gray bir tif file da resme nasıl renk veririz.. zemin none olacak

Illustrator - gray bir tif file da resme nasıl renk veririz.. zemin none olacak ...

josef29 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

josef29

Hiç Biri / İstanbul

Alt 06-11-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

gray bir tif dosyada zemini none yapıp üsteki logoya nasıl renk veririm arkadaşlar acil biraz..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 06-11-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Gray bir tif dosyada zemini none yapmak? Logoyu renkli yapmak? Hangi zemini hangi logoyu?

Illustrator, Gray rasterlerde tek renk mapping uygular. Yani gri tonlama bir rasteri AI içine çağırırsan ve paletten herhangi bir renk verirsen verdiğin rengin tonlamasına sahip olur.

Söylemek istediğin şey CorelDRAW'daki gibi 1 bit bitmap'i renklendirmek gibi ise AI'de bu yok.
Bu mesajdan alıntı yap
ADAMINbiri isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ADAMINbiri

Grafiker / İstanbul

Alt 06-11-2009 #3
Resmi tiff değilde, bitmape (greyscale olarak) çevirirsen ve illustratora çağırırsan, logoya tek renk olmak şartıyla renk verebilirsin ve zemin none olur... yani zemin görünmez...
Bu mesajdan alıntı yap
josef29 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

josef29

Hiç Biri / İstanbul

Alt 07-11-2009 #4
ewt coreldeki gibi oluyor yanlız birşeyi keşfettim frehandten resmi gray tif yapıp basınca oda bitmape çeviriyormuş kandırmış yıllarca bizleri gray bir tif file da resme nasıl renk veririz.. zemin none olacak vay frehand vay gray bir tif file da resme nasıl renk veririz.. zemin none olacak
Bu mesajdan alıntı yap
enes_59 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

enes_59

Grafiker / İstanbul

Alt 31-03-2011 #5
Ya ALLAH aşkına daha net bi şekilde anlatırmısınız ? tek renk bi işi tiff yapıp freehande alınca tek renk verebiliyoruz illüstratorde bunu nasıl yaparım ?
Bu mesajdan alıntı yap
enes_59 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

enes_59

Grafiker / İstanbul

Alt 31-03-2011 #6
Farklı şeylerdenmi bahsedıyoruz grayscale tiff yapıp illüstratore zeminsiz attıgımızda almıyor bile ancak background oludugunda oluyor back olmasıda istedigi kadar renk versın bı onemı yok ?
Bu mesajdan alıntı yap