grafikermiyim montaj elamanımı ? Uygulamacı mı yoksa baskı elemanımııı :((

Grafik Tasarımcıların Soru ve Sorunları - grafikermiyim montaj elamanımı ? Uygulamacı mı yoksa baskı elemanımııı :(( Sponsorlu Bağlantılar ablalarım ve abilerim.. 4 yıl Meslek Lisesinde Grafik tasarım bölümünü okudum. Şuan ünv.ikinci seneme başlıyorum bölüm yine Grafik Tasarımı. ayrıca meslek lisesi başlangııcımdan itibaren bir reklam ajansında çalışıyorum ...

zkntrkkn06 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

zkntrkkn06(27)

Öğrenci (Grafik) / Ankara

Alt 27-08-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

ablalarım ve abilerim..

4 yıl Meslek Lisesinde Grafik tasarım bölümünü okudum.
Şuan ünv.ikinci seneme başlıyorum bölüm yine Grafik Tasarımı.
ayrıca meslek lisesi başlangııcımdan itibaren bir reklam ajansında çalışıyorum ve asıl sorrun şurada ki ;

müşteriye tasarımını yapıp onaylattırıyorum
sonra basılı materyal ise yapılması gereken işleri sırasıyla yapıyorum
montajlanacak bi materyal ise pirinç,tabela,branda afiş vs.montajlıyorum
yeri geldiğinde tabela imalat bölümnde hilti matkap kaynak vs kullanıyorum
ve günlerim 5 senedir bu şekilde geçiyor.

NEDİR BENİM MESLEĞİMMM grafikermiyim montaj elamanımı ? Uygulamacı mı yoksa baskı elemanımııı :(((
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

tube_erd isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tube_erd

Grafiker / Samsun

Alt 27-08-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
amele......... grafikermiyim montaj elamanımı ? Uygulamacı mı yoksa baskı elemanımııı :((
Bu mesajdan alıntı yap

zkntrkkn06(27)

Alt 27-08-2011 #3
nedeseniz haklısınız .d
Bu mesajdan alıntı yap
vedfux isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vedfux

Grafiker / Trabzon

Alt 27-08-2011 #4
way ben tekmiyim demiştim,,, Bende grafikerlik yapıyorum matbaada, yeri geliyor makineye bakıyoum baskı işlerine bazen harmanlama, bıçak kesimi, iş dimiki derken aynı kapıya çıkıyor, ama sıra paraya geldimi duraklıyoruz emek hakkım yok..grafikermiyim montaj elamanımı ? Uygulamacı mı yoksa baskı elemanımııı :((
Bu mesajdan alıntı yap

zkntrkkn06(27)

Alt 27-08-2011 #5
aynen aynen nabcaz biz böylee
Bu mesajdan alıntı yap
Tylcn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Tylcn

Öğrenci (Diğer) / Adana

Alt 27-08-2011 #6
herkes de var o sorunlar
Resmi çek rütuşa yolla...
Rütuştan gelsin decube et fonla
baskıya yolla sonra müşteriye teslim grafikermiyim montaj elamanımı ? Uygulamacı mı yoksa baskı elemanımııı :(())
Bu mesajdan alıntı yap

zkntrkkn06(27)

Alt 27-08-2011 #7
sıkıntı grafikermiyim montaj elamanımı ? Uygulamacı mı yoksa baskı elemanımııı :((
Bu mesajdan alıntı yap
yazarcizer isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yazarcizer

Grafiker / Kocaeli

Alt 28-08-2011 #8
yeri geldiğinde tabela imalat bölümnde hilti matkap kaynak vs kullanıyorum
Boşuna demiyoruz; suçlular aynada, aynada!

GRAFİK TASARIMCI KİM DEĞİLDİR?
- Corel Draw, Photoshop operatörü değildir.
- Web master, coder, yazılımcı değildir.
- 3D modelleme uzmanı değildir.
- Matbaa ustası değildir.
- Dijital baskı makineleri kullanıcısı ve operatörü değildir.
- Tabelacı veya kaynak ustası değildir.
- Elektronikçi, led tabelacı değildir.
- Metin yazarı ve dizgici değildir.
- Sekreter, ofis boy, meydancı, çaycı, falan filan hiç değildir!
- Grafik tasarımcı, mesleğiyle alakası olmayan işleri yapmaya, 10 tane program öğrenmeye veya 100 tane imajı dekupe etmek gibi angaryaları yüklenmeye mecbur değildir. Bunlar için aşağıda bahsedeceğimiz “operatörlerden” istihdam edilmelidir.

OPERATÖR KİMDİR?
- Grafik tasarımcı değildir; çalıştığı mecraya göre değişik tasarım programlarını kullanan, grafik tasarımcının yardımcısı “ara elemandır.” Tasarımcı tarafından şablonu oluşturulmuş tasarımınların tekrar uygulamalarını, imaj dekupelerini, baskı hazırlıklarını ve çıkışları almak gibi uygulamaya yönelik işleri yapar. Bu manada tıpkı doktorun hemşiresi veya mimarın ustası gibi de düşünülebilir.
- Şanlı Photoshop programının malesef “tasarım öğretme menüsü” yoktur. Fikir bulamaz, renk seçemez, kompozisyon kuramaz, çizim yapamaz, tipografiden anlamaz ve üslub geliştiremez.
- Çok program bilmek, çok iyi tasarımcı olmak demek değildir. Yayıncılık, video ve web mecralarına göre ayrı ayrı pek çok tasarım programı vardır ve bunların tümünü öğrenmek bir tasarımcı için mümkün değildir. Zaten aslolan, tüm mecralar için geçerli olan tasarımın temel kurallarını bilmektir.
- Şu veya bu meslekten olduğu halde kendisini tasarımcı olarak lanse eden “akıllıların” istilasına uğramasının neticesinde, tasarım sektöründe oluşan görsel kirlilik “göz bulandırıcı” seviyeyelere inmiştir artık.
- Bir reklam ajansı veya tasarım stüdyosunun sağlıklı işleyebilmesi, tüm görev tanımlarının netleştirilmesiyle mümkündür. Kreativ direktör, art direktör, metin yazarı, grafik tasarımcı, yardımcı grafiker/operatör, dizgici ve ofis boy arasındaki hiyerarşi ve iş bölümü, liyakat ve becerilere göre tavizsiz bir şekilde işletilmeli ve başıboşluğa meydan verilmemelidir. Aksi halde kaos ve çatışma kaçınılmazdır.

http://ibrahimerguden.blogspot.com/2...tore-dair.html
Bu mesajdan alıntı yap
Value isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Value

Hiç Biri / İstanbul

Alt 28-08-2011 #9
Patronları kimin şımarttığı belli oldu grafikermiyim montaj elamanımı ? Uygulamacı mı yoksa baskı elemanımııı :((
Adamlar bir kişiyle bütün işi yapıyolar hemde yarı maaşa grafikermiyim montaj elamanımı ? Uygulamacı mı yoksa baskı elemanımııı :(( süper.
Varsa sitede böyle patronlar noktalı virgüllü saygılarımı(!) yolluyorum..
Bu mesajdan alıntı yap
metrapolix isimli Üye şimdilik offline konumundadır

metrapolix

Grafiker / Ordu

Alt 28-08-2011 #10
Aynı sıkıntı benim başımdan da geçti taaki bu hafta sonuna kadar...! İş yerinin grafikeriydim dijital baskı operatörlüğüde yapıyodum dışarıya icabında tabela takmaya da gidiyodum ama bi akşam oturdum ve ne olmak istiyosun haytta diye kendime sordum, evet ben bir grafikerim ve hayatımı bu yoldan kazanmak istiyorum dedim ertesi gün işi bıraktım yani dün..! bayramdan sonra bir matbaayla anlaştım ve grafiker olarak işe başlicam Allah' ın izniyle bazen idealler için risk almak zorundadır..!

| Zirveye Çıkarken Çiçekli Bahçelerden Geçilmez |
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları