Grafikerlik için 2 yıllık üni okumak gerekirmi

Kantin - Grafikerlik için 2 yıllık üni okumak gerekirmi Sponsorlu Bağlantılar meslek lisesi matbaa mezunuyum.Grafiker olmak istiyorum ama 2 yıllık üni okumak zorundamıyım.Yada şöyle sorayım 2 yıl okumakla lise mezunu olmak arasında fark varmı.İşe girerken diplomaya falan bakılıyormu.Bazı kişiler ...

Starbury isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Starbury

Grafiker / İzmir

Alt 08-04-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

meslek lisesi matbaa mezunuyum.Grafiker olmak istiyorum ama 2 yıllık üni okumak zorundamıyım.Yada şöyle sorayım 2 yıl okumakla lise mezunu olmak arasında fark varmı.İşe girerken diplomaya falan bakılıyormu.Bazı kişiler 2 yıl okuma bir işe yaramaz diyor bazıları işe yarar diyor.İşin içinden çıkamadım.Avantajları dezavantajlarını söylermisiniz.Yorumlarınıza göre karar vericem.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Starbury isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Starbury

Grafiker / İzmir

Alt 08-04-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
edit......
Bu mesajdan alıntı yap
H.Design isimli Üye şimdilik offline konumundadır

H.Design

Grafiker / İstanbul

Alt 08-04-2010 #3
bu işte diploma pek sormazlar. Tecrübeye bakarlar. Matbaa da çalışcaksan işi çöpe attırmayacaksın. Gelen işleri baskıya hazır hale getireceksin. Montajını vs. yapacaksın. Biraz tasarımdan da anlayacaksın. Ajans ta çalışcaksan da iyi bi tasarımcı olcaksın yeni fikirler üretceksin.
Bunlarda kendini geliştir diploma hikaye çok büyük bi ajans a girersen illaki faydası olur ama 4 yıllık olması lazım.
Benim görşüm...
Bu mesajdan alıntı yap