gülerim ağlanacak halimize... köye giriş parayla....

Graficafe - gülerim ağlanacak halimize... köye giriş parayla.... ...

Cevapla
gülerim ağlanacak halimize... köye giriş parayla....
ma®tin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ma®tin

O®jinal

Hiç Biri / İzmir

Standart

gülerim ağlanacak halimize... köye giriş parayla....

Alt 02-05-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Muğla'nın Köyceğiz ilçesine bağlı Çandır köyü sakinleri, halkın bir bölümünün yaşadığı Kaunos Antik Kenti'ndeki Bük mahallesine her girişlerinde 8 lira kapı giriş ücreti ödemek zorunda kalıyorlar.
kendisinin bile 8 lira giriş ücreti ödemeden kapıdan geçemediğini kaydeden 522 nüfuslu Çandır köyünün muhtarı Salih Yokarlı, çözüm için TÜRSAB yetkililerinin 20 liraya bütün yıl kullanabilecekleri müze kartı almalarını önerdiğini söyledi.

TÜRSAB KAZANDI
Kültür ve Turizm Bakanlığı, 13 Eylül 2101'de toplam 48 müze ve Ören yerinin giriş gişelerini özel sektör tarafından işletilmesi amacıyla ihale açtı. İhaleye çıkartılan yerler arasında bulunan Kaunos Antik Kenti'ne girişdeki gişelerinin işletmesini Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) kazandı. TÜRSAB, geçtiğimiz mart ayından itibaren antik kente girenlerden makbuz karşılığında 8'er lira ücret almaya başladı. Giriş ücretinin antik kentin bulunduğu Çandır köyünde oturanlardan da alınması tepkiye neden oldu.

"ÜCRET ALINIYOR"
Çandır Köyü Muhtarı Salih Yokarlı, 50 kişinin yaşadığı Bük mahallesinden köye gelmek ya da Çandır'dan Bük mahallesine gitmek için Kaunos Antik Kenti içinden geçmek zorunda kalanların 8 lira bilet ücretini ödemeden geçemediğini ifade etti. Yokarlı, başka yol olmadığını belirterek şöyle konuştu: "Görevliler bize 'Ya her geçişte 8 lira ödeyeceksiniz ya da 20 lira karşılığında müze kartı alıp, bir yıl boyunca giriş yapabileceksiniz' diyor. Köy sakinleri olarak ücretsiz geçmek istiyoruz. Yıllarca emek verip, koruduğumuz antik kentimize parayla girebiliyoruz. TÜRSAB hiç olmazsa köylülerden para almasın" dedi.
Konuyla ilgili olarak Başbakanlık Bilgi İşlem Merkezine mail attığını anlatan muhtar Salih Yokarlı, şunları söyledi:
"Sayın Bakanımız Ertuğrul Günay, özelleştirme ihalesinin ardından geldiği Kaunos'ta özelleştirme sonrası giriş çıkış gişelerinde köydeki işsiz gençlerin istihdam edileceğinin sözünü verdi. Ancak bu söz de yerine getirilmedi. Köy muhtarlığının işlettiği büfeler bile özelleştirildi. Burada köyden işsiz gençlerin istihdam edilmesini istiyoruz. Antik kentin suyunu bile biz veriyoruz."

TURİZME DARBE
Antik kente turist kafilesi getiren tur kaptanlarının ve rehberlerinden de 8 lira ücret alındığı belirtildi. Kardak Turizm sahibi Özay Akdoğan, turist götürmelerine rağmen kendilerinden ücret alındığını belirterek, "Kaunos Antik Kenti'ne turist götürüyoruz. Turist götüren firmaların kaptanlarından ve rehberlerinden bile ücret talep ediliyor. Bu turizme bir darbedir. Ayrıca burada yaşayan köy sakinleri de ücret veriyormuş. Bu konuda acilen gerekli çalışma yapılmalıdır" dedi.

Özbozdağ: Çözüm, Müzekart almaları
TÜRSAB Marmaris Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı İsmail Özbozdağ, antik kente kimin ne amaçla girdiğini belirlemek için gerekli kontrollerin yapılması gerektiğini söyledi.

KAYITLAR ELİMİZDE
Özbozdağ, "TÜRSAB işletmeyi aldıysa, giriş-çıkışları kontrol etmek zorunda. Oradaki görevli arkadaşlar da, 'Sen geç, sen geçme' diyemezler. Böyle bir vebal alamazlar. Ayrıca antik kente kimin hangi amaçla girdiğini bilemeyiz. Köylüler de en iyisi 20 lira verip müze kartı alarak geçmeliler. Aynı zamanda başka ören yerlerine de girebilirler" dedi.
TÜRSAB'ın Turizm Bakanlığı'nın arka bahçesi olduğunu öne süren İsmail Özbozdağ, şunları söyledi:
"Biz antik kenti para kazanmak için almadık. Yarı resmi bir kurumuz. Bakanlığın arka bahçesiyiz. Buradan elde edilecek gelir yine burası için harcanacak. Görevli arkadaşlara kızmasınlar. Onlar görevlerini yapıyorlar. Ayrıca personel alımı sırasında biz ilanlar verdik. Ancak köy halkından kimse başvuru yapmadı. Kayıtlar elimizde. Hatta başvuru sayısı az olunca kendimiz soruşturduk ve personel bulduk. Personel köy halkından olsa bizim için de iyi olurdu. Bu konuda her hangi bir ard niyet yada ön yargı yoktur."

Kaynak: Yeni Asır Gazetesi
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Murat VARDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Murat VARDAR(47)

Hiç Biri / Bursa

Standart
Alt 02-05-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
vay... vay... vay.... gülerim ağlanacak halimize... köye giriş parayla....

yurdum insanı manzaraları gülerim ağlanacak halimize... köye giriş parayla.... her biri ayrı renk, ayrı doku, ayrı konu....

ağlanacak halimize gülelim bakalım.......
Bu mesajdan alıntı yap
ma®tin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ma®tin

O®jinal

Hiç Biri / İzmir

Standart
Alt 03-05-2011 #3
Vallaha artık ağlamak yerine gülüyor gülünecek yere ağlıyoruz murat abi hakkımızda hayırlısı. gülerim ağlanacak halimize... köye giriş parayla....

Dizlerimin üstünde yaşamaktansa, ayaklarımın üstünde ölmeyi tercih ederim...

Bu mesajdan alıntı yap
mgyknt isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mgyknt(32)

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 03-05-2011 #4
kızarım tüm bunlara izin veren koyun sürüsü halkıma
Bu mesajdan alıntı yap
Cevapla

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son Mesaj
Dergi Tasarımı sayfa başı nakit parayla evinden çalışacak grafiker aranıyor alp1299 Sonuçlanan İlanlar 52 24-12-2009 12:34:33
Ağlanıcak Halimize Gülelim !!! lovies Graficafe 36 24-08-2009 01:41:24
Vip Giriş schumi911 Vektörel 0 10-01-2009 00:44:53
JAVASCRİPT-Giriş ozan-tr Php, Asp, Perl, Html 0 23-06-2007 15:15:37

Kapat
Şifremi Unuttum?