Güne Başlarken

Graficafe - Güne Başlarken Sponsorlu Bağlantılar Sabah yatağınızda gözlerinizi açtığınız o ilk an, hani tavanı ya da duvarı gördüğünüz o ilk an ne düşünüyorsunuz? Sadece kızıyor musunuz yoksa uyanmak zorunda kaldığınız için, bir gün ...

Güne Başlarken
lovies isimli Üye şimdilik offline konumundadır

lovies

Grafiker / İstanbul

Dosya18

Güne Başlarken

Alt 04-06-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Sabah yatağınızda gözlerinizi açtığınız o ilk an, hani tavanı ya da duvarı gördüğünüz o ilk an ne düşünüyorsunuz? Sadece kızıyor musunuz yoksa uyanmak zorunda kaldığınız için, bir gün hiç uyanamayabileceğinizi düşünmeden? Söylesenize yeni bir gün ne kadar heyecanlandırıyor sizi? Aşkla bağlı mısınız hayata? Sabah kalktığınızda gülümseyebiliyor musunuz hiç?

Yaşamın sonluluğuna karşı bir sabah daha uyanmış olmak hoşunuza gitmiyor mu? Varsın hava soğuk olsun, uyanınca bir ürperti kaplasın vücudunuzu. Varsın sadece bir kaç saat uyumuş olun, gözleriniz kançanağı olmuş, şişmiş, belki başınız ağrıyor olsun. Varsın o gün yapacak bir dolu işiniz olsun, hiç enerjiniz yokken…

Belki kahvaltınızı hazırlayacak, hatta bırakın hazırlamayı eşlik edecek kimseniz de yoktur. Yiyecek bir zeytini zor buluyorsunuzdur belki. Belki de hiç bir maddi sıkıntınız yoktur ama sadece uyanmaktan nefret ediyorsunuzdur. Nedeniniz ne olursa olsun, o sıcacık yatağı terkedip buz gibi bir güne başlamak çoğu zaman zor gelir hepimize.

En kötü olasılıkları düşünün. Sevgiliniz sizi terketmiş olsun, girdiğiniz sınav kötü geçmiş olsun, patronunuzla aranız açılmış olsun. “Zor bir gün ne kadar sevinç verebilir ki” demeyin. Uyandınız ya! Bu yetmez mi? Uyanacak bir hayatınız var ve bu herşeye değer!

Hayat kısa. Aşkla bağlanabileceğiniz, uyandığınızda gülümseyebileceğiniz tek bir hayatınız var ve onun da ne zaman biteceğini kimse bilmiyor. Ama nasıl yaşayacağınızı sadece siz biliyorsunuz. Gülümseyin, kendinize ve hayata, hem de uyandığınız her sabah!…
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

özzlemm isimli Üye şimdilik offline konumundadır

özzlemm

Grafiker / Ankara

Alt 04-06-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar

En kötü olasılıkları düşünün. Sevgiliniz sizi terketmiş olsun, girdiğiniz sınav kötü geçmiş olsun, patronunuzla aranız açılmış olsun. “Zor bir gün ne kadar sevinç verebilir ki” demeyin. Uyandınız ya! Bu yetmez mi? Uyanacak bir hayatınız var ve bu herşeye değer!

Gülümseyin, kendinize ve hayata, hem de uyandığınız her sabah!…

çok güzel bir paylaşım teşekkürlerGüne Başlarken
herşeye sahibiz aslında ama artık bunlar bize o kadar normal geliyorki.. bişeylerin değerini anlamak için kaybetmeyi beklememk gerek.:angel:
Bu mesajdan alıntı yap

lovies

Grafiker / İstanbul

Alt 04-06-2009 #3
Kessinlikle hem fikirim bu artık toplumumuzca pekiştirilmiş birşey,degerleri kaybettikten sonra kıymeti bilinir oldu.Güne Başlarken Malesef acı gerçek.
Bu mesajdan alıntı yap
postaki isimli Üye şimdilik offline konumundadır

postaki(38)

Hiç Biri / İzmir

Alt 04-06-2009 #4
Hayat kısa. Aşkla bağlanabileceğiniz, uyandığınızda gülümseyebileceğiniz tek bir hayatınız var ve onun da ne zaman biteceğini kimse bilmiyor. Ama nasıl yaşayacağınızı sadece siz biliyorsunuz. Gülümseyin, kendinize ve hayata, hem de uyandığınız her sabah!…
evet arkadaşım aynen budur yaşam.
dün ne olursa olsun yaşandı ve maalesef bitti Güne Başlarken
bu akşam yattığında yarına uyanacağının da garantisi yok. Güne Başlarken
eğee ne var elimizde 'yaşanılası sadece bugün'.
o zaman, hemmen elini yüzünü yıka ve başla yaşamaya.:rofl:
Bu mesajdan alıntı yap
yorgunella isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yorgunella

Grafiker / İstanbul

Alt 04-06-2009 #5
çok güzel yazmışsınız ama ben de farklı bir açıdan bakayım dedim. düşünsenize her uyandığımız gün "aman ne güzel bi gün bugün ay ay çiçeklerde açmış, aman annem yumurtada yapmış, aman eşim gece horlamış uyuyamamışım oh oh ne mutluyum Güne Başlarken" şeklinde başlasak her günü de iyi bitirsek sıkıcı olmazmıydı?

veya insan bunalmazmıydı? atraksiyon aramazmıydı? bazen kıymet bilmemek iyi oluyor. geri dönerse eğer daha tatlı oluyor.
mesela.. nefes almaktan kim sıkılabilir? çünkü rahatlatıyor ihtiyacımız var kıymetini biliyoruz. ama herşey nefes almak gibi kıymetini bildirse bize nefes aldığımızın farkında olmadan da o sıradan şeyleri yaparız.
bu konuda bilim kurgu filmleri de vardır. çok mutlu bir dünya insanlar mutantlaşmış gibi boş bakışlar falan Güne Başlarken
ciddiye kaçmadıkça bu kıymet bilmemeler bence arada bir insan bazı şeylerin kıymetini bilmemeli.. o dramı o üzüntüyü o melankolikliği o depresyonu yaşamalı ki zor zamanları atlattığında aldığı nefes bile daha değerli gelmeli ona..
Bu mesajdan alıntı yap

lovies

Grafiker / İstanbul

Alt 04-06-2009 #6
evet arkadaşım aynen budur yaşam.
dün ne olursa olsun yaşandı ve maalesef bitti Güne Başlarken
bu akşam yattığında yarına uyanacağının da garantisi yok. Güne Başlarken
eğee ne var elimizde 'yaşanılası sadece bugün'.
o zaman, hemmen elini yüzünü yıka ve başla yaşamaya.:rofl:
Güne Başlarken Katılıyorum arkadaşımGüne Başlarken

çok güzel yazmışsınız ama ben de farklı bir açıdan bakayım dedim. düşünsenize her uyandığımız gün "aman ne güzel bi gün bugün ay ay çiçeklerde açmış, aman annem yumurtada yapmış, aman eşim gece horlamış uyuyamamışım oh oh ne mutluyum Güne Başlarken" şeklinde başlasak her günü de iyi bitirsek sıkıcı olmazmıydı?

veya insan bunalmazmıydı? atraksiyon aramazmıydı? bazen kıymet bilmemek iyi oluyor. geri dönerse eğer daha tatlı oluyor.
mesela.. nefes almaktan kim sıkılabilir? çünkü rahatlatıyor ihtiyacımız var kıymetini biliyoruz. ama herşey nefes almak gibi kıymetini bildirse bize nefes aldığımızın farkında olmadan da o sıradan şeyleri yaparız.
bu konuda bilim kurgu filmleri de vardır. çok mutlu bir dünya insanlar mutantlaşmış gibi boş bakışlar falan Güne Başlarken
ciddiye kaçmadıkça bu kıymet bilmemeler bence arada bir insan bazı şeylerin kıymetini bilmemeli.. o dramı o üzüntüyü o melankolikliği o depresyonu yaşamalı ki zor zamanları atlattığında aldığı nefes bile daha değerli gelmeli ona..
Kessinlikle düşüncenize saygı duyuyorum,vurgulamak istediğiniz noktalar günlük yaşantımızda genellikle karşımıza çıkan ve bizi yeri gelir mutlu eder yeri gelir hüzünlendiri yeri gelirde hiç ummadığımız anda parlamamıza sebeb olan belırgin durumlardır her türlü bakış açısına sahip bir gün geçiriyoruz aslında her günümüz ayrı entrikalarla dolu iyisiyle kötüsüyle demek istediğinizde haklısınız hayat o şekildede sıkıcı olabilir,benim bakış açım belkıde görmek istemediklerimden ibaret,aslında gözden kaçmıyacak gerceklerGüne Başlarken emeğine sağlık güzel bir açıklamayla bilgilendirdin bizleri TeşekkürlerGüne Başlarken
Bu mesajdan alıntı yap
g.ecglr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

g.ecglr(30)

Özel

Hiç Biri / İstanbul

Alt 04-06-2009 #7
İlker çok güzel yazmışsın arkadaşım Güne Başlarken
Ben her sabah kalktığımda; eşimle sevdiğimle bir gün daha uyanabildiğim için Allah' ıma şükrediyorum...
Hayattaki bütün kötülükler sevgisizlikten kaynaklanmıyor mu zaten?
Bu mesajdan alıntı yap
postaki isimli Üye şimdilik offline konumundadır

postaki(38)

Hiç Biri / İzmir

Alt 04-06-2009 #8
Ben her sabah kalktığımda; eşimle sevdiğimle bir gün daha uyanabildiğim için Allah' ıma şükrediyorum...
ben sizi ayakta alkışlıyorum..çok güzel bir tesbit.:alkis::alkis::alkis:
Bu mesajdan alıntı yap
g.ecglr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

g.ecglr(30)

Özel

Hiç Biri / İstanbul

Alt 04-06-2009 #9
ben sizi ayakta alkışlıyorum..çok güzel bir tesbit.:alkis::alkis::alkis:
Aman efendim utandırıyorsunuz :angel:
Sevgiyi gerçekten içinde hisseden herkes böyle düşünecektir...
Bu mesajdan alıntı yap

lovies

Grafiker / İstanbul

Alt 04-06-2009 #10
Tabikide sevgisizlikten kaynaklanıyor ,bir insanın içinde sevmeye dair ufacık bir hareketlilik yok ise,zaten o insan gün başlangıcında değil ,gözlerin yorgun düştüğü son ana kadar birşey beklememek lazım,kıymet bilinmeli kıytinde formulü SEVGİ'dir sevmeden hiçbirşeyin kıymetini bilemeyiz malesef...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları