Grafikerler.net'in tasarımı veya terzinin söküğü

Forum Hakkında - Grafikerler.net'in tasarımı veya terzinin söküğü ...

yazarcizer isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yazarcizer

Grafiker / Kocaeli

Alt 06-11-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Farkeden var mı bilmiyorum ama sitede bir kakofoni var; kalabalık, dağınık, dikat dağıtıcı. Fazla kalmaya gelmiyor; boğuluyorsun. Şu bannerdaki arı maskotu mesela, anında gözümüze "batıyor", olmamış. Grafikerler.net logosu, banner tasarımları, reklam alanları, falanı filanı hep amatörce; bu işe daha dün başlamış arkadaşların yapacağı kalitede gerçekten. Tıpkı her telden çalan "abur cubur forumların" görsel kalitesi var karşımızda... Görsel hiyerarşi de yok; ne renk kontrastı, ne tipografik düzen ve ne iyi tasnif edilmiş pencereler.. Belliki hazır şablonlar -güya- uyarlanmaya çalışılmış.

Lütfen yanlış anlaşılmasın ama gerçeği görelim, önce kendi söküğümüzü dikmeyi öğrenelim...

(Sitede kaldıkça, sık sık giriş yapmak zorunda kalmakta ayrı ve acaip bir problem?)

Birkaç iyi örnek:

Kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

g.ecglr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

g.ecglr(30)

Özel

Hiç Biri / İstanbul

Alt 06-11-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Önce siz yapsanızda sonra ukalalığa soyunsanız nasıl olurdu acaba?
Ayrıca bunları engelleyici bir sürü program mevcut
Yükleyin birini kurtulun çok istiyorsanız.
Bİz sitemizden memnunuz; renkli neşeli...
Beğenmiyorsanız bir sürü başka forum var
güle güle deriz gidene hiç ağlamayız...
Bu mesajdan alıntı yap
crazyglad isimli Üye şimdilik offline konumundadır

crazyglad

Grafiker / İstanbul

Alt 06-11-2009 #3
Hey allahımm yaa

valla sonuna kadar yalnışanladım
adam akıllı bi öneri sunmayacaksanız hoşgörü beklemeye hakkınız yok

Kimse zorla tutulmuyor
Bu mesajdan alıntı yap
VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 06-11-2009 #4
Görüşlerinizi bildirdiğiniz için teşekkür ederiz.

Fakat lütfen forum kurallarına riayet edelim. Konunuz uygun bölüme taşınmıştır.

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap
larana isimli Üye şimdilik offline konumundadır

larana

Grafiker / İstanbul

Alt 06-11-2009 #5
Açıkçası ben bu sitenin headerlarını amatörce bulmuyorum. Gayet hoş, şirin çalışmalar. Sizin birazcık abarttığınızı düşünüyorum, terzi, sökük falan...olması gerektiği gibi bence..
Bu mesajdan alıntı yap

yazarcizer

Grafiker / Kocaeli

Alt 06-11-2009 #6
Ayıp..
Sonuna kadar yanlış anla. Anla ki; 40 yıllık hatırın olsa yine söylerdim. Doğrunun hatırından kıymetli değilsin ya. Grafik tasarım eğitimin var mı, yok. Çizmeyi bilir misin, hayır. Hiyerarşiyi/devamlılığı izah et desem edebilir misin? Edemezsin. Yok şöylede, yok böylede...

Hem ben sitenin sorumlularına yazıyorum; avukat mısın, fedai misin? Örnekse linkleri de verdim üstelik.

Şimdi eleştiriye tahammülü olmayana ne denirdi?
a- Çocuk.
b- Ya da pişmesi gereken bir çiğ.
c- Sayın polemik.
Hangisisin?
Bu mesajdan alıntı yap
VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 06-11-2009 #7
Ayıp..
Sonuna kadar yanlış anla. Anla ki; 40 yıllık hatırın olsa yine söylerdim. Doğrunun hatırından kıymetli değilsin ya. Grafik tasarım eğitimin var mı, yok. Çizmeyi bilir misin, hayır. Hiyerarşiyi/devamlılığı izah et desem edebilir misin? Edemezsin. Yok şöylede, yok böylede...

Hem ben sitenin sorumlularına yazıyorum; avukat mısın, fedai misin? Örnekse linkleri de verdim üstelik.

Şimdi eleştiriye tahammülü olmayana ne denirdi?
a- Çocuk.
b- Ya da pişmesi gereken bir çiğ.
Hangisisin?
Beyefendi, sitenin yöneticisi olarak ben size cevap verdim. Bu sitenin her üyesi site sahibi gibi bu siteyi elbette ki sahiplenir; bu garipsenecek ya da yanlış bir durum değildir. Zaten grafikerler.net in farkı da buradadır. Fakat siz bu şekilde asabi bir cevap verirseniz hoş karşılanmayacağınızı bilmeniz gerekiyor.

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap
muhendisane isimli Üye şimdilik offline konumundadır

muhendisane

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 06-11-2009 #8
siz, fevrice ve acemice itiraz edenler...

eğer gerçekten gelişmek istiyorsanız daima eleştiriye açık olun. haklı eleştirileri kabul edin, haksızları da sahiplerine iade edin. size zerre kadar fayda sağlayacak şeyi dikkate alın onu kullanın. sana haklı yorum ve eleştiri yapana böyle fevri cevaplar yazarak laf bindirme çabası içinde olursan ve böyle devam edersen, tüm mesleki hayatın boyunca amatörlükten ve ''çöpe'' gidecek işlerden kurtulamazsın.

hakkı kabul et, emeklerini ve zamanını yazık etme.
Bu mesajdan alıntı yap
demoN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

demoN(29)

Grafiker / İstanbul

Alt 06-11-2009 #9
Saygısızlık etmeyiniz lütfen.Herkes düşüncelerini eleştirilerini söyleyebilir ama bu kadarıda fazla ve abartıcı.
Bu mesajdan alıntı yap

yazarcizer

Grafiker / Kocaeli

Alt 06-11-2009 #10
Hoş karşılama azizim, hakikaten... Bazen "acı ilaç" misali bunları söylemek gerekir. Gerekir ki otomatiğe bağlanmasın, alışılmasın, normalleşmesin, kopyalanmasın... Ben de "grafik kamuoyunun" fedaisiyim. Ne yani portala yaranmaya mı çalışacaktık?

Hem soruyorum, helecanlananlar arasında grafik eğitimi olan tek kişi varmı? Gerekirse mahçubta ederim, madem öyle işte böyle!
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları