Grafikerlik! (hayal gücü)

Grafik Sözlük - Grafikerlik! (hayal gücü) Sponsorlu Bağlantılar arkadaşlar ben hayal gücümü geliştirmek istiyorum ve bunu birçok kişiye sordum ve aldığım cevap "Kursa Git!!" kursa gidemiyorum çünkü ben *******'de yaşıyorum ve burada kurs felan yok reklam ...

akk33 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

akk33

Grafiker / Mersin

Alt 26-07-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar ben hayal gücümü geliştirmek istiyorum ve bunu birçok kişiye sordum ve aldığım cevap "Kursa Git!!" kursa gidemiyorum çünkü ben *******'de yaşıyorum ve burada kurs felan yok reklam şirketi felan desem en iyi reklam şirketinde çalışıyorum ve kendimi yetersiz buluyorum bu hayal gücü ile ilgili bir döküman arıyorum internette bulamadım elinde olan var mı ?

sizlerden en iyi yardımı alacağımı düşünüyorum şimdiden teşekkürler...
[/center]
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Katia isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Katia

Grafiker / İstanbul

Alt 26-07-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Selam,

Hayal gucu için kurs yoktur. Kursta sadece program oğrenirsin. Bol bol dergi karıştırman lazım. Ozellikle yabancı dergiler çok yararlı oluyor. Birde senin gücün eklenince bak gor neler oluyor.

sevgiler
Bu mesajdan alıntı yap
mapuskus isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mapuskus

Hiç Biri / Osmaniye

Alt 26-07-2007 #3
"Hayalgücü" adı üstünde hayal ve güç hayal herkes kurar ama bunu güce dönüştürmek Katia nın dediği gibi dergi karıştırmakla olur.. ayrıca bol bol grafik sitelerini gezecek tipografi hakkında bilgi sahibi olacak, azıcık pazarlama dili bilecek birazda kişisel gelişim kitapları okuyacaksın.. "İçinizdeki Devi Uyandırın " isimli eserle başlayabilirsin..

Hayal gücünün en güzel örneği de şudur ; "Limon" evet limon limonu düşün .. %90 ımızın ağzı sulanır.. işte olmayan ve sadece düşüncede yarattığımız bir turunçgil bile ağzımızı sulandırdı.. yani metobolik olarak etkiledi.. İşte hayal gücümüz böyledir..

"Eski filozoflardan biri dere kanarında oturur iken yanına bir genç gelmiş;
- Ben de sizin gibi filozof olmak istiyorum demiş.. Filozof ;
- Çokmu istiyorsun demiş
- Evet evet .. demiş.. demekle beraber filozof gencin başından tutarak kıvrak bir hamle ile kafasını suyun içine bastırmaya başlamış .. Genç çırpınıyormuş.. Artık dayanamayacak hale geldiğinde filozof genci sudan çıkarmış.. Genç biraz öfkeli biraz şaşkın
- Neden neden yaptın bunu demiş ? Filozof Gülümseyerek ;
- Nefes alamıyor iken en çok neyi düşündün ?
- Nefes Almayı tabiki demiş ...(yeni nesil tabikide! diyor)
- İşte filozof olmayı da bu kadar istersen olursun demiş..

Kıssadan hisse .. İstemek..İsteyeceksin..Bununla ilgili Kitap tavsiyemde Muhammet Bozdağ "Düşün ve Başar" kitabıdır.

Şimdiden Başarılar..
Bu mesajdan alıntı yap
akk33 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

akk33

Grafiker / Mersin

teşekkürler

Alt 27-07-2007 #4
her ikinize de teşekkürler özellikle

"Hayalgücü" adı üstünde hayal ve güç hayal herkes kurar ama bunu güce dönüştürmek Katia nın dediği gibi dergi karıştırmakla olur.. ayrıca bol bol grafik sitelerini gezecek tipografi hakkında bilgi sahibi olacak, azıcık pazarlama dili bilecek birazda kişisel gelişim kitapları okuyacaksın.. "İçinizdeki Devi Uyandırın " isimli eserle başlayabilirsin..

Hayal gücünün en güzel örneği de şudur ; "Limon" evet limon limonu düşün .. %90 ımızın ağzı sulanır.. işte olmayan ve sadece düşüncede yarattığımız bir turunçgil bile ağzımızı sulandırdı.. yani metobolik olarak etkiledi.. İşte hayal gücümüz böyledir..

"Eski filozoflardan biri dere kanarında oturur iken yanına bir genç gelmiş;
- Ben de sizin gibi filozof olmak istiyorum demiş.. Filozof ;
- Çokmu istiyorsun demiş
- Evet evet .. demiş.. demekle beraber filozof gencin başından tutarak kıvrak bir hamle ile kafasını suyun içine bastırmaya başlamış .. Genç çırpınıyormuş.. Artık dayanamayacak hale geldiğinde filozof genci sudan çıkarmış.. Genç biraz öfkeli biraz şaşkın
- Neden neden yaptın bunu demiş ? Filozof Gülümseyerek ;
- Nefes alamıyor iken en çok neyi düşündün ?
- Nefes Almayı tabiki demiş ...(yeni nesil tabikide! diyor)
- İşte filozof olmayı da bu kadar istersen olursun demiş..

Kıssadan hisse .. İstemek..İsteyeceksin..Bununla ilgili Kitap tavsiyemde Muhammet Bozdağ "Düşün ve Başar" kitabıdır.

Şimdiden Başarılar..
Bu mesajdan alıntı yap
zombie isimli Üye şimdilik offline konumundadır

zombie(30)

Grafiker

Alt 31-07-2007 #5
hayal gücü için kursa falan gitme hayal et sadece mesela bugün uzayda yeşillikler içinde olduğunu sonra gece olduğunu yeşilliklerin yok olup heryerin sularla kaplı biyer olduğunu düşün ama sen ıslanmıyorsun nasıl bi resim olurdu bu o anda kulağına müzik sesi geliyor gözünü aç bulaşık makinesi su kaçırmış ve oturduğun yer ıslanmış sen yeşillik sanıosun o windows un duvar kağıdı uyan .. bilg. kurtar... hayal gücü böle bişi işte dalıp git bak neler çıkıo
Bu mesajdan alıntı yap

mapuskus

Hiç Biri / Osmaniye

Alt 31-07-2007 #6
hayal gücü için kursa falan gitme hayal et sadece mesela bugün uzayda yeşillikler içinde olduğunu sonra gece olduğunu yeşilliklerin yok olup heryerin sularla kaplı biyer olduğunu düşün ama sen ıslanmıyorsun nasıl bi resim olurdu bu o anda kulağına müzik sesi geliyor gözünü aç bulaşık makinesi su kaçırmış ve oturduğun yer ıslanmış sen yeşillik sanıosun o windows un duvar kağıdı uyan .. bilg. kurtar... hayal gücü böle bişi işte dalıp git bak neler çıkıo
çok iyi.. hatta tam isabet de diyebilirim..Grafikerlik! (hayal gücü)) musluğu açık unuttum ve bilgisayarın başında uyudum...Grafikerlik! (hayal gücü)
Bu mesajdan alıntı yap
ibracan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ibracan

Grafiker / Ordu

Alt 01-08-2007 #7
mapuskus kıssalardan ders almayı severim ve dediğin kitabı okudum tekrar teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap

mapuskus

Hiç Biri / Osmaniye

Alt 03-08-2007 #8
mapuskus kıssalardan ders almayı severim ve dediğin kitabı okudum tekrar teşekkürler
Palaşmak insanı mutlu eder.. ne demek ben teşekkür ederim
Bu mesajdan alıntı yap
N/A1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

N/A1(36)

Alt 03-08-2007 #9
internette hayal gücünü geliştirmek adına birçok makale yayınlanmıştır. O yazıları okuyabilirsin. Albert Einstein'in de dediği gibi "hayal gücü bilgiden daha önemlidir". İyi çalışmalar...
Bu mesajdan alıntı yap
netw0rk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

netw0rk

Grafiker / Rize

Alt 04-08-2007 #10
waybe gercekten daha isteklendim grafikerlik için...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
dusun ve basar, grafikerlik, grafikerlik hayal gucu, grafikerlik kabiliyet, gucu, gücü, hayal, icinizdeki devi uyandirin, kisisel gelisim kitaplari, kissadan hisse, muhammet bozdag, pazarlama dili