grid

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - grid Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar Corel Draw ile çalışırken, #grid diye birşey çıkıyor. Örneğin kare çizerken, veya text alanı oluştururken yapmak istediğim yerin 0,461 mm gerisine atıyor. Çok büyük bir miktar değil ...

grid
CrystaLize isimli Üye şimdilik offline konumundadır

CrystaLize(28)

Matbaacı / Mardin

grid

Alt 10-06-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar Corel Draw ile çalışırken, #grid diye birşey çıkıyor. Örneğin kare çizerken, veya text alanı oluştururken yapmak istediğim yerin 0,461 mm gerisine atıyor. Çok büyük bir miktar değil ama alıştığım düzenden çıkarıyor, ve uyuz oluyorum. Bunu çözmek için kurcalamadığım ayar kalmadı hâlâ çözebilmiş değilim. Başka bir dosya açtığımda bu problemi tekrarlamıyor. Fakat üzerinde çalıştığım dosyayı tekrar açtığımda yeniden başlıyor. Konu hakkında fikir sahibi olabilmeniz için fotoğraf ta ekleyeceğim.

1
-----

2
-----
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

muratcdemirci isimli Üye şimdilik offline konumundadır

muratcdemirci

Grafiker / İstanbul

Alt 10-06-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Ctrl+Y ile Snap to gridi deaktif yaparsanız dilediğiniz şekilde düzenleyebilirsiniz.
Ayrıca grid'lerin görünmesini istemiyorsanız Object Manager'dan Grid ile ilgili düzenleme kilidi ve görünme kilidi ile düzenlemeler yapabilirsiniz.

grid

Ayrıca karşılaştığnız sorun grid sorunu değil guide sorunu.
onuda aynı menüde hemen yanındaki Snap to Guidelines butonu ile düzenleme yapabilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
CrystaLize isimli Üye şimdilik offline konumundadır

CrystaLize(28)

Matbaacı / Mardin

Alt 10-06-2010 #3
Anlıyorum... muratcdemirci gerçekten çok teşekkür ediyorum, vakit ayırıp yardımcı olduğun için...
Bu mesajdan alıntı yap