Grafiker Olmak İçin

Kantin - Grafiker Olmak İçin Sponsorlu Bağlantılar Sa arkadaşlar sizce meslek lisesinden grafiker olmak mı daha iyi yoksa grafikerlik kursu veren bir yerden olmak mı?(Bilgeadam)...

Grafiker Olmak İçin
laz61 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

laz61(22)

Hiç Biri / İstanbul

Grafiker Olmak İçin

Alt 12-07-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Sa arkadaşlar sizce meslek lisesinden grafiker olmak mı daha iyi yoksa grafikerlik kursu veren bir yerden olmak mı?(Bilgeadam)
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ANIL YÜNCÜ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ANIL YÜNCÜ(28)

Öğrenci (Diğer) / Nevşehir

Alt 12-07-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bence meslek liseleri Grafiker Olmak İçin
Bu mesajdan alıntı yap

laz61(22)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 12-07-2009 #3
Yani şimdi benim meslek liselerine gitmeme karşı olanlar diyorki sonradan grafik eğitimi alıp bu işi yapabilirsin
Bu mesajdan alıntı yap
aLcaK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aLcaK

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 12-07-2009 #4
Bu işin eğitimini alman lazım. Okulda eğitimini tamamla yeterli görmezsen orada öğretileni kursa git.
Bu mesajdan alıntı yap

laz61(22)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 12-07-2009 #5
Cevaplarınız için teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
irm.art isimli Üye şimdilik offline konumundadır

irm.art

Grafiker / İzmir

Alt 13-07-2009 #6
Şahsi fikrim (fazla detaya girmeden) kesinlikle lise ve üniversite eğitimi almalısınız. Elbette kurstan alınan eğitimlerin faydası var yok değil. Ama okulda bu işin en ince detayına kadar eğitimini almak herzaman + bir avantıjınızdır.
Bu mesajdan alıntı yap
ışınsuu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ışınsuu

Grafiker / İstanbul

Alt 04-08-2009 #7
kurslardan alınan 3 aylık bir eğitimdense tüm öğrenim hayatını buna adamış insanların daha başarılı olabileceğine eminim...4yıllık lise ve 4yıllıkta üniversite eğitimi almış biriyle kurs eğitimi almış biri nasıl bir tutulabilir...?:worried:
Bu mesajdan alıntı yap
immortale isimli Üye şimdilik offline konumundadır

immortale(28)

Grafiker / İstanbul

Alt 04-08-2009 #8
Valla ben meslek lisesinde grafik okudum...açıkçası hiçbir şey öğrenemiyorsun...sadece alacağın diploma açısından önemi var..onun dışında mutlaka kurs almalısın...ki ben meslek lisesinden sonra birde yüksek okul okudum grafik bölümü...o da yetmedi kursa gittim Grafiker Olmak İçin okulda sadece teknik olarak öğreniyorsun o kadar... 3 sene lisede,2 sene yüksek okulda grafik eğitimi aldım ve toplam eğitim yılında sadece freehand öğrettiler.... Corel.i gittiğim stajda, photoshop.u kendi çabalarımla öğrendim +kurs desteği aldım.. sıra quark.ta Grafiker Olmak İçin eğitim bitmez
Bu mesajdan alıntı yap
niLqün.672 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

niLqün.672

Öğrenci (Grafik) / Edirne

Alt 05-08-2009 #9
Bu birazda senin isteğine bağlı meslek lisesinede gitsen kursada gitsen bilgiyi almak istiyorsan alırsın araştırırsın sürekli soru sorarsın her iki türlüde öğrenirsin.Ama meslek lisesiyle başlamanı öneriyorum eğer yeterli bulmazsan birde kursa gidersin.Bir kaç ay kursa gidip bitirmek yerine liseye gidip yavaş yavaş öğrenirsen daha fazla pekiştirme şansın olur.Hem bu süre içinde stajlarda var sana çok şey katacağından ve eğleneceğinden eminim..O yüzden önce okul derim tabi önce gideceğin okuluda bir araştırıp sor ama önyargılı insanların laflarına bakma..Başarılar inşallah gönlünce olur
Bu mesajdan alıntı yap