Grafiker olmanın yaş sınırı var mıdır?

Anketler - Grafiker olmanın yaş sınırı var mıdır? ...

Anketimiz: Grafikerin olmanın yaş sınırı var mıdır?
Grafikerin yaş sınırı yoktur. 317 87,33%
Grafiker 40 yaşından sonra mesleğini yapmamalıdır. 46 12,67%
Katılımcı sayısı: 363. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor

Cevapla
Grafiker olmanın yaş sınırı var mıdır?
fatmacan3434 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fatmacan3434

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 25-03-2009 #81
Sponsorlu Bağlantılar

bence 40 yaşından sonra daha verimli olunur.yani belli bir bilgi birimi olduğu için.oren arkadaşımada sonuna kadar katılıyorum,insan istedikten sonra her yaşta herşeyi yapabilir.
Bu mesajdan alıntı yap
N. Eser ULUHAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

N. Eser ULUHAN(33)

Webmaster / İstanbul

Standart
Alt 04-04-2009 #82
                             Sponsorlu Bağlantılar
Yaş sınırı olmamalıdır. Önemli olan tecrübedir bence Grafiker olmanın yaş sınırı var mıdır? Önemli olan üretmektir. Programları çok iyi bilmen hiçbir fayda etmez Grafiker olmanın yaş sınırı var mıdır? Üretmek Grafiker olmanın yaş sınırı var mıdır?
Bu mesajdan alıntı yap
GraFFiker isimli Üye şimdilik offline konumundadır

GraFFiker

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Standart
Alt 30-04-2009 #83
Yaş sınırı yoktur Grafiker olmanın yaş sınırı var mıdır?
Bu mesajdan alıntı yap
ruzgaryeli20 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ruzgaryeli20

Öğrenci (Diğer) / Siirt

Standart
Alt 30-04-2009 #84
bence yaş sınırı olamamalı
önemli olan öğrenme isteğiniz ve çabalarınızdır.
en önemlisi de bu işi sevmek.......
Bu mesajdan alıntı yap
gulum352 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gulum352

Grafiker / Kayseri

Standart
Alt 10-06-2009 #85
yas sınırı yok bence cekırdekten yetısme dedıgımız grafıkırler kucuk yaslarda baslamıslar v bu ıse gonul vermıslerdır.
Bu mesajdan alıntı yap
deepcrimson isimli Üye şimdilik offline konumundadır

deepcrimson

Grafiker / Aydın

Standart
Alt 17-07-2009 #86
Arkadaş ben 40 yaşında bir grafikerim. 18 yaşımdan beri yani 22 yıldır bu işi yapıyorum. Hala çalışıyorum, hala yeni şeyler öğreniyorum, hala kendimi geliştirmek için yapılan başka örnekleri inceliyorum. Ben bu işe başladığımda elimizde tepegöz merceklerle ışıklı masayla trigrami montaj yapardık. Şimdiki gençler yaptığımız çalışmaları görse herhalde 1 gün bile çalışmaz kaçıp giderlerdi. Tasarım bilgisayarda 1-2 program örenerek yapılmaz. İnsanın içinde birazda sanatçı ruhu, zengin bir bakış açısı gerektirir. İddia ediyorum her gence bir ayda gerekli tüm grafik tasarım programlarını öğretebilirim. Ama bir grafiker yapamam. Beceri ve sanatsal bakış açısı yoksa ondan hiçbirşey olmaz. Sitede görüyorum bazı işler çamur, bazıları ise gerçekten becerikli işler. Gördüğüm herhangibir işten yapanın becerisini, program biligisini, yaşını hatta cinsiyetini bile çıkarmam mümkün. En son şunu söyleyeceğim değil 60 yaşına kadar ölene kadar bu işi sürdüreceğim...
Bu mesajdan alıntı yap
gfb_cnn_1907 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gfb_cnn_1907

Grafiker / İzmir

Standart
Alt 17-07-2009 #87
hayal gücü asla bitmez Grafiker olmanın yaş sınırı var mıdır? ama yas ilerledikçe tasarımlar değişebbilir renklendirmeler olsun herşey fikrimize zihnimize göre olur yani 18 yasında birinin kullandıgı renkleri yas ilerledikçe 50 yasındaki bir tasarımcı daha koyu tarz seçme ihtimali var Grafiker olmanın yaş sınırı var mıdır? bence heryasın bir güzelliği var. oldugumuz noktada mutluysak yas sorun değildir derim Grafiker olmanın yaş sınırı var mıdır?
Bu mesajdan alıntı yap
deepcrimson isimli Üye şimdilik offline konumundadır

deepcrimson

Grafiker / Aydın

Standart

yerden göğe kadar katılıyorum

Alt 18-07-2009 #88
Meslegimle, 16 yaşımda tanıştım...20'li yaşlarımda sedat17 gibi telaşlanmıştım.... Çok iyi hatirliyorum. Bu meslek mankenlige benziyor elimi çabuk tutmam gerek fobim olmuştu Grafiker olmanın yaş sınırı var mıdır?
Eh doğanın gereği bende yaşlanıyorum...Benim için yaş tecrübe demektir.
Her meslekte oldugu gibi bizim meslegimizdede yaş ilerledikçe tecrübe kazanan kişi meslek hayatında da yükseliyor. Art oluyor, iş sahibi oluyor gibi...Bu doğal bir süreç.
Bende meslegime, masa silerek, çay servisi yaparak fotokopi çektirmeye giderek başladım. 10 yıl bu meslege ben verdim. ikinci 10 yılık bölümü bitirmek üzereyim. Bu dönemde artık maddi ve manevi olarak ben kazanmaya başladım.
Meslek hayatim boyunca çok çeşitli grafiker modelleri gördüm...En güzelide tekloji gelişmesi aşamasini birebir yaşadım. Ben meslege basladigimda bilgisayarlar sektörümüze yeni yeni giriyordu. Bir takım grafikler korktu ve bu bilgisayar programlarını red ederek mesleki hayatlarına son verdiler...
Yeni nesil ise çok daha sanslı 5 yasinda bilgisayar oyunu oynarak el pratigi olarak bu meslege basliyor. Tek hatasi ise mesleginin tamanını bilgisayar ötesine götürememek...
Gençler benim nesilimden çok daha uzun süre bu meslekte kalacaklar. Çünkü benim nesilimden çok daha cesurlar ve kendilerine güveniyorlar.
Uzun lafın kısası,
Günümüzde bir patron,
35 yasında tecrubeli bir elemana ödeyecegi yüklü maas yerine, 3 tane toy grafikeri tercih eder... (bende tercih ederim). Nedeni ise, güç her zaman kutsaldır. Günümüzde ucuz ve genç grafiker bulmakta çok kolay...
İstisna gerçeklerde var. Benim yakın cevremde var olan meslektaslarım ne yazik ki bu forum sayfalarına henuz gelmediler. 35 ile 50 yas arası hala sektorde çok iyi firmalarda çok güzel fiyatlara sanat yönetmeni, müdür, şef biçiminde emek veriyorlar. Sessiz sakin kendi köselerinde....
İnsanlar ne yazıkki ki bütün hayatı kendi yaşadıkları kadar, çevreleri kadar biliyor... Grafiker olmanın yaş sınırı var mıdır?

Benim görevim, yeni yetisen nesile yol vermektir. Hatta benim yanımda üç beş kişi alıp yetiştirmemdir. Gerçekten innandim kişiler bulursam bunu yapacagimdan emin olabilirsiniz..
Hislerime ve düşüncelerime tercüman olmuşsunuz. Teşekkür ederim. Arkadaş alındım yahu bu ankete. 40 yaşında biri tasarımcı olarak işi mi bırakayım yani. Ben çoluk çocuk sahibi bir insanım. Yapmayın etmeyin. Bu yaştan sonra meslek mi değiştireyim? Bu mesleğe gönül vermiş biri olarak evime ekmek götürebildiğim sürece kusura bakmayın yapmaya devam edeceğim. Grafiker olmanın yaş sınırı var mıdır?
Bu mesajdan alıntı yap
redeath333 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

redeath333

Desinatör / İzmir

Standart
Alt 21-07-2009 #89
Geç başlamamak lazım ben onu biliyorumda,ileride ne olur onu kişinin kendisi bilir..
Bu mesajdan alıntı yap
GraFFiker isimli Üye şimdilik offline konumundadır

GraFFiker

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Standart
Alt 20-08-2009 #90
bu işler böle : D
Bu mesajdan alıntı yap
Cevapla

Tags
grafiker, midir, mıdır, olmanin, olmanın, siniri, sınırı, var, yas, yaş

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son Mesaj
CNC için türkçe program var mıdır? maxsimus CNC 11 14-08-2015 11:47:41
Bir Grafiker Nasıl Olmalı? / Grafikeri Grafiker Yapan Nedir ? / AnıL Karahan AnıL Karahan Graficafe 17 06-12-2014 17:08:59
illustrator de freehandde olduğu gibi tints seçeneği var mıdır? sinkul Illustrator 12 24-06-2014 16:37:53
İnsan olmanın temel malzemesi Mehmet NAS Graficafe 2 10-07-2008 20:46:01

Kapat
Şifremi Unuttum?