Grafik ve Reklamcılık Bölümü

Kantin - Grafik ve Reklamcılık Bölümü Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar ygs -3 puanıyla öğrenci alana grafik ve reklamcılık bölümü hangi üniversitelerde var bilgisi olan var mı ? fatih üniversitesinde birde istanbul kültür üniversitesinde var bildiğim kadarıyla ama ...

kargakarga isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kargakarga(25)

Öğrenci (Diğer) / Balıkesir

Alt 27-02-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar ygs -3 puanıyla öğrenci alana grafik ve reklamcılık bölümü hangi üniversitelerde var bilgisi olan var mı ? fatih üniversitesinde birde istanbul kültür üniversitesinde var bildiğim kadarıyla ama bu üniversiteler özel malesef .S bu bölüm sadece özel üniversitelerde mi var yani .(
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

mehmetmetin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mehmetmetin

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 01-03-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Çoğu üniversitede Grafik bölümü var..Ve sanırsam %100 ü grafik bölümüne ygs-3 ve yetenek sınavıyla ögrenci kabul ediyor...Tabi üniversiteden üniversiteye değişir...Ama grafik bölümü istiyorsanız yetenek sınavı şart...
Bu mesajdan alıntı yap
kargakarga isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kargakarga(25)

Öğrenci (Diğer) / Balıkesir

Alt 13-03-2010 #3
Meslek lisesi matbaa bölümünde okuyorum ancak hedefim grafik yada basın yayın okumak..yetenek sınavları için en kısa zamanda resim kursuna gitmeyi düşünüyorum. Sizce sıfırdan başlamak için çok mu geç kaldım?
Bu mesajdan alıntı yap

mehmetmetin

Alt 14-03-2010 #4
Basın Yayın bölümü hakkında pek bir bilgim yok...Ama grafik bölümü için iyi çizmek şart...Son sınıfta okuyorsunuz sanırım...Yani yetenek sınavları yazın ağustos eylül aylarında olur..Ki böyle düşünürsek vaktiniz fazla yok..

Hemen bir kursa başlarsanız tabi ki en iyisi olur..Sürekli çizim yapmak gerek...Eğer yeteneğinizde varsa biraz büyük üniversiteler olmasada bir üniversiteye girersiniz..Hı unutmadan YGS'de 250 nin altına düşmemelisiniz..Yoksa puanı düşük olup iyi çizenler sizin önünüze geçecektir...

Ama bana sorarsanız..Yani sizin yerinizde olsam istediğim bölüm olmazsa bir sonra ki seneye daha iyi hazırlanır öyle girerim sınavlara... Grafik ve Reklamcılık Bölümü Başarılar
Bu mesajdan alıntı yap
Angollowsraven isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Angollowsraven

Öğrenci (Grafik) / İzmir

Alt 23-03-2010 #5
ben grafik öğrencisiyim.eğer garifkle ilgili bi bölüm istiyosan yetenek sınavı şart.bu senen bildiğim kadarıyla yetenek sınavalrı erken tarihlere alındı yani 3 4 ay gibi kısa bi sürede hazırlanman biraz zor.geçen seneden beri desen kursuna gidiyorum ve benim bile kazanabilme konusunda şüphelerim var.yeteneğin varsa ve geliştirebilirim diyosan önümüzdeki sene için hazırlan
Bu mesajdan alıntı yap
brsspr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

brsspr

Öğrenci (Grafik) / Bursa

Alt 25-08-2010 #6
Bende meslek lisesi grafik ve foto. bölümü 3.sınıftayım ama ünide hangi bölüme gdiceğime bir türlü karar veremiyorum((bu bölüme göre okuyabileceğim bölümü seçeceğim kesin)) iç mimar ve grafikerlk arsında kararsızım üniyi bitirince iş bulma olanağı nekadar, hiç bi fikrim yok bilgisi olanlar yardım ederlerse sevinirim Grafik ve Reklamcılık Bölümü
**üniversiteler hakkında görüşlerinizide beklerim.. şimdiden teşekkürler..
Bu mesajdan alıntı yap

mehmetmetin

Alt 25-08-2010 #7
brsspr grafik ve fotoğraf bölümü öğrencisiyim demişsin. Üniversitede eğer GSF seçeceksen söylenildiği gibi yetenek şart. Çünkü grafik bölümü istiyorsan yetenek sınavına girmen gerek.

İç mimarlık bölümünden bahsedecek olursak iyi bir yeteneğe sahip olmak gerek. İyi çizim ve geniş hayal gücü gerektirir. Bu bölümde diğerleri gibi yetenekle alıyor. Bazı üniversiteler ise Say-2 den öğrenci alımı yapıyor.

Fotoğraf bölümü dersen eğer her üniversitenin farklı sınav sistemleri var. Ama çoğunda yetenek gerektirmiyor. Yani en azından çizim gerektirmiyor. Fotoğrafçılık hakkında bilgili,teknik anlamda iyi ve genel kültür anlamında çok iyi olmalısın. Bu sayede fotoğraf bölümü okuyabilrisin. Tabi sen İç mimarlık ve Grafik bölümlerinde iş sıkıntısı var diyorsan fotoğraf bölümü için daha karamsar olursun. Grafik ve Reklamcılık Bölümü

Aslında hangi bölüm okursan oku,eğer üniversitede sadece üniversiteyi bitirmek için okursan iş bulman imkansız hâle gelir. Üniversitede kendini geliştirmen gerekir. Güncel yaşamı takip etmek,ve bence en azından 1 yıl çalışmak gerekir. Ücret için değilde daha çok deneyim için. Çünkü mezun olduktan sonra iş başvurularında öncelik deneyimdir.(Yanlışım varsa affola) Grafik ve Reklamcılık Bölümü Uzun lafın kısası çalışmak çalışmak çalışmak.
Bu mesajdan alıntı yap

brsspr

Öğrenci (Grafik) / Bursa

Alt 26-08-2010 #8
öncelikle teşekkürler..Yok fotoğrafçılık okumayı düşünmüyorum Grafik ve Reklamcılık Bölümü.. GSF istiyorum aslında ama yetenek sınavların da başarılı olablmem için kursa gtsem sanırım daha iyi olucak sonuçta okadar kişinin arasından seçicekler..
Emin olmak için birşey sorucam iç mimarlık bölümü gsfdemi mühendislik mimarlık da flanmı bilmedğimden soruyorum nette araştrma yabmya çalıştım ama pek faydalı olmadı :/

**meslek lisesi grafik ve foto bölümünden mezun olmam üni.de sadece 2 yıllık seçersemmi bana yararı olur?? Dipnot:bn 4 yıllık istiyorum Grafik ve Reklamcılık Bölümü
Bu mesajdan alıntı yap

mehmetmetin

Alt 26-08-2010 #9
GSF okumak istiyorsanız çok çalışmanız gerek. Biliyorsunuz yetenekle,çizimle gireceksiniz. Bunu için kurs şart. Sadece kurs da değil,sürekli olarak çizim yapmanız gerek.

İç mimarlık bölümü sorunuza gelecek olursak,çoğu üniversitede GSF kapsamında. Yani yetenekle girebilirsiniz. Ama bazı üniversitelerde ise GSF içinde değil de Mimarlık fakültesi içinde. Örneğin Mimar Sinan, Marmara, Yeditepe, Anadolu vs. bunlarda iç mimarlığa yetenekle alınıyor. Grafik ve Reklamcılık Bölümü

Son sorunuza ne yazık ki yanıt veremeyeceğim. Grafik ve Reklamcılık Bölümü Bu konuda bilgim yok. Bende Güzel Sanatlar Lisesi son sınıftayım. Ama Güzel Sanatlar Lisesi olmam üniversitede bir işe yaramıyor. Sizde ne gibi yarar sağlar hiç bilemiyorum. Ama şunu söyleyebilrim ki 4 sene eğitim almak en iyisi. 2 sene grafik okumuş biri ve 4 sene grafik okumuş biri sizce aynı mı? Grafik ve Reklamcılık Bölümü Umarım yardımcı olabilmişimdir.
Bu mesajdan alıntı yap

brsspr

Öğrenci (Grafik) / Bursa

Alt 26-08-2010 #10
Tabikide 2 yıllık ile 4 yıllık okumak aynı şey değil bunun için 4 yıllık istiyorum zaten.Hmm güzel sanatlar lisesindesin üni.de pki hangi bölümü düşünüyosun..bu arada teşkkür edrim çok okadar üşenmeyip sorularıma cevap verdin tekrar saolasın Grafik ve Reklamcılık Bölümü
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları