Grafiker Kasası Bütce:1500 tl

Donanım Rehberi - Grafiker Kasası Bütce:1500 tl ...

BOSSTAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

BOSSTAN

Öğrenci (Grafik) / Adana

Dosya19

Alt 08-01-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaslar kendime bir kasa(sadece kasa) toplamak istiyorum
Bütçe:1500 tl

Kullanacağım programlar;
-Adobe Photoshop CS6
-3D Studio Max
-Adobe Premiere Pro CS6
-Adobe After Effects CS6
-Adobe Illustrator
-Adobe Audition Cs5

Arkadaslar dıs kasam var sadece iç bileşenleri alacağım.Bana Bütçeme uygun önerilerde bulunurmusunuz.Belirtiğim Programlardan"Adobe Photoshop CS6 ve Adobe Illustrator'ı" kendi çabalarımla %80 oranında öğrendim.Diğer programlarada baslayacağım fakat suan ki pc yetersiz kalıyor.Yaz tatilinde ders alacağım.Öğrenciyim ileride reklam ve film sektöründe yer almak istiyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

elifatih31 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

elifatih31

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 08-01-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
boş mail atın size yardımcı olayım...
Bu mesajdan alıntı yap

BOSSTAN

Öğrenci (Grafik) / Adana

Alt 08-01-2013 #3
Mail gonderildi
Bu mesajdan alıntı yap
elifatih31 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

elifatih31

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 08-01-2013 #4
Mail ulaşmadı tekrar denermisiniz?
Bu mesajdan alıntı yap

BOSSTAN

Öğrenci (Grafik) / Adana

Alt 08-01-2013 #5
Mail ulaşmadı tekrar denermisiniz?
dönüs yapmadınız
Bu mesajdan alıntı yap
CMFERADOR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

CMFERADOR

Fotoğrafçı / Antalya

Alt 08-01-2013 #6
Merhaba arkadaslar kendime bir kasa(sadece kasa) toplamak istiyorum
Bütçe:1500 tl

Kullanacağım programlar;
-Adobe Photoshop CS6
-3D Studio Max
-Adobe Premiere Pro CS6
-Adobe After Effects CS6
-Adobe Illustrator
-Adobe Audition Cs5

Arkadaslar dıs kasam var sadece iç bileşenleri alacağım.Bana Bütçeme uygun önerilerde bulunurmusunuz.Belirtiğim Programlardan"Adobe Photoshop CS6 ve Adobe Illustrator'ı" kendi çabalarımla %80 oranında öğrendim.Diğer programlarada baslayacağım fakat suan ki pc yetersiz kalıyor.Yaz tatilinde ders alacağım.Öğrenciyim ileride reklam ve film sektöründe yer almak istiyorum.
Öncelikle belirtmek isterim ki ben de öğrenciyim ve geçen eylülde bilgisayar topladım, bilgisayar kasası ve bütün bileşenleri (monitor, klavye vs) 1500 TL'ye geldi.

Bence bol çekirdekli, bol RAMli bir kasa topla. Bende şu anda AMD FX 6100 6 çekirdekli işlemci, 8 GB RAM ve nVidia 9800GT var o dediğin programların hepsini sorunsuz çalıştırıyor. Ben genellikle Cinema 4D'yi kullanıyorum ve maalesef özellikle video render'ı alırken işlemler çok uzun sürüyor çünkü 6 çekirdek az kalıyor (Cinema render için CPU'yu kullanıyor). Aynı şekilde 3Ds Max de öyle. Yani çok çekirdekli bir işlemci alman önemli, Intel'in Xeon işlemcilere bakabilirsin. Eğer uzun vadeli bir şey düşünüyorsan en az 10 çekirdekli bir işlemci almanı öneririm, Hyper Threading ile 10 çekirdeği 20 çekirdek yaparsın ki bu da 3D programlarında çok işine yarar.
RAM'e gelecek olursak: Adobe programları genellikle RAM'i kullanıyor, onun için RAM ne kadar çok olursa o kadar iyi. 16 GB işini fazlasıyla görür diye düşünüyorum. Ekran kartı için de nVidia 600 serisinden bir kart iyi gider.
Tabi alacağın şeylerin bütün güzelliklerinden faydalanabilmek için sağlam bir anakartının olması gerekiyor. Ayrıca programlarını çalıştıracağın ve işletim sistemi diski olarak kullanacağın disk de bir SSD disk olursa çok daha fazla verim alırsın.

Biliyorum hesapladığında ayırdığın miktarın biraz üzerine çıkabilir ama bu işe profesyonellik gözüyle bakıyorsan buna değer derim.
Bu mesajdan alıntı yap

BOSSTAN

Öğrenci (Grafik) / Adana

Alt 08-01-2013 #7
Öncelikle belirtmek isterim ki ben de öğrenciyim ve geçen eylülde bilgisayar topladım, bilgisayar kasası ve bütün bileşenleri (monitor, klavye vs) 1500 TL'ye geldi.

Bence bol çekirdekli, bol RAMli bir kasa topla. Bende şu anda AMD FX 6100 6 çekirdekli işlemci, 8 GB RAM ve nVidia 9800GT var o dediğin programların hepsini sorunsuz çalıştırıyor. Ben genellikle Cinema 4D'yi kullanıyorum ve maalesef özellikle video render'ı alırken işlemler çok uzun sürüyor çünkü 6 çekirdek az kalıyor (Cinema render için CPU'yu kullanıyor). Aynı şekilde 3Ds Max de öyle. Yani çok çekirdekli bir işlemci alman önemli, Intel'in Xeon işlemcilere bakabilirsin. Eğer uzun vadeli bir şey düşünüyorsan en az 10 çekirdekli bir işlemci almanı öneririm, Hyper Threading ile 10 çekirdeği 20 çekirdek yaparsın ki bu da 3D programlarında çok işine yarar.
RAM'e gelecek olursak: Adobe programları genellikle RAM'i kullanıyor, onun için RAM ne kadar çok olursa o kadar iyi. 16 GB işini fazlasıyla görür diye düşünüyorum. Ekran kartı için de nVidia 600 serisinden bir kart iyi gider.
Tabi alacağın şeylerin bütün güzelliklerinden faydalanabilmek için sağlam bir anakartının olması gerekiyor. Ayrıca programlarını çalıştıracağın ve işletim sistemi diski olarak kullanacağın disk de bir SSD disk olursa çok daha fazla verim alırsın.

Biliyorum hesapladığında ayırdığın miktarın biraz üzerine çıkabilir ama bu işe profesyonellik gözüyle bakıyorsan buna değer derim.
tesekkurler ekran karti konusunda nvida mi sapphire ati mi sizce bütcemi 1800 tl kadar çıkarttım anakart olarak ne önerirsiniz
Bu mesajdan alıntı yap

CMFERADOR

Fotoğrafçı / Antalya

Alt 08-01-2013 #8
Ekran kartı olarak nVidia derim, ATI geride kaldı biraz. Ana kart konusunda açıkçası çok bilgim yok, daha iyi biren birilerine sorman daha faydalı olacaktır. Teknoloji forumlarına (chip, pcnet, shiftdelete.net falan) sorabilirsin.
Bu mesajdan alıntı yap

BOSSTAN

Öğrenci (Grafik) / Adana

Alt 08-01-2013 #9
Ekran kartı olarak nVidia derim, ATI geride kaldı biraz. Ana kart konusunda açıkçası çok bilgim yok, daha iyi biren birilerine sorman daha faydalı olacaktır. Teknoloji forumlarına (chip, pcnet, shiftdelete.net falan) sorabilirsin.
SSD nin ne gibi avantajları var peki
Bu mesajdan alıntı yap

CMFERADOR

Fotoğrafçı / Antalya

Alt 08-01-2013 #10
SSD, sıradan HDD veya SATA disklere göre çok daha yüksek okuma/yazma hızlarına sahiptir. Programlar çalışırken geçici dosyalar oluştururlar ve diskin yazım hızı programların bu dosyaların yazım hızını, o da programın çalışma hızını belirler. Mesela Photoshop'un performans ayarlarının "Scratch Disks" kısmına gelip aşağıdaki yazıyı okursan, orada "Boot diski olmayan (C sürücüsünü kast ediyor) hızlı bir disk seçiniz." yazısını görürsün. Hem ayrıca SSD diskler işletim sistemi hızına da büyük oranda etkiler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları