Grafikerliğe İlk Adımı Attım:)

Temel Tasarım İlkeleri - Grafikerliğe İlk Adımı Attım:) ...

By Computer isimli Üye şimdilik offline konumundadır

By Computer

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 25-04-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Mrb arkadaşlar.Grafikerliği kendime meslek edinmek istedim ve kursa başladım bugün ilk derse girdim ve ilk adımı attım şükürGrafikerliğe İlk Adımı Attım:)Yani en azından öyle düşünüyorumGrafikerliğe İlk Adımı Attım:).Siz grafiker arkadaşlarım bana sunacağınız fikirleriniz önerileriniz varmıdır?Kurs haricinde yapmam gerekn nedir?Bi kitapmı okumalıyım yoksa photoshopu yükledim onu baştan aşağımı kurcalamalıyım?..vs vs.Bana kursa başlamış biri olarak grafikerlik konusunda ilk adım,başlangıç önerileriniz nelerdirGrafikerliğe İlk Adımı Attım:)?Şimdiden teşekkür ederim kolay gelsin...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

reis_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

reis_

Webmaster / Antalya

Alt 25-04-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
program öğrenmek düşündüğün kadar zor olmayabilir.. Yani photoshop u tümüyle yutabilirsinde.. Programa hakimiyet tabikide önemli ama bunu oturup menuleri, toolları ezberlemek olarak algılama sakın..

Bence sosyal yönlerini geliştircek aktivitelere ağırlık ver.. Kitap oku.. Film seyret.. İnternetten grafikle ilgili web sitelerini ve sanatçıları takip et..

Şimdiden kolay gelsin sana.
Bu mesajdan alıntı yap
ahmetkurtbey isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ahmetkurtbey

Öğrenci (Grafik) / Denizli

Alt 27-04-2011 #3
Reise kalıtılıyorum.Ve sinirli biri olmamalı kendisiyle barışık olmalı, sabah erken kalkmalı kimseyle uyumsuz olmamalı, çevreye pozitif enerji saçmalı pozitif düşünmeli hayattaki sorunlara asla yılmayıp bununda bir çözümü vardır demeli başarılı bir grafiker.Program bilgiside şart bunun için internetten faydalanabilirsiniz.başarılar
Bu mesajdan alıntı yap
Nur isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nur

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 27-04-2011 #4
Adımınızı attığınız o yerde,
belkide adımınızın tam altında,
üniversitelerin grafik bölümlerinden mezun olmuş,
her önüne gelenin adım attığı bu alanda tutunmaya çabalayan,
yığınla işsiz grafiker olduğunu unutmamanız dileğiyle..

Not: Kendinizde o istidatı görmüyorsanız hala erken sayılır, vakit varken vazgeçebilirsiniz.

(Şimdi anlam veremeye bilirsiniz ama, bu yolda aşama katettikten sonra bu uyarım daha anlamlı gelecektir)

Saygılar...
Bu mesajdan alıntı yap
3Dreamer isimli Üye şimdilik offline konumundadır

3Dreamer

Öğrenci (Grafik) / Konya

Alt 27-04-2011 #5
bilgisayarda program öğrenmeyle grafik tasarımcı falan olunmaz üniverstede o eğitimi almış ve hala boşta geziyorsada o onun problemi.şunu şöyle yap bunu böyle yap etrafına pozitif enerji saç bunları yapınca grafik tasarımcı olursun olursun
Bu mesajdan alıntı yap
Umutbyk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Umutbyk

Öğrenci (Grafik) / Konya

Alt 27-04-2011 #6
operatörlüğe diyecektin sanırım...
Bu mesajdan alıntı yap
Karahan021 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Karahan021

Yrd. Grafiker / Diyarbakır

Alt 27-04-2011 #7
Senin bu deneyimi kazanabilmen için photosoptaki terimleri tam olarak öğrenmen gerekir tam kavradıktan sonra istediğin başarıya ulaşman için etraftaki tabela broşür v.b. reklam araçlarındaki tasarımlara dikkat et onlardan esinlenerek yeni tasarımlara çalış ...
Başarılar Dilerim...
Bu mesajdan alıntı yap
By Computer isimli Üye şimdilik offline konumundadır

By Computer

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 27-04-2011 #8
Sağolun arkadaşlar yorumlarınız için tşk ederim.Photoshopu kurstan öğreniyorum eve gelince de bu forumdan eğitim konularına bakıyorum umarım hayırlı olur..
Bu mesajdan alıntı yap
sema1981 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sema1981

Hiç Biri / İstanbul

Alt 27-04-2011 #9
Bence insan istedikten sonra herşey olur....
Bu mesajdan alıntı yap
Hepyek isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hepyek

Hiç Biri / İstanbul

Alt 27-04-2011 #10
Hayırlısı olsun kardeşim, umarım bu işin ustası olursun, ama yolun biraz çetin söyleyeyim Grafikerliğe İlk Adımı Attım:)
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları