Grafikerlerin kaderi mi bu?

Grafik Tasarımcıların Soru ve Sorunları - Grafikerlerin kaderi mi bu? Sponsorlu Bağlantılar Merhaba arkadaşlar. 5-6 aydır iş aramaktaydım. Şuan moralim inanılmaz bozuk bi o kadar da sinirliyim. Bugün iş görüşmesinde yaşadığım bir olayı sizinle paylaşmak istiyorum. Ben hayatımda böyle birşey ...

Abdullahhate isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Abdullahhate

Grafiker / İstanbul

Alt 19-07-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar. 5-6 aydır iş aramaktaydım. Şuan moralim inanılmaz bozuk bi o kadar da sinirliyim. Bugün iş görüşmesinde yaşadığım bir olayı sizinle paylaşmak istiyorum.

Ben hayatımda böyle birşey görmedim... İş görüşmesine gittim Beşiktaş'a... Grafik tasarım ve dijital çizim için. Adamlara maille başvuru yapmıştım arayıp çağırdılar; mailde örnek çizimlerim vs de vardı(dedim herhalde baktılar beğendiler ve çağırıyorlar). Gittim. Adamlar maile bakmamış bile. İşveren desen, öyle küçümseyerek konuşuyorki tahammül edemezsin. Neyse baktı çizimlere falan(Baktı derken 25tane çizime toplam 15saniyede baktı mouseyi sürükleyerek).

Herif bir başladı abi, sanki bozmaya adam arıyomuş gibi...

-Bu çizimler çok kötü... işin daha başındansın... felaketler... konu bütünlüğü yok... komposizyon yok... renk seçimleri şöyle, bu böyle... biz çok büyük dünya çapında firmalara iş yapıyoruz, bize Türkiyenin en iyisi lazım yani o kadar iyi olmalıki onun gibisi olmamalı... falan (ne hikmetse ofis ****** kadar).

Bu işin içideki insanlara gösterdiğimde, sitelerde çizimleri paylaştıgımda genelde iyi yorum yapılırken, herkes konu anlatımın falan müthiş derken, bu adamın picasso gibi davranması beni yedi bitirdi. Birde sanki adama birşey demişim gibi -Çok şey yaptım havası falan verme şirketleri kandıramazsın dedi... Yahu arkadaş ya herif şizofren yada ben gerçekten birşey bilmiyorum...

Yandaki kızda çizimler neden karamsar falan diyor. Arkadaş biz onları çizim şeklini görün, örnek teşkil etsin diye getirmedik mi? Yani fikriniz olsun görün diye getirdik, yani bana komik bişey çiz desen çizerim, çizgi film karakterlerini çizerim, gothic çizerim, çocuklar için sevimli şeyler çiz desen oda var...

Sonra birde suç işlemişim gibi göz bebeklerinin %90 ı kapalı olan hiç tanımadığım patron nüspettesini dinlemekle uğraştım... içimdeki ses çok şey söyledide neyse...

Umutla beşiktaşa doğru giderken birsürü hayal kırıklığı ve biton sinirle eve döndüm... Türkiyede bu kadar çok herşeyi bilen adam varken işsizlik sayısı daha çok artar... İş aramaktanda soğudum arkadaş... Allah kahretsin!

Sevgili işverenler... Lütfen bir grafiker size mail attıgında bir zahmet okuyunuz! oku-mak.
İşlerine bakınız. Bak-mak.
Eğer size uymuyorsa egonuzu tatmin etmeden güzelce yollayınız. Yolla-mak.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 19-07-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Site halkı olarak sizi zaten çizimlerinizden biliyoruz, "patron" denen şahıs beğenmemişse onun sorunu ki sizi işe kabul etmemekle kendi kaybeder bunu bilin kendinizi üzmeyin...
Bu tip şahıslar sadece bu meslek dalına ait değil, askere gitmeden önce çok değişik işlerde çalıştım bunlarınher türlüsünü gördüm anlatmaya başlasam bu sayfaya sığmaz o yüzden kendi hallerine bırakın, değmez böyle tiplere ...
Bu mesajdan alıntı yap
genc grafiker brc isimli Üye şimdilik offline konumundadır

genc grafiker brc

Hiç Biri / İstanbul

Alt 19-07-2012 #3
Son zamanlarda tüm iş verenlerin kendilerine göre geliştirdikleri bir strateji halini almaya başladı bu durum.Karşında ki gerçekten iyi ise ve sana hakkını vermek istemiyorlarsa bu yola başvuruyorlar.Bende bu durumdan geçtim.Utanmadan gel bir kaç ay ücretsiz deneylim sonra eğer biz senden memnun kalırsak kadromuza alalım diyebilen insanlar bile var.Kafanıza takmayın bence.
Bu mesajdan alıntı yap
blackhumour isimli Üye şimdilik offline konumundadır

blackhumour

Hiç Biri / İzmir

Alt 24-07-2012 #4
Nasıl bir meyve verdiysen artık taşlamış ta taşlamış seni :smile:
Bu mesajdan alıntı yap
reborn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

reborn

Grafiker / İstanbul

Alt 24-07-2012 #5
Nasıl bir meyve verdiysen artık taşlamış ta taşlamış seni :smile:
Bu yorumun üstüne moralinin düzelmesi lazım.
Bu mesajdan alıntı yap
RD3S1GN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

RD3S1GN

Sanat Yn. / Konya

Alt 24-07-2012 #6
Sana her zaman kefilim boşver adamım değerini bilen birisi çıkar minnet etme yeter ki Grafikerlerin kaderi mi bu?

sana ofis tutarım adamım :P
Bu mesajdan alıntı yap
Abdullahhate isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Abdullahhate

Grafiker / İstanbul

Alt 06-08-2012 #7
desteğiniz için sağolun arkadaşlar...
Bu mesajdan alıntı yap
design_tolga isimli Üye şimdilik offline konumundadır

design_tolga(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 03-09-2012 #8
bende artık ülkemizde grafikerlere değer verilmediğini bırakın birde işimizin kolay olduğunu söyleyenlerin dolu olduğu yerlerdeyim sürekli ve artık bende bırakmayı düşünüyorum kpss hazırlanıp memur olmak en iyisi diye düşünüyorum artık . Allah C.C. bizi bu hale getiren patronların şirketlerini batırır inşallah.
Bu mesajdan alıntı yap
Rhapsody34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Rhapsody34

Grafiker / İstanbul

Alt 03-09-2012 #9
arkadaşlar bi miktar haklısınız bi miktar yanlışsınız bu konuda benimde yaşadığım tecrübeler var.. 1 tane dengesiz için mesleğimizi hiçe saymamızın anlamı yok..

Bi deneyimim şudurki bir digatal baskı firmasına istekleri üzerine 2011 başlarında başladım kendimi yaptığım işleri fimaları gösterdim.. Ucuz bi fiyatla işe başladım şuki 1.000 TL ile Firma da 6 ay çalıştım ve inanın ben Açık Hava Reklamcısıyım Onlar digital baskıcı benim yapabildiğim işlerin 10 da 1 ini yapıyorlar ve bana çıurak muhamelesi yaptılar Grafikerlerin kaderi mi bu? 6 ay sonra Hadi bana eyvallah diyip çıktım...

Orda böyle bir davranışla karşılaşmışken 1 senedir şu anki firmamda müdürüm.
Bu tip insanlar bizi ne aşağılayabilirler nede kendilerine mahkum bırakabilirler.. Can sıkıntısına gerek yok illaki aradığın işi bulacaksın.
Bu mesajdan alıntı yap
design_tolga isimli Üye şimdilik offline konumundadır

design_tolga(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 03-09-2012 #10
benim inancım kalmadı artık belki 7. firmam maaşta sorun yok ama maaştanda önemli şeyler var benim için ama o zihniyet hiç biryerde yok
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları