gram broşür soru

Grafik Tasarımcıların Soru ve Sorunları - gram broşür soru ...

gram broşür soru
stilbaz34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

stilbaz34

Öğrenci (Diğer) / Eskişehir

gram broşür soru

Alt 16-05-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

iyi günler..Kuşe broşürde 'gram' özelliği nedir? mesela 100 gramla 250 gram arasındaki farkı belli eden özellik nedir?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 16-05-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Grama göre kağıdın kalınlığı da değişiyor. Şu an tam hatırlayamıyorum ama gram belirli bir alanın ağırlığını temsil ediyor, yani gramı az olursa alan aynı ama kalınlığı daha ince anlamına geliyor ...
Bu mesajdan alıntı yap
_Anathema_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

_Anathema_(31)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 16-05-2012 #3
En belirgin özelliği kağıdın incelmesi. 100 gr 250 grama nazaran daha incedir. Kuşe broşür derken, broşür hangisinde daha iyi mi olur gibisinden bir soru mu anlamadım ? Ama broşürler genelde 115 gr ve 170 gr lık kağıtlara basılıyor. Özel iş olmadığı sürece.
Bu mesajdan alıntı yap

stilbaz34

Alt 16-05-2012 #4
En belirgin özelliği kağıdın incelmesi. 100 gr 250 grama nazaran daha incedir. Kuşe broşür derken, broşür hangisinde daha iyi mi olur gibisinden bir soru mu anlamadım ? Ama broşürler genelde 115 gr ve 170 gr lık kağıtlara basılıyor. Özel iş olmadığı sürece.
sadece davetiye olcak arkalı önlü kuşeye basılcak ..yani 100gram bu iş için yeterli olur diyorsunuz dimi?
Bu mesajdan alıntı yap
ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 16-05-2012 #5
100 gr'dan davetiye olmaz. Misal fotokopi kağıtları 80gr/m², kartvizitler 300-350 gr/m² dir bu sebeple davetiye kağıtları yaklaşık 260-270 gr/m² olur ...
Bu mesajdan alıntı yap

stilbaz34

Alt 16-05-2012 #6
100 gr'dan davetiye olmaz. Misal fotokopi kağıtları 80gr/m², kartvizitler 300-350 gr/m² dir bu sebeple davetiye kağıtları yaklaşık 260-270 gr/m² olur ...
(zamanınızı aldım kusura bakmayın) ...yani davetiye derken broşür olcak üzerinde yer tarih vesaire gerçekten 100gram olmaz mı diyorsunuz?
Bu mesajdan alıntı yap

_Anathema_(31)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 16-05-2012 #7
(zamanınızı aldım kusura bakmayın) ...yani davetiye derken broşür olcak üzerinde yer tarih vesaire gerçekten 100gram olmaz mı diyorsunuz?
Bildiğimiz düğün yada toplantı davetiyesi ise olmaz. Tam olarak ne istediğinizi yazarsanız bizde ona göre cevap verelim. Yani davetiye derken broşür olacak derseniz ben anlamak için can çekişirim. gram broşür soru
Bu mesajdan alıntı yap

stilbaz34

Alt 16-05-2012 #8
Bildiğimiz düğün yada toplantı davetiyesi ise olmaz. Tam olarak ne istediğinizi yazarsanız bizde ona göre cevap verelim. Yani davetiye derken broşür olacak derseniz ben anlamak için can çekişirim. gram broşür soru
A5 broşür yaptık arkalı önlü... işte önde programın adı arkada yer zaman program akışı ama bunu mesela dağıtılan kebapçı broşürleri gibi o kağıt tarzında bastırıcaz.yani düğün veyahut zarf içine konulacak bir davetiye olmayacak .
Bu mesajdan alıntı yap

_Anathema_(31)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 16-05-2012 #9
A5 broşür yaptık arkalı önlü... işte önde programın adı arkada yer zaman program akışı ama bunu mesela dağıtılan kebapçı broşürleri gibi o kağıt tarzında bastırıcaz.yani düğün veyahut zarf içine konulacak bir davetiye olmayacak .
Tahmin ettiğim gibi. Genelde çift taraflı A5 ler 170 grama basılıyor. İş çift taraflı olduğu için 115 grlık basımı yok çalıştığım matbaada. Sizin özel basım olmayacak ise, 170 gr olmalı yani genelde öyledir. Topkapıdaki sentez matbaasıyla çalışıyorum, şimdiye kadar bu şekilde basım yaptık. Umarım yardımcı olmuşumdur.
Bu mesajdan alıntı yap

stilbaz34

Alt 16-05-2012 #10
Tahmin ettiğim gibi. Genelde çift taraflı A5 ler 170 grama basılıyor. İş çift taraflı olduğu için 115 grlık basımı yok çalıştığım matbaada. Sizin özel basım olmayacak ise, 170 gr olmalı yani genelde öyledir. Topkapıdaki sentez matbaasıyla çalışıyorum, şimdiye kadar bu şekilde basım yaptık. Umarım yardımcı olmuşumdur.
teşekkür ederim o zaman 150 den aşağı düşmek uygun olmaz..iyi çalışmalar
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları