grafikerlik nasıl öğrenilir?

Anketler - grafikerlik nasıl öğrenilir? ...

ayışığı isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ayışığı

Hiç Biri / İstanbul

Alt 16-02-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar görüşlerinizi merak ediyorum. grafikerlik nasıl öğrenilir? üniversitede mi yoksa pratik olarak mı?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Nüket HOTALI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nüket HOTALI(45)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 16-02-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Pratikle teori arasinda çok fark vardır. Fakat ikisi birarada olursa muhteşem olur. Önce okul, okul döneminin ortalarında başlayan iş hayati.... süper... okul bittiginde güven sonsuz...
Bu mesajdan alıntı yap

ayışığı

Hiç Biri / İstanbul

Alt 16-02-2008 #3
sen çok mantıklı konuşuyorsun.fakat herkes için bu şartlar olgunlaşmayabilir.önemli olan istemek ve bir yerden başlamak değil mi?
Bu mesajdan alıntı yap
Jidota isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Jidota

Grafiker / Ankara

Alt 16-02-2008 #4
grafikerlik nasıl öğrenilir? Grafikerlik nasıl öğrenilir_? grafikerlik nasıl öğrenilir?
Bence kesinlikle pratik tabiki eğitimde şart ama ön önemlisi pratik--pratik--pratik
Saygılar....
Bu mesajdan alıntı yap
feylosoft isimli Üye şimdilik offline konumundadır

feylosoft

Hiç Biri / İzmir

Alt 17-02-2008 #5
İkisi de olmalı. Örgün eğitim almak en güzeli. Bende alaylıyım gerek kitaplar gerek diğer yollarla teorik yönümü geliştirmeye çalışıyorum. Keşke zamanında hocalarımı dinneyip alakasız bi bölüm yerine güzel sanatlarla girseydim diyorum. Eksikliğini çok görüyorum ben bunun ama pratik olamadan ve piyasayı okumadanda sadece okullu olmak bi işe malesef yaramıyor.
Bu mesajdan alıntı yap
Hande DEMİR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hande DEMİR(43)

Grafiker

Alt 17-02-2008 #6
öncelikle istemek gerekli.
istemeden teorikte de pratikte de başarı yakalanamaz.

ama istedikten sonra.....
ne alaylılar gördüm, grafik mezunlarına taş çıkartır.
ne grafik mezunları gördüm... kağıt üzerinde döktüren ancak, adres bloklama da dahi çuvallayan.

istedikten sonra her koşulda başarılı olunur.
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 21-02-2008 #7
öncelikle okulunu okuyup daha sonra stajlarla kendini pratik olarak geliştirmek en mantıklısı.
Bu mesajdan alıntı yap
gülsüm isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gülsüm

Grafiker / İstanbul

Alt 21-02-2008 #8
keşke okul önce olsaydı ama olmayınca da grafiker olamassın diye birşey yok..
bende okulunu bitirmedim ama öss tekrar kazanırsam bu bölümü yazarım bende çok yeniyim ve inşallah çok iyi yerlere gelirimgrafikerlik nasıl öğrenilir?

en önemlisi istek ve kararla başlıyor...
Bu mesajdan alıntı yap
AnoktaKADİR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

AnoktaKADİR

Fotoğrafçı / Tokat

Alt 24-02-2008 #9
10 yıllık analog fotoğrafçılık ve bunun içerisinde 8 yıllık digital fotoğrafçılık tecrübesi olan biri olarak dijital fotoğraf ve fotoğrafçılığın bu kadar ileri gitmesinden ve pc lerin bu meslek dalında olmazsa olmazlarından bir parçası olduktan sonra ve fotoğraf işinde birkaç tasarım yaptıktan sonra bir kaç ta serbest çalışma yapayım diyenlerden çok bilgi ve beceriye sahip olmama rağmen hala ben grafikerim diyemem çünkü okulunu okumadım ama az da olsa tecrübesini yaptım.
ben grafikermiyim ? sorusuna hayır diyebiliyorsam yolda giderken tabelalara reklamlara tasarımlara farklı açıdan (acaba ben nasıl yapardım diye ) bakmaya çalışıyorsam ve hala tasarım için internette gezinti yapıyorsam ben kendimi geliştirmek istiyorum anlamına gelir diye düşünüyorum

Ama keşke m.y.okulunda elektronik yerine grafik bölümü okusaydım
keşke
keşke...

son olarak şunu ifade etmek isterim araştırma , dışa dönük olma ,paylaşım ,fikir alış verişi , sosyal aktiviteler benim gibi düşünenlerin yardımcısı olacaktır

bu işin okulunu okuyup GRAFİKER olan arkadaşlara ve bu işin hakkını layığıyla verene "helal olsun hakikaten güzel düşünmüş ve yapmış" dedirten arkadaşlara saygı , hürmet ve muhabbetlerimle ....
Bu mesajdan alıntı yap

ayışığı

Hiç Biri / İstanbul

Alt 06-03-2008 #10
corel draw programını öğrenebilmem için internette yararlanabileceğim kaynakları bilen var mı?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
grafikerlik, nasl, nasıl, renilir, öğrenilir