gümüş yaldıza başka birşey katmam gerekir mi?

Baskı - gümüş yaldıza başka birşey katmam gerekir mi? ...

cumali12 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cumali12

Grafiker / Adana

Alt 14-05-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba arkadaşlar. serigrafide kullanmak için gümüş yaldız aldım baskı yapmak istedim fakat kağıtta hemen hemen hiç gözükmüyor. acaba başka bir şey daha mı katılıyor. ben tiner katmayı düşündüm fakat zaten çok cıvık birşey. sorun ne acaba. yoksa sorun yok normal bir durum mu. iyi çalışmalar.saygılar.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Önder Adem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Önder Adem(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 14-05-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
en fazla biraz siyahla desteklersiniz...baskı yaptığınız yüzey beyaz ize mesela... fakat kağıt türü ne, serigrafinin çok iyi çıkması gerekiyor normalde...
Bu mesajdan alıntı yap

cumali12

Grafiker / Adana

Alt 14-05-2009 #3
cevabın için sağol arkadaşım. teslin kağıdına baskı yapıyorum. beyaz zemin üzerinde bazı desenler var ve bunların üzerine baskı yapmayı düşünüyorum. iyi çalışmalar.saygılar.
Bu mesajdan alıntı yap

cumali12

Grafiker / Adana

Alt 16-05-2009 #4
merhaba arkadaşlar. sorun sanırsam gümüş yaldız boyasında. boya ipekten geçmiyor veya çok az geçiyor. ama başka normal bir boyayı aynı yere uyguluyorum geçiyor sorun gümüş boyada. aldığım bu gümüş yaldız acaba yanlış mı?serigrafi için farklı mı oluyor acaba?boyanın üzerinde ingilizce olarak all purpose screen ink yazıyor. ne yapmam gerektiği konusunda yardımcı olursanız sevinirim. iyi çalışmalar.saygılar.
Bu mesajdan alıntı yap
ayhancaa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ayhancaa(57)

Grafiker / İstanbul

Alt 14-06-2009 #5
Merabalar bence sorun sizin boyanızda değil sorun kullandığınız ipek çok ince serigrafta yaldız boya gibi yoğunluğu fazla boyalarda daha geniş gözenekli ipek kullanmalısınız
Bu mesajdan alıntı yap

cumali12

Grafiker / Adana

Alt 14-06-2009 #6
cevabın için sağol ayhanca arkadaşım. söylediğin mantıklı geldi bana.peki kaçlık ipek kullanmak gerekir. biraz ince işlerde kullanacağım. iyi çalışmalar.saygılar.
Bu mesajdan alıntı yap
himalaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır

himalaya

Ressam / Balıkesir

Alt 06-02-2013 #7
hiç bir şeyden anlamıyorsunuz sana cevap yazanda bilmiyor
evlat boyan yanlış git boyanı değiştir
Bu mesajdan alıntı yap
himalaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır

himalaya

Ressam / Balıkesir

Alt 06-02-2013 #8
dyo serigraf mürekkebi al bir dahada boyundan büyük işlere atılmagümüş yaldıza başka birşey katmam gerekir mi?
raklenide kauçuk al boyanın içine selülozik tinerden başka bir şey dökersen boyayı çürütürsün
Bu mesajdan alıntı yap