grafikerlik üniversite bölümü

Grafik Tasarımcıların Soru ve Sorunları - grafikerlik üniversite bölümü Sponsorlu Bağlantılar Konu hakkında bilgisi olan aradaşlardan rica ediyorum. bu sene grafikerlik bölümünü okumak istiyorum. düz lise meznuyum. illa yenetek sınavına girmek zorundamıyım. puanı yüksek tutup direk giremiyormuyuz. ben 4 ...

rockan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

rockan

Grafiker / Ankara

Alt 26-06-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Konu hakkında bilgisi olan aradaşlardan rica ediyorum. bu sene grafikerlik bölümünü okumak istiyorum. düz lise meznuyum. illa yenetek sınavına girmek zorundamıyım. puanı yüksek tutup direk giremiyormuyuz. ben 4 yıl grafik tasarım işini yaptım. ama artık bölümünü okumak istiyorum. ama resim yeteneğim yok. nasıl bir öneri sunarsınız teşşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

colic isimli Üye şimdilik offline konumundadır

colic

Grafiker / Ankara

Alt 28-06-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bu bölümü okuman için yetenek sınavlarına girmen lasım. girmek için de güzel sanatlara hazırlık kurslarından faydalanabilirsin. resim yeteneğim yok diyip küsmemen lasım. yaratıcı ve hevesli olman ilgi duyman ilk aşamada yeterli olacaktır. ilk aşamada obje çizmeyi öğreneceksin akabininde yanyana objeler kompozisyonlar, birbirleri ile olan ilişkileri...vs bunlar oturduktan sonra en can alıcı kısma insan figür çizimlerine başlıyacaksın. unutma her insanın içinde bir yetenek gizlidir. önemli olan bunu açığa çıkartmaktır. doğru kişilerle doğru bilgileri paylaşıp doğru bir eğitim alırsan sınavı kazanabilecek yetiye sahip olmaman için hiç bir sebep yok.
ilk başta dediğim gibi ''yaratıcı ve hevesli olman ilgi duyman ilk aşamada yeterli olacaktır.''
herşey sende bitiyor ne kadar üstünde durursan o kadar çok şansın olur.
çizmeyi öğrendiğinde de bir daha bırakamıcaksın.
rakiplerin çok olcaktır kurs alırken yanında senden daha ii çizenler de olcaktır bu gibi etkenler sana vazgeçmen için bahane yolları açacaktır grafikerlik üniversite bölümü ama kesinlikle ve kesinlikle bunları görüp daha çok çalışacaksın daha çok bakacaksın daha çok ayrıntıyı farkedeceksin baktıkça farkettikçe çizgilerine yansıcak ve kimse seni tutamıyacak sadece kendinle yarışacaksın işte o vakit aramıza hoşgeldin diyeceğiz 4 sene bu işi yapmakla okumak arasında uçurumlar var. rönesans yaşamak istiosan hayallerinin peşinde koş ve korkma!
Bu mesajdan alıntı yap

rockan

Grafiker / Ankara

Alt 02-07-2010 #3
çok teşekürler. peki busene yeştirebilirmiyim sizce. sınava girdim. iyide puan aldım.
Bu mesajdan alıntı yap

colic

Grafiker / Ankara

Alt 02-07-2010 #4
öncelikle tbr! sınava girip iyi puan alman sana artı puan kazandırır. fakat iyi bir çizim senin önüne geçebilir. öncelikle çizimini geliştirmen lasım. bu sene yetişebilirmiyim sorusuna yanıtım: bugüne kadar hiç resim çizmemiş birisinin 1 veya 2 ay içerisinde sınav kazanacak düzeye gelmesi zor bir ihtimaldir. imkansız demiyorum. bence tecrübe edinmek için bir an evvel bir kurs bulup şu 1 ya da 2 ay içerisinde o ortamı solumanı tavsiye ederim. böylelikle tecrübe kazanmış sınava kadar neler yapman gerekiyor ve sınavda ne gibi şeylerle yüzyüze geliyorsun hepsinin tecrübesini edinmiş olursun bu da büyük bir artıdır. hem rahat kafayla çok büyük beklentilere girmeden önümüzdeki seneyi düşünüp çalışırsın. bu rahatlık çizgilerine de yansır. genelde sınava az bi süre kala öğrenciler panikler her sınavda olduğu gibi. sen rahat bir şekilde bu tecrübeyi edinmek için hiç vakit kaybetmeden bir kurs ortamında bulunmalısın. özveri gösterip gönül verip çizimlerine odaklanırsan seneye kazanmak için büyük şansın var. kurs yerinde şu an sınava sayılı günler kaldığı için figür (desen) çiziliyordur. sen düz çizgi eğitimiyle, obje, oran orantı ile başlarsın. onlar desen çizerken senin kibrit kutusu çizmen seni etkilemesin grafikerlik üniversite bölümü bunu görüp kurstan çıkanlar oluyordu çünkü anlam veremiyorlardı. ama işin özü aslında kibrit kutusu bir eli bir kafatasını bir deseni tek tek küpler halinde görmeyi ve son haline getirmeyi kibrit kutusu çizerek öğreneceksin. işin temelinden başlayarak emin adımlarla özveri göstererek başlarsan desen kavramını daha iyi anlarsın. bu da aklında bulunsun. zamanın çok bol şans!
Bu mesajdan alıntı yap

rockan

Grafiker / Ankara

Alt 05-07-2010 #5
çok teşekkürler colic. en kısa zamanda kurs araştırmaya başlıyacam.
Bu mesajdan alıntı yap
BurakSardan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

BurakSardan(32)

Sanat Yn. / Ankara

Alt 09-07-2010 #6
Grafikerlik Üniversite bölümü diye birşey olmaz. Grafikerlik sadece 3 aylık para ile gidilen bir kursdur.(Yalandan) Grafik , Grafik tasarım universitelerde okutulan öğrenimdir. Lütfen açılan konu başlıklarına ve yazılara daha hassasiyet gösterelim.
Bu mesajdan alıntı yap

colic

Grafiker / Ankara

Alt 09-07-2010 #7
Grafikerlik Üniversite bölümü diye birşey olmaz. Grafikerlik sadece 3 aylık para ile gidilen bir kursdur.(Yalandan) Grafik , Grafik tasarım universitelerde okutulan öğrenimdir. Lütfen açılan konu başlıklarına ve yazılara daha hassasiyet gösterelim.

konuyu açan arkadaş zaten bu konuya vakıf değil. yazılanları okursan sanırım anlarsın. bilgilendirmek olmalı amacın. konu hakkında bilgisi yoksa açtığı konu başlığının da yanlış olması kaçınılmaz olacaktır. bu gibi şeylere takılmadan gerekli bilgilendirmeyi yapmak faydalı olacaktır. hassasiyet adına boş yere konuyu meşgul etmek gereksiz cümleler kurmak konuyu amacının dışına çıkarır.

yazılanlara gelince;
Güzel Sanatlar Fakültesi'nde herhangi bir bölüm okumak için özel yetenek sınavlarına girmek ve kazanmak gerekir.
bu sınavlara girerken tercih yaparsınız ve sonrasında çiziminize göre sizi tercih sıralamasını göz önünde bulundurarak ilgili bölüme yerleştirirler
Ör: 1- Grafik 2- Resim 3- Heykel 4- Tekstil gibi....
yukarıda bahsedilen yazılar bu adayın hangi aşamalardan geçeceği ile ilgilidir.
güzel sanatlara hazırlık kursu , obje desen çizimleri vs.....
dediğim gibi hassasiyet adına boş yere konuyu meşgul etmek gereksiz cümleler kurmak konuyu amacının dışına çıkarır.
Bu mesajdan alıntı yap