grafikerlik mi? web tasarım mı?

Web Tasarımı - grafikerlik mi? web tasarım mı? ...

Konu Kapatılmıştır
KTUKEK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

KTUKEK(28)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 04-07-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

öncelikle tüm arkadaşları selamlıyor internet & real iş hayatlarında başarılar diliyorum. ben 8 senedir sanal ortamda olsun mesleki hayatımda olsun; web tasarım ilgi alanımdı.

yakın zamanda tamamen bütün yaptığım siteleri, hosting hesaplarını, vps sunucuları vb.. bütün internet ve real işlerimi devredip grafikerlik konusuna yoğunlaştım. bunun sebebi web tasarımda yapılan sitenin geçen süre zarfında sorunlar çıkartması, müşterinin isteklerinin anında yerine getilebileceğini zannedip yaklaşık 7/24 istekde bulunması vs..

bırakma sebeblerimden diğer bir konuda Türkiye'de kendini hacker zannedip eline geçirdiği 1 - 2 program veya kodlar ile yada sunucunun bir açığı sayesinde siteleri ellerine geçirmesi veya günlerce alınteri dökerek verdiğimiz emeği biranda silip atması..

kısacası merak ettiğim ve tam bir cevap alamadığım kafama takılan bir soru kaldı.. Webmaster'mı yoksa Grafikerlik mi.. bana göre grafikerlik.. size göre yorumlarınıza açığım.

paylaşmayı ve tartışmayı ortamına ve usulüne göre severim. her tartışma bir bilgi sahibi olmakdır bana göre..

web sitesi yapıp örnek 500$ alıp da; hacklenme, sunucu kapanması, çökme vb.. korkularla bir sene geçirmek mi;

bir tasarım logo banner vb.. grafik işleri yapıp 250$ almak mı?

merak ediyorum :anlamsiz:
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Bahtınur YILDIZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Bahtınur YILDIZ(33)

Grafiker / Tekirdağ

Alt 04-07-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
tabiki grafikerlik diyorum işi yapıyorsun eğer sorun varsa o anda ortaya çıkıyor çöpe atıp yenisini basıyor hazırlıyorsun, akşam eve gidince tel gelip bunu güncelle demiyorlargrafikerlik mi? web tasarım mı? kafan rahat yani tek düşüncen naasıl birşey yapsam buda zaten web olayındada var tasarım heryerde tasarım.Web işini bi ara düşünmüştüm ama şimdi yok ya düşünmüyorum rahatım böyle sanırım.

KTUKEK(28)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 04-07-2007 #3
işte olay da bu.. bence grafik işini bırakıpda kimse web tasarım işine felan girmesin.. bırakmak için 800ytl ödedim grafikerlik mi? web tasarım mı? yaklaşık 70 civarında hosting'i başka bir firmaya aktardım.. sırf sağlam, güvenilir ve kalıcı bir firma bulmak için 1,5 ay aradım.. şimdi yavaş yavaş mevcut grafikerlik bilgimizi ilerletiyoruz.. en iyisi.. zaten istanbulda özel bir hastanede grafikerim. hayırlısı olsun diyelim grafikerlik mi? web tasarım mı?
laststrokee isimli Üye şimdilik offline konumundadır

laststrokee

Grafiker / İstanbul

Alt 04-07-2007 #4
ben çok fazla düşünmeden web e giriyorum. tembel olduğumdanmı bilmem bana daha kolay geldi. sadece tasarımını yapacağım için riski yok. 2.000 ytl zarar etmessin mesela ufak bi hatandan dolayı. gerçi yaptığımdanda emin diilim ya

KTUKEK(28)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 04-07-2007 #5
nasıl zarar etmessin.. 2.000ytl neki grafikerlik mi? web tasarım mı? aylık sunucuya ödüyorum 200ytl civarında para.. paneli var korumaları var.. bir müşterim çıkıp yasadışı bir iş yapıyor farkında olamıyorum. pat kapatıyorlar sitelerimi mail geliyor sunucudan atıldınız yedekde vermiyorlar.. haydi çık için işinden..

ve sadece tasarım yaparak kimse para vermez. kodlama tasarımdan daha önemli.. ve ufak bir sorunda senin telefonun çalacaktır grafikerlik mi? web tasarım mı? gece 3 olsa bile grafikerlik mi? web tasarım mı?
DeFacto isimli Üye şimdilik offline konumundadır

DeFacto(45)

Grafiker / Bursa

Alt 04-07-2007 #6
Grafikerlik bencede ... Web tasarımı zaten şu anda 12-15 yaşındaki çocuklar bile yapıyor (amatör olarak). Ve bu işi cocuklar bile yapıyorsa bu kadar para niye vereceğiz diyen bir sürü işi bilmeyen insanlarda var (bende yaptım çünki web tasarım oradan bilirim)... Senin dedğin gibi bu parayı veren insanlarda seni satın aldıgını zannedip geceni gündüzüne katıyor ; yok orasını beğenmez yok burasını beğenmez... Tabiki sen müşterine güncelleme konusunda 3-6 ayda bir güncelleme sözü vermemişsen, Bilinçsiz müşteri her zaman sorundur Webmaster lık yapacaksan...

Grafikerlikte bu yoktur [COLOR="Red"]Bahtinur[/COLOR]'un dediği gibi tasarımı yaparsın numuneni basarsın mesai saati içinde gelir görür veya yollanır müşteriye beğenmez, atarsın çope yenisini yaparsın. En azından, gecelerin sana kalır... Aman Sabaklar Olmasın dersin grafikerlik mi? web tasarım mı?.

Dediğim gibi iyi etmisşin ben ce doğrı karar vermişsin Grafikerlik En Birinci ...
ahmetsxfile isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ahmetsxfile

Grafiker / Samsun

Alt 04-07-2007 #7
Kesinlikle "Grafik Tasarım" hem hayal gücünüzü kullanıp resim çizer gibi çalıştığınız bir sektör, hemde belli bir süre sonra kazancı çok iyi. Ayrıca herkes grafiker olmadıktan sonra bitmeside mümkün olmayan bir sektör.

KTUKEK arkadaşıma katılıyor ve web tasarım olayını hobi veya basit bir sanal mekândan öteye götürmemnizi şahsi düşüncem olarak sunuyorum...
mapuskus isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mapuskus

Hiç Biri / Osmaniye

Alt 04-07-2007 #8
Hiç düşünmeden "Grafikerlik yada Sayfa Tasarımcılığı" grafikerlik bence artık kelime olarak yanlış algılanır oldu.. sayfa tasarımcısıyım ben.. ve işimi çok seviyorum.

KTUKEK(28)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 04-07-2007 #9
web sayfa tasarımcılıgı web tasarımcılıgı vs.. değil webmaster oLuyor benim bildigim grafikerlik mi? web tasarım mı?
Gökhan TEKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 04-07-2007 #10
Güzel bir soru ilerliyen günlerde güzel ve uzun bir cevap vericeğim...
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Konu Kapatılmıştır

Tags
webmaster, php coder, coder, asp coder, webtasarim grafiker