımda uyğulama yapmak için gerekli bilgisayar proğramları nelerdir?
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 12-07-2008 #5
teşekkürler arkadaşlar açıklamalarınız doğrultusunda gerçekten doğru yolda olduğumu anladım.bu arada baskı matbaa ilgimi çekiyor.hatta bir ay kadar bu sektörde çalıştım sırf işin nasıl yürüdüğünü görmek için.belki işin sadece amelelik kısmındadım ama bence insan idealleri uğruna çok şey yapabilmeli.teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
girerken, grafik, sektörüne, tasarımı