Gülmekten kırılıyorum ya gebersem de kurtulsam bu gülmekten..

Graficafe - Gülmekten kırılıyorum ya gebersem de kurtulsam bu gülmekten.. ...

Haloville isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Haloville

Hiç Biri / Balıkesir

Alt 22-07-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Selamlar Arkadaşlar
Korkunç bir sistemin içinde olabildiğine eziliyoruz. 2003'te bi makale'de okuduğum "Aslında kriz var ama insanlar krizsiz bir yaşam hayal edemedikleri veya yaşamadıkları için kriz yokmuş gibi yaşamaya devam ediyorlar kısacası farkında bile değiller" çerçevesinde bir yazı okumuştum hatta aynı yazara bu satırlar yüzünden -Herşeyin mükemmel olduğu yurdumda- sert eleştiriler gelmişti. geçen başka bir gazeteyse üstad'ın 2003'te yazdığı satırları tekrar sunup aslında 2003'te söylenmişti uyumaya alışığız dedi.

Neyse..

Derdimi açıklayayım
Yardımcı olmanızı rica ediyorum

Ocak başında belediye taşeronu firmada sigortalı olarak işe başladım
Ocak maaşımı aldım
Şubat, mart, nisan ayları hala içerde
Sigortamda eksik yok

Şirketi aradığımda ; Belediye para vermiyor kardeşim zor durumdayız sana versek diğer 60 kişi de ister bizim durumumuz yok. onlardan alamadan sana aktaramıyoruz. der.

Belediye ; Şirketle pürüzler giderilmeden şirkete para akışı kesildi. Eski belediye döneminde eksik yapılan işler onların hakedişlerini ödememize sebep oldu doğal olarak bu size yansıdı ama bnun sizinle ilgisi yok siz dava açın dediler

Tarih : 6 Mayıs 2009 Maaşımı alamayan ben, sorumluluklarımı yerine getiremediğim ve sinirlerim bozulduğu için, ayrıca 6 ay dolmadığı ve yıpranmamın olmadığı için istifayı bastım

Tarih : 1 Haziran 2009
Ben - Sayın Bölge çalışma md'lüğü benim 3 aylık maaş alamama gibi bi derdim var şikayet etmek istiyorum
SBÇ - Buyurun yardımcı olalım
Ben - ne yapmalıyım
SBÇ - Dilekçe yazın bize postalayın
Ben - Peki ortalama ne kadar sürede sonuçlanır ya da elime ne geçer
SBÇ - Çok yoğunuz. 1 temmuzda işleme alınır. Gerekli inceleme yapılır ve ancak Ekim'de şirkete müfettiş gönderilip gereği yapılır.
Ben - Hönk!

Tarih : 22 Temmuz 2009
Dava açsam hızlı sonuç alabilirmiyim?
bana yansıyan masraf ortalama kaç lira olur?
Elimde belgem yok ama sigortalarım eksiksiz yatırılmış kanıtsızlık bana zarar verir mi?
3 aylık alacağım 1.951 TL. Faizleriyle beraber bu parayı kaç lira olarak alabilirim?
Bu sistem neden işçinin sırtındaki plankton gibidir.
Siz üstadlar bu kanunların işçi lehine düzelmesi için birşeyler yapamıyormusunuz
Çalışma ve Sosyal güvenlik Bakanlığı isminde ve türevi kurumların içi boş birer bina olmadığını bana kanıtlayacak olan var mı?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Sadgraf isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Sadgraf

Eğitimci / Sivas

Alt 22-07-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
ne desem ki..allah yardımcınız olsun,bir çok kişiye örneksiniz,hakkınızı ne olursa olsun sonuna kadar arayın,emekler boşa gitmez unutmayın.
Bu mesajdan alıntı yap