güneş parlaması olan fotoğrfları koyulaştırmak

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - güneş parlaması olan fotoğrfları koyulaştırmak Sponsorlu Bağlantılar arkadaşlar acil yardıma ihtiyacım var..birkaç gelin fotoğrafı var elimde ve hepsinde güneş patlaması olmuş fena halde..biraz uğraştım photoshopta düzeltmek için ama olmadı istediğim gibi..bunun daha kolay bir yolu ...

bubicu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bubicu

Grafiker / İstanbul

Alt 30-04-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar acil yardıma ihtiyacım var..birkaç gelin fotoğrafı var elimde ve hepsinde güneş patlaması olmuş fena halde..biraz uğraştım photoshopta düzeltmek için ama olmadı istediğim gibi..bunun daha kolay bir yolu varmıdır? şimdiden teşekkürler..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Gökhan TEKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 30-04-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Fotoğraflarınız RAW formatında çekildiyse yardımcı programlarla çok basit bir şekilde parlayan kısımdaki parlaklığı alabilir ve istediğiniz görüntüyü elde edebilirsiniz.

Ancak fotoğraflarınız jpg. yada başka bir format ise uğraşmanız gerekmektedir.
Bu mesajdan alıntı yap

bubicu

Grafiker / İstanbul

Alt 30-04-2012 #3
maalesef jpeg formatında..nasıl bir yol öneririsiniz peki?
Bu mesajdan alıntı yap

bubicu

Grafiker / İstanbul

yardımmmm...

Alt 01-05-2012 #4
arkadaşlar bana yardımcı olabilecek olan var mı?
Bu mesajdan alıntı yap
Grafink isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafink(38)

Clone Trooper

Sanat Yn. / İzmir

Alt 02-05-2012 #5
lokal olarak seçimler yaratacak, bazen doku kopyalayacak, bazen lokal ışık ayarlamaları yaparak fotoğrafı al benili hale getireceksiniz. Bunu yapabilecek sihirli bir tuş henüz yok. Eğer fotoğrafçılık üzerine bilgileriniz cep telefonundan foto çekmeten öteye geçmiyorsa, bir fotoğrafçıdan destek almanızı öneririm.

Out of the code, into the fire...

Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 02-05-2012 #6
lokal olarak seçimler yaratacak, bazen doku kopyalayacak, bazen lokal ışık ayarlamaları yaparak fotoğrafı al benili hale getireceksiniz. Bunu yapabilecek sihirli bir tuş henüz yok. Eğer fotoğrafçılık üzerine bilgileriniz cep telefonundan foto çekmeten öteye geçmiyorsa, bir fotoğrafçıdan destek almanızı öneririm.
İvana Sert modunda güneş parlaması olan fotoğrfları koyulaştırmak
Bu mesajdan alıntı yap

bubicu

Grafiker / İstanbul

Alt 02-05-2012 #7
pardon da konuşma tarzınıza bir anlam veremedim doğrusu..yazdıklarınız kadar uygulamada da bulundum zaten..fakat fotoğrafı çeken kişi değerleri iyi bir şekilde ayarlamadığından dolayı aşırı patlamalar var..fotoğrafı en olur hale getirince bile dikkat çekiyor..
bu forum insanların birbirleriyle iletişime geçme,yardımlaşma,paylaşımda bulunması için var..siz bu amaçla kullanmıyorsanız yardım isteyenlere yorum yazmamanızı tavsiye ederim..
Bu mesajdan alıntı yap