Grafikerler.net e yapılan saldırı hakkında...

Forum Hakkında - Grafikerler.net e yapılan saldırı hakkında... ...

Konu Kapatılmıştır
Grafikerler.net e yapılan saldırı hakkında...
Admin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Admin

►Patron◄

Hiç Biri / Bursa

Standart

Grafikerler.net e yapılan saldırı hakkında...

Alt 07-07-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Son zamanlarda sitemize yapılan saldırılar yüzünden yayınımızda kısa süreli de olsa aksaklıklar yaşanmıştır. Bu saldırılarla ilgili ip numaraları tarafımızca tespit edilmiş olup Türkiye Cumhuriyeti Mahkemelerine dava açılması hakkında başvuruda bulunulmuştur. Konu ile ilgili olarak İstanbul Vatan Emniyet Bilişim Suçları bölümüne şikayet edilmiş ve kişi ya da kişilerin hakkında yasal işlem başlatılmıştır.

Saldırının gerçekleştiği ip adresleri aşağıdaki görselde görüldüğü gibidir...

Grafikerler.net e yapılan saldırı hakkında...


Konuyla ilgili yasa aşağıda görüldüğü gibidir:


Bilişim sistemine girme, sistemi engelleme,bozma, verileri yok etme veya değiştirme, tüzel kişiler hakkında güvenlik tedbiri uygulanması, banka ve kredi kartlarının kötüye kullanılması kapsamındaki suçları tanımlayan kanun maddeleri TCK'nin 243 -246.maddelerinde yer alıyor.

Bilişim sistemine girme

MADDE 243.
  1. Bir bilişim sisteminin bütününe veya bir kısmına, hukuka aykırı olarak giren veya orada kalmaya devam eden kimseye iki yıla kadar hapis veya adli para cezası verilir.
  2. Yukarıdaki fıkrada tanımlanan fiillerin bedeli karşılığı yararlanılabilen sistemler hakkında işlenmesi hâlinde, verilecek ceza yarı oranına kadar indirilir.
  3. Bu fiil nedeniyle sistemin içerdiği veriler yok olur veya değişirse, iki yıldan dört yıla kadar hapis cezasına hükmolunur.
Sistemi engelleme, bozma, verileri yok etme veya değiştirme

MADDE 244.
  1. Bir bilişim sisteminin işleyişini engelleyen, bozan, sisteme hukuka aykırı olarak veri yerleştiren, var olan verileri başka bir yere gönderen, erişilmez kılan, değiştiren, yok eden kimseye bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası verilir.
  2. Bu fiillerin bir banka veya kredi kurumuna ya da bir kamu kurum veya kuruluşuna ait bilişim sistemi üzerinde işlenmesi hâlinde, verilecek ceza yarı oranında artırılır.
  3. Yukarıdaki fıkralarda tanımlanan fiillerin işlenmesi suretiyle kişinin kendisinin veya başkasının yararına haksız bir çıkar sağlamasının başka bir suç oluşturmaması hâlinde, iki yıldan altı yıla kadar hapis ve beş bin güne kadar adli para cezasına hükmolunur.
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Konu Kapatılmıştır

Tags
grafikerlernet, hakkında, saldırı, yapılan

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son Mesaj
duvara yapılan eserler rüvü* Heykel 19 10-10-2009 20:27:13
Yapılan Çalışmalar Hakkında sedat695 Graficafe 39 08-07-2008 14:09:22
yapılan yeni tasarım lar 159480** Dijital Sanat 2 23-05-2008 09:56:32
photoshopta yapılan çalışmalarım kasta095 Serbest Çalışmalar 6 06-05-2008 16:45:51

Kapat
Şifremi Unuttum?