Grafiti Çizmek | Nasıl Başlar | Nasıl Yapılır

Serbest Çalışmalar - Grafiti Çizmek | Nasıl Başlar | Nasıl Yapılır ...

By_Designer isimli Üye şimdilik offline konumundadır

By_Designer

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 11-08-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Çocukların resim yapma hevesi hep aynı şekilde başlamıştır. Önce kalemin sivri ucunun değdiği zemine bıraktığı izi keşfederler. Sonrasında da, sonrası yok zaten. Piyasaya “kirletme sanatı” diye bir kabiliyet ile sürüldüklerinden orijinalde sanatçı birer kişidirler aslında.

Sanatcı kişilikleriyle filmlere bile birçok defa konu olmuşlardır. Uzun, düz, açık kahverengi saçları olan, büyük gözlü, durgun yüz ifadeli resim yapma meraklısı çocuklar vardır. Bunlar tehlikenin habercisidir, olur olmadık resimler çizerler ve o resimler kötü şeyler olacağının sinyalini verir hep…

Diyalogları bile aynıdır.
Anne: Annesinin bir tanesi ne çiziyorsun?
Oğulcuk: Bilmiyorum birden ilham geldi annecim. BAK!
Anne: Kimmiş bunlar? Ay ne tatlılar.
Oğulcuk: bu karın deşen Cek, bu hannıbal, bu Fredy ve bu ortadaki de Sen! Cek hannıbal’ı, Hannıbal Fredy’i, Fredy Seni, Sonra hepsi seni… Grafiti Çizmek | Nasıl Başlar | Nasıl Yapılır
Anne: 2^+%&/(^!’

Çocuk diyorsun ya! Aklına öcü geldiğinde anneye söylemek yerine oturup resmini yapar mı? Böyle bir çocuğum olursa direkt yetimhaneye bırakırım. Grafiti Çizmek | Nasıl Başlar | Nasıl Yapılır

Şimdi bir tane başımda var ki konusuna hala giremediğim şu yazıyı yazma sebebimin ta kendisi. İsmi Arda, Bizzat amcası oluyorum. Çoğu zaman altında at, eşek muamelesi görsem de amca tarafım ağır basıyor. Yani galiba Grafiti Çizmek | Nasıl Başlar | Nasıl Yapılır Beni sevdiğini sanıyorum. Şimdilik Ammi diye hitap ediyor. Bu kelime “Amca” ve “Emmi” den türedi. İkisini birden öğretmeye çalışınca böyle oluyormuş. Grafiti ve Arda ikili ilişkisi şey pardon, Grafiti, Arda ve odamın duvarı üçlü ilişkisi Arda’ya kalem tutmayı öğrenmesi için aldığım pastel boyalarla başladı. Şimdi odamın duvar renginden hoşlanmamış olduğunu sanıyorum ki işe koyuldu duvara gizli gizli grafiti çalışmaları yapıyor. Evet, grafiti yapıyor. Arda ile yakaladığım bu konuyu yazmak istedim. Grafiti hakkında yazı yazmak ve neler bildiğimize bakalım istedim… Hani bu kadar dolambaçlı girişi neden yaptım derseniz bilmiyorum. Ama artık konuya girmek istiyorum ya Grafiti Çizmek | Nasıl Başlar | Nasıl YapılırGrafiti Çizmek | Nasıl Başlar | Nasıl Yapılır

GRAFİTİ’DE NE Kİ?
Boş gördüğün bir duvar üzerine sprey boya ile resim yapıyor yâda süslü yazı yazıyorsan grafiti yapmış oluyorsun. Aslında çılgınca bir şey…Ve YASAK

Türkiye’de yapmak hayati risk teşkil ediyor.
Bir düşünsenize Grafiti Çizmek | Nasıl Başlar | Nasıl Yapılır
- Canım sen berber Ahmet’in oğlu değil misin? Duvarıma ne yaptığını öğrenebilir miyim?
- Evet benim Remzi amca. Sana ücretsiz Grafiti yapıyorum.
- hmm! Bu yeni bir parti mi? HANIIIIIIM TALAŞ SOPASINI GETİR!
Ahmet amcanın oğlu grafiti sevdalısı ise çok uzun yaşayamaz. Avrupa ülkeleri ise bu iş için eğitim verip adam yetiştiriyor yetiştirdiği adama yaptığı sanatı için ücret ödüyor.

NERELERE YAPILIYOR?
-Metro yâda nakliye trenlerine,
-Okul, fabrika duvarlarına,
-Sevgilinin geçtiği yola, yada yoldaki ağaçlara,
-Bilgisayarınıza,
-Uyuyan arkadaşların suratlarına,
-Dersteyken masa, sıra, hatta kitaptaki küçücük boş beyaz kısımlara,
-Amcanızın Odasındaki temiz güzel duvara,
gibi bölgelere bu çalışmalarınızı yansıtıp illegal işlere karışabilirsiniz.

Kaynak:ByDesigner.Net
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

MesutMax isimli Üye şimdilik offline konumundadır

MesutMax

Karikatürist / İzmir

Alt 13-08-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Ben Graffitiyi Çok Severim Bilgisayarımın Yan Kapağına Baskı Devre Kalemi İle Kocaman Bir Graffiti Çizdim Vede Öndeki DVD Girişinin Alrtınada Çizdim... Çok Hoşuma Gidiyor Çizmek... Yakında Sprey Alıp Elektrik Trafolarında Yazan Küfürlerin Üzerine Bikaç Graffiti Çizeceğim... Grafiti Çizmek | Nasıl Başlar | Nasıl Yapılır

Paylaşım İçin Teşekkürler... Grafiti Çizmek | Nasıl Başlar | Nasıl Yapılır
Bu mesajdan alıntı yap
w son isimli Üye şimdilik offline konumundadır

w son

Öğrenci (Diğer) / Diyarbakır

Alt 24-12-2011 #3
selam .bana grafiti için başlık(uç) lasım nereden temin edebilirim.bana yardımcı olursanız sevınırım Grafiti Çizmek | Nasıl Başlar | Nasıl Yapılır((
Bu mesajdan alıntı yap
pozitif reklam isimli Üye şimdilik offline konumundadır

pozitif reklam

Baskıcı / Uşak

Alt 12-06-2012 #4
internetten sipariş verebilirsin.
istersen pm at haberleşelim
Bu mesajdan alıntı yap
ma®tin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ma®tin

O®jinal

Hiç Biri / İzmir

Alt 12-06-2012 #5
Konuyu açan arkadaş forumdan uzaklaştırılmış mı aceba?

Dizlerimin üstünde yaşamaktansa, ayaklarımın üstünde ölmeyi tercih ederim...

Bu mesajdan alıntı yap

Tags
başlar, cizmek, grafiti, nasıl, yapılır