Graphtec FC3100-60 ploteri xp'de kurma sorunu

Folyo kesim - Graphtec FC3100-60 ploteri xp'de kurma sorunu Sponsorlu Bağlantılar Graphtec FC3100-60 polteri XP altında kuramıyorum bilgisi olan yardımcı olsa çok minettar olacağım bu arada Flexi Sign 7,5 üzerinden de ulaşamıyorum plotere. Bağlantı olayına şöyle mantıklı cevap arıyorum ...

cihan_ofset isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cihan_ofset

Grafiker / Şanlı urfa

Alt 18-03-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Graphtec FC3100-60 polteri XP altında kuramıyorum bilgisi olan yardımcı olsa çok minettar olacağım bu arada Flexi Sign 7,5 üzerinden de ulaşamıyorum plotere. Bağlantı olayına şöyle mantıklı cevap arıyorum teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

akface isimli Üye şimdilik offline konumundadır

akface

Grafiker / İstanbul

Alt 19-03-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bende CE-5000 var usb portu yerine com 1 den bağlıyorum herhangi bir sürücü kurup tanıtmama grek kalmıyor.. flexi 7.5 drekt olarak com 1 üzerinden kesim yapıyor...
ayrıca bu linkte bazı driverlar mevcut...,
http://www.graphteccorp.com/support/...ngplotters.htm
Bu mesajdan alıntı yap

cihan_ofset

Grafiker / Şanlı urfa

Alt 19-03-2008 #3
KardeŞ VerdİĞİn Lİnkte Xp Altinda Drİver Galİba Yok Daha Önce Mİlenyum Altinda Fs55'te ÇaliŞiyordu. Sorun Xp'den Olmasin ? Makineden test kesim alabiliyorum sorunun bağlantıdan kaynaklandığını da hemen söyleyeyim. Yardım ve bilgi için şimdiden teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
atamec isimli Üye şimdilik offline konumundadır

atamec

Bilg. Teknikeri / İzmir

Alt 19-03-2008 #4
Bir çok cihaz xpde çalışmaz. LPT ve COM ayarları çakışmakta olduğundan bu sorunu eski sistem yüklü pcde yapmanı tavsiye ederim.
Bu mesajdan alıntı yap

cihan_ofset

Grafiker / Şanlı urfa

Alt 20-03-2008 #5
Bencede KardeŞ TeŞekkÜrler, Şu Pc DÜnyasinda Bİlgİ Sinirsiz Ve Sinirsiz Sorunlarla Dolu. Yenİ Sİsteme Uyumlu Yolu Bİlen PaylaŞsa BÖyle Sorunu Olan ArkadaŞlari BÜyÜk Bİr Dertten KurtarmiŞ Olur. Saygilar.
Bu mesajdan alıntı yap
deahtangel isimli Üye şimdilik offline konumundadır

deahtangel(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 20-03-2008 #6
arkadaşlar bende graptech 61 x 120 folyo kesim makinası kullanıyorum.benim makinamda test kesim alıyor ama bilgisayardan komutu cut panelinde gönderemiyorum çünkü donuyor donmuyorsada tıklayamıyorum kabloları girişleri herşeyi değiştirdim cdler herşey orjinal yükleme problemimde yok bana yardımcı olabilecek arkadaşlardan yardım bekliyorum
Bu mesajdan alıntı yap
unsal70 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

unsal70

Grafiker / Ankara

Alt 21-03-2008 #7
arkadaşlar bende graptech 61 x 120 folyo kesim makinası kullanıyorum.benim makinamda test kesim alıyor ama bilgisayardan komutu cut panelinde gönderemiyorum çünkü donuyor donmuyorsada tıklayamıyorum kabloları girişleri herşeyi değiştirdim cdler herşey orjinal yükleme problemimde yok bana yardımcı olabilecek arkadaşlardan yardım bekliyorum
donmanın sebebi bağlantı sorunu hangi programı kullandığını söylememişsin ama lpt veya com dan gönder yapıyorsan ve iş plottera gitmezse bağlantı sorunu var demektir. bunun nedenleri plotterin anakartından, kablodan veya bilgisayarın port ayarlarından olabilir eğer yeni bir bilgisayar dan gönderiyorsan ve işletim sistemin xp ise bios setup ayarlarını bilmek lazım daha ayrıntılı bilgi verirsen daha fazla yardımcı olabilirim.
Bu mesajdan alıntı yap
gürz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gürz

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 25-03-2008 #8
arkadaşlar graphtecler için flexinin driveri yeterli değil ploter in kendi cdsindeki driveri setup edin sonra flexiyle deneyin ben vistada dahi çalıştırıyorum
Bu mesajdan alıntı yap
graficar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graficar(68)

Bilg. Teknikeri / İzmir

Alt 29-03-2008 #9
fs55 xpde çalışmaz.flexi 7den sonrası çalıştırır.sorun donanım degil program
Bu mesajdan alıntı yap
4.burhan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

4.burhan

Grafiker / Samsun

Alt 31-03-2008 #10
bence graphtecleri roland pnc formatında kurun sorunsuz çalışıyoz elinizdeki kesicinin rolanddaki karşılığı olan modelini secin ben bu şekilde bircok plotter kurdum sorunsuz çalışıyor
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
graphtec, fc310060, ploteri, xpde, kurma, sorunu