graphtec ce5000 -120 kaydırma problemi

Folyo kesim - graphtec ce5000 -120 kaydırma problemi ...

akface isimli Üye şimdilik offline konumundadır

akface

Grafiker / İstanbul

Alt 01-02-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar.
Bizde graphtec ce5000 -120 lik ploter var.Alalı yaklaşık 2
sene oldu.Bizim problemimiz kaydırma.
Biz kendi işimiz dışında bi firmaya devamlı vitary için
kumlama desenleri kesiyoruz.Fakat makineyi
ilk aldığımız günden beri kaydırma problemi yaşıyoruz.

Folyoyu makineye düz takmaya özen gösteriyorum.Makinenin arka ayak
yaylarınıda değiştirdim.İşleride gayet yavaş kestiriyorum.Fakat bu sorun devam ediyor.
100X200 cm lik bir desen gönderdiğimde desen içinde 0,5x180 cm lik
bir çok uzun çizgiler mevcut.Fakat makine devamlı ileri geri yaptığı için bir süre
sonra folyo ayaktan kayıyor ve çizgiler ile desenler iç içe giriyor.

graphtec ce5000 -120 makinenin kendi sınıfında gayet iyi olduğunu biliyorum.hatta bu makinenin alt versiyonu bize yakın bi camcıda var ve
makine senelerdir m2 lerce folyo kesmiş halada kesiyor, ama böyle bi sorun yok
Acaba bizim sorunun kaynağı ne olabilir ,Elektiriksel,Toz,çalışma vs...

Cevaplarınız için şimdiden teşekürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

graficar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graficar(68)

Bilg. Teknikeri / İzmir

Alt 03-02-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Aldığınız firmaya müracat etmediniz mi?. 2 senedir bu şekildemi kullandınız.Garantiside bitmiştir.Yinede sorununuzu aldığınız firma çözer.
Bu mesajdan alıntı yap
akface isimli Üye şimdilik offline konumundadır

akface

Grafiker / İstanbul

Alt 07-02-2009 #3
aldığımız firma belli
tam bir felaket,beceriksiz bir teknik servis problemi var.
adamlar sıfır makineyi kurdular.ama bir türlü pozalı kesimi dahi yapamadılar.
bu kadar beceriksizler.benim ingilizcem onlardan daha iyi olduğu için
menüleri bize gösterirken alakasız ve saçma saçma anlamlar yüklediler
menülere.biz onlardan daha iyi biliyoruz makinenin menüsü.

servis olayına gelince adamları aradık böyle böyle makine
kaydırıyor.adamların dediği şey şu; ploter taşınabilir bir malzeme
alın getirin.şimdi soruyorum arkadaşlar böyle birşey olurmuya.
böyle makine satılırmı.şimdi biz daha hayatımız boyunca bu firmadan
hiçbir makine almayız,almıycaz ve diğer gelen rekamcı arkadaşlarada bu firmayı
tavsiye etmiyoruz.Zaten sorun makinde değil kalpazan firma ve satıcılarında.
Bu mesajdan alıntı yap
_kacakkiz_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

_kacakkiz_

Grafiker / Karabük

Alt 09-02-2009 #4
teknik servis konusunda aynı sıkıntıyı bizde yaşamıştık graphtec ce5000 -120 kaydırma problemi hatta tutup getirdik makinayı ayaklarına kadar . yaptılar güya ancak 1 2 hafta sonra tekrar arzalandı bizim problem kafadaydı. kafa hareket edio ancak kesmiyordu. basıncını falan da ayarlamıştık ama kartta bi sorun olduğundan çalışmamış. aynı model makinalarımız. graphtec ce5000 -120 lik ploter çok hassas bi makina en ufak virüsten etkilenebilyor. hatta dedğin gibi toz falanda çok önemli çalışırken çok daha titiz olmak gerekiyor. keşke anlasamda yardımcı olabilsem ancak ısrarla aldığın firmayı araman en iyisi bence. gelip baksınlar. satmasını biliyolar.
Bu mesajdan alıntı yap
TuGo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

TuGo

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 03-03-2009 #5
teknik servis olarak kendini bilmezler var sallayanlarda var ama siz araştırın en yetkilisini bulun adamlar sattığına göre tamir etmeyide biliyolardır tabikide.
Bu mesajdan alıntı yap
DOKTORAFACAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

DOKTORAFACAN

Heykeltraş / İstanbul

Alt 11-03-2009 #6
Aveanın eski teknisyenlerindenim sıkıntı neyse giderebiliriz... kaydırmaya gelince aldığınız makinanın kullanım sonucu sarf olan malzemeleri var bunlar siz aldıktan eskimeye başlıyor. ve o cihazın 5 m kadar kaydırmaz belgesi var kaydırma problemi için avea merkezine isteniyor çünkü kaydırma yı tespit eden çok özel elektronik cihazlarla ölçüm yapılarak bu değer cihaza kaydediliyor böyle bir kalibrasyon ayarı bozulmuş olabilir ..

ce 5000 ler kumlama folyosu kesmek için uygun bir makine değil ayrıca decoriumda 2 tane Graphtec FC 8000 seri profosyonel makinalar var sideki CE yani ekonomik seri bunların ayak basınıcı ile FC lerin ayak basıncı aynı değil ..
Bu mesajdan alıntı yap
irfani isimli Üye şimdilik offline konumundadır

irfani

Baskıcı / İstanbul

Alt 25-04-2010 #7
graphtec ce3000 60 lık alacağım ikinci el 2007 çıkışlı tekstil reflektörü kesmek için tavsiye edermisiniz nasıl dır uygunmudur.dezavantajları nelerdir bu modelin
Bu mesajdan alıntı yap
hamaratbaba isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hamaratbaba

Desinatör / Şanlı urfa

Alt 09-05-2010 #8
arkadaşlar bede ce 1000 serisi almıştım 2 el olarak çok feci şekilde kaydırma yapıyordu yaylarını dahi değiştirdim genede olmadı ama sonunda kaydırma sorunu buldum ve halettim hiç kaydırma yapmıyor uzun metrajlarda dahi
Bu mesajdan alıntı yap
decoart isimli Üye şimdilik offline konumundadır

decoart

Grafiker / İstanbul

Alt 20-06-2010 #9
Aveanın eski teknisyenlerindenim sıkıntı neyse giderebiliriz... kaydırmaya gelince aldığınız makinanın kullanım sonucu sarf olan malzemeleri var bunlar siz aldıktan eskimeye başlıyor. ve o cihazın 5 m kadar kaydırmaz belgesi var kaydırma problemi için avea merkezine isteniyor çünkü kaydırma yı tespit eden çok özel elektronik cihazlarla ölçüm yapılarak bu değer cihaza kaydediliyor böyle bir kalibrasyon ayarı bozulmuş olabilir ..

ce 5000 ler kumlama folyosu kesmek için uygun bir makine değil ayrıca decoriumda 2 tane Graphtec FC 8000 seri profosyonel makinalar var sideki CE yani ekonomik seri bunların ayak basınıcı ile FC lerin ayak basıncı aynı değil ..
6-7 ay önce Avea'dan CE5000 aldım ve 1 aydır çözemedikleri bir sorunum var. Her şeyi denediler ama sorunun nereden kaynaklandığını anlayamıyorlar. Değişmeyen parçası kalmadı neredeyse. Bütün testleri yaptılar, çözemediler. Şimdi makineyi değiştirin sorunu çözemiyorsanız diyorum, telefonlarıma bile cevap vermiyorlar.
Graphtec'e şikayet ettim şimdi sırada sanayi bakanlığı var. Artık nereye kadar giderse gidecek bu iş!
Demem o ki hiç de öyle her şeyi çözemiyor teknik servis!
Bu mesajdan alıntı yap
reklamomer isimli Üye şimdilik offline konumundadır

reklamomer(37)

Grafiker / Bursa

Alt 16-03-2011 #10
bende de aynı makinadan var bendekide günden güne dahada kaydırmaya başladı bursada reklamcıyım bu sorunu nasıl çözerim atacan bi zahmet mesaj yaz görüşelim yada ara beni
0 538 239 61 16 diğer arkadaşlardan yardımı olabilecek kişiler varsa yardımlarını esirgemesinler lütfen ama avea teknik servis konusunda sıkıntılı bi firma sanırım.
bende öyle duyumlar aldım
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
120, ce5000, graphtec, kaydirma, problemi