Gri renkteki zeminler baskıda mavi çıkıyor Acil Yardım

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Gri renkteki zeminler baskıda mavi çıkıyor Acil Yardım ...

Starbury isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Starbury

Grafiker / İzmir

Alt 01-03-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

90x130 ebadında afiş geldi.Yaptım baskıya gönderdim ancak çalışmadaki gri yerler baskıda mavi çıkıyormuş. Gri yerleri şeçip saturationu en sola cekip sıfırladım.Tekrar baskıya gönderdim ancak gene aynı hatayı aldım. Nasıl düzeltebilirim bunu bugün teslim etmem gerekiyor
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ziyade isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ziyade

Grafiker / İstanbul

Alt 01-03-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Çalışmayı Photoshopta 300 dpi CMYK olarak açın. Sonra Window>Info diyerek info panelini görünür yapın. Select tool'u baskıda sorunlu çıkan gri alan üzerine getirdiğinizde info panelinde CMYK kısmındaki değerlere bakın. Eğer burada c0m0y0k30 gibi bir değer varsa sorunun sizinle alakası yoktur. Değerler farklıysa çalışmayı tekrar düzenlemelisiniz. İyi çalışmalar..
Bu mesajdan alıntı yap

Starbury

Grafiker / İzmir

Alt 01-03-2013 #3
Çalışmayı Photoshopta 300 dpi CMYK olarak açın. Sonra Window>Info diyerek info panelini görünür yapın. Select tool'u baskıda sorunlu çıkan gri alan üzerine getirdiğinizde info panelinde CMYK kısmındaki değerlere bakın. Eğer burada c0m0y0k30 gibi bir değer varsa sorunun sizinle alakası yoktur. Değerler farklıysa çalışmayı tekrar düzenlemelisiniz. İyi çalışmalar..
zemin yukardan aşagıya dogru siyahtan beyaza gradient olarak geçiyo. Select toolla baktıgımda sizin sözleydiginiz degerler çıkmıyor. 49.41.49.4 şeklinde tabi bu degerler gri olan yerlere yaklasıtıgımızda veya uzaklastıgımızda azalıyo veya artıyo
Bu mesajdan alıntı yap
ziyade isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ziyade

Grafiker / İstanbul

ünlem

baskı rengi sorunu

Alt 01-03-2013 #4
zemin yukardan aşagıya dogru siyahtan beyaza gradient olarak geçiyo. Select toolla baktıgımda sizin sözleydiginiz degerler çıkmıyor. 49.41.49.4 şeklinde tabi bu degerler gri olan yerlere yaklasıtıgımızda veya uzaklastıgımızda azalıyo veya artıyo
Tamam. Sorununuzun nedeni griyi dört renk vermiş olmanız. Gri olan arka plan renginizi tek renge (yalnızca siyahın tonlarına) çekerseniz sorununuz ortadan kalkacaktır. Teoride verdiğiniz değerlerin maviye kaçmaması gerekir. Ama pratikte yani daha somutu matbaada, cmyk renklerinden bir tanesi az veya çok gittiğinde baskı rengi hemen fark eder. Dolayısıyla ekranda gördüğünüz rengi yakalamak için ya güvenli renkleri tercih edeceksiniz ya da iş uygunsa işi pantone/spot bastıracaksınız. İyi çalışmalar, kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap

Starbury

Grafiker / İzmir

Alt 01-03-2013 #5
Tamam. Sorununuzun nedeni griyi dört renk vermiş olmanız. Gri olan arka plan renginizi tek renge (yalnızca siyahın tonlarına) çekerseniz sorununuz ortadan kalkacaktır. Teoride verdiğiniz değerlerin maviye kaçmaması gerekir. Ama pratikte yani daha somutu matbaada, cmyk renklerinden bir tanesi az veya çok gittiğinde baskı rengi hemen fark eder. Dolayısıyla ekranda gördüğünüz rengi yakalamak için ya güvenli renkleri tercih edeceksiniz ya da iş uygunsa işi pantone/spot bastıracaksınız. İyi çalışmalar, kolay gelsin.
Çok teşekkür ederim ilgilendiginiz için. Başka bir yere gönderdim işi. Üzerinde hiç bir değişiklik yapmadım. Ama bu sefer normal basıldı. Sanırım makinayla alakalı bir durummuş Gri renkteki zeminler baskıda mavi çıkıyor Acil Yardım
Bu mesajdan alıntı yap