Grafiker Adayı

Temel Tasarım İlkeleri - Grafiker Adayı ...

Grafiker Adayı
reildos isimli Üye şimdilik offline konumundadır

reildos

Bilg. Teknikeri / Ankara

Grafiker Adayı

Alt 14-05-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Slm Arkadaşlar. Grafikerlik Konusunda Merağı Olan Birisiyim. Ama Bu İşten Hiç Anlamıyorum. Teknik Servislik Yaptığım İçin Pc'ye Uzak Birisi Değilim. Yeni Başlayan Birisi Olarak Hangi Adımları İzlemeliyim, Nereden Başlamalıyım, Hangi Programları Kullanmalıyım. Bu Konuda Bana Yardımcı Olabilirseniz Eğer, Şimdiden Teşekkür Ederim. Hepinize İyi Çalışmalar.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

bozok_unv isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bozok_unv

Öğrenci (Diğer) / Antalya

Alt 14-05-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
en başta şunu söyliyyim. program kullanarak yada programları öğrenerek bu işi yapamazsın.Grafikerlik bir tasarım işidir ve bunun eğitimini alman mutlaka gerekir. sana tavsiyem bir grafikerlik kursuna git.
kullanacağın programlar;
en başta Photoshop,
Firework,
Flash,
Coreldraw,
Web Tasarım için en başta dreamweaver
frontpage, vs. vs.

Ama dediğim gibi grafikerliği anlamadan grafiker olunmaz.Öğrenmek şart...
Bu mesajdan alıntı yap
ahmetbarin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ahmetbarin

Forumdan Uzaklaştırıldı

Grafiker / Antalya

Alt 14-05-2010 #3
Merhaba arkadaşım. Öncelikle bu yolu seçmen teknik servise gore cok cok iyi umarım hakkında hayırlısı olur. Fakat bu meslek dışardan gorunduğu gibi değil çokta zordur. Fakat bunlar senin gozunu korkutmasın. İstedikten sonra olmazlar olur Grafiker Adayı. Ve kullanacağın programlar... Photoshop var bunu kesinlikle oğrenmelisin. Vectorel tabanlı ise illustrator, freehand, corel draw. Bunlardan birisini seçebilirsin. Ben freehand kullanıorum harika bi program ama devri artık geçti bitiyor. O yuzden illustrator u oğrenmeni tavsiye ederim. İlk once programları öğren takıldığın soru olursa burada paylaş mutlaka bir arkadaşımız yardım edecektir Grafiker Adayı. Programları öğrendikten sonra ise işin en zor kısmı tasarıma gelecek yani "HAYAL GÜCÜNÜZE" ... Grafiker Adayı Tabi o da zamanla tecrubelenecek Grafiker Adayı. Şimdiden kolay gelsin...
Bu mesajdan alıntı yap
yasarcan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yasarcan(32)

Eğitimci / Balıkesir

Alt 15-05-2010 #4
evet arkadların dediği doğru grafikerlik programı kullanmak değildir.
paintte bile harika çizimler yapan insanları gördükçe grafik tasarımın bambaşka birşey olduğuna birkez daha inanıyorum
Bu mesajdan alıntı yap
reildos isimli Üye şimdilik offline konumundadır

reildos

Bilg. Teknikeri / Ankara

Alt 16-05-2010 #5
Tavsiyeleriniz İçin Çok SağoLun Arkadaşlar. Photoshop İle Başlangıç Yapabilirim. Webde Photoshop'un Öğreniyorum Gibi Dersler Var. İnşallah Onlar Bana Yardımcı Olur. iyi Çalışmalar
Bu mesajdan alıntı yap
escoder isimli Üye şimdilik offline konumundadır

escoder

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 19-05-2010 #6
burada cok guzel bir kitap buldum senın ıcın yenı baslayan bırıne 0 dan ogretmek ıcın yazmıslar

PHOTOSHOP EGITIM KITABI
Bu mesajdan alıntı yap
serkan66500 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

serkan66500

Öğrenci (Grafik) / Yozgat

Alt 20-05-2010 #7
abiler benim adım Serkan ADIMLA İLGİLİ Bİ ŞİRKET KURMAYI DÜŞÜNÜYORUM AMA ŞİRKETE UYGUN Bİ ADBULADM DAHA DOGRUSU SERKAN...ŞİRKETİ YANİ BİLGİSAYAR LA UGRAŞNLARA NE AT VERİLİYO ONU BULAMADIM VEYA NE DENİYO LÜTVEN YARDIMM..
Bu mesajdan alıntı yap