Güneyege Gazetesi

QuarkXPress - Güneyege Gazetesi Sponsorlu Bağlantılar Bu haftaki gazetemin 1, 3, 9 ve 16.sayfaları. Gazetenin Renkler örnekteki gibi 1,9 ve 16 renkli, 3 siyah beyazdır. Benden daha iyi olanların eleştirmesi ve hataları göstermesi, daha ...

Güneyege Gazetesi
ulala isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ulala

Grafiker / Muğla

Güneyege Gazetesi

Alt 10-03-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Bu haftaki gazetemin 1, 3, 9 ve 16.sayfaları. Gazetenin Renkler örnekteki gibi 1,9 ve 16 renkli, 3 siyah beyazdır. Benden daha iyi olanların eleştirmesi ve hataları göstermesi, daha acemelerin ise fikir edinmesi amacıyla.

Saygılarımla...

[IMG]Güneyege Gazetesi[/IMG]

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

finfik isimli Üye şimdilik offline konumundadır

finfik

Grafiker / İstanbul

Alt 10-03-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
eline saglık... Güneyege Gazetesi
Bu mesajdan alıntı yap
serhendi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

serhendi(37)

Yrd. Grafiker / Trabzon

Alt 11-03-2010 #3
birinci sayfada gözüme çarpanlar

manşetin üstündeki siyah bantın içerisindeki üst başlık alana ortalı değil sırıtıyor.
Kaymakamlık Kupası Belediye'nin değil Kaymakamlık Kupası belediyenin olması gerekiyor ama başlığı değiştirip bloklarsan daha iyi olur..
başlıkların kimisinde paragraf var kimisinde yok...
birinci sayfada manşet haberinin yanında iki tane spor haberi bence uygun olmamış... sürmanşete kullansan daha iyi olur gibi...
mutso ve esnaf haberinin başlığı uygun değil çok boşluk var
bugün gazetesi gibi altlara drop vermişsin hoş durmuş Güneyege Gazetesi

ikinci sayfada

genel olarak güzel düşünülmüş bir sayfa fakat

haberlerde fontları farklı tek font olsa daha iyi olur...
14 yaşındaki çocuğa haberinin alt başlığı başlığı öldürmüş gibi duruyor... eğer öyle kullanacaksan en azından altbaşlık bold olmasın diye düşünüyorum

9 sayfa
Loyd'dan kurtarma şov başlığında k ve ş küçük olmalı diye düşünüyorum
karantinada haberinin altındaki ve üstündeki çizgiler bütünlüğü bozmuş gibi duruyor. üstündeki çizigiyi kaldırsan.. sol tarafta çizginin başından resmin kenarına doğru dikey bir çizgi alsan resim boyutunca daha şık ve bütünleşik durmazmıGüneyege Gazetesi
yandaki köpek ile ilgili açıklama köşe yazısı gibi durmuş ordaki amaç köşe mi yoksa köpeğin ana vatanını tanıtmakmı... bütünleşik olmamış gibi.... daha değişik çalışabilirdin bu sayfayı çünkü malzemelerin güzel... emeğine sağlık

16 sayfa bence yakışmamıs sana diye düşünüyorum...

yıldızların iyi değil yıldız gibi durmuyor
manşet haberin sonu eşit değil eşitlemen lazımdı..
alttaki resimler haberden kopmuş kırmızı zemini barı komple sayfaya yaysaydın ve içerisine çalışsaydın.. ona göre yıldız düzenlemesini yapsaydın..

genel anlamda profesyonel çalışmalar... emeğine ve bilgine sağlık..
seninle fikir alışverişinde bulunmak isterim... haberin resimlerle beraber işlenişi çok önemli... genel anlamda senin yaptığın sayfadarda haberi güzel işlemişsin... tabi kısa zamanda bu kadar iş yapmak kolay değil... bir anda düşün ve sayfanı tasarla... kolay iş değil

tekrar emeğine sağlık kolay gelsin..
Bu mesajdan alıntı yap

ulala

Grafiker / Muğla

Alt 11-03-2010 #4
birinci sayfada gözüme çarpanlar

manşetin üstündeki siyah bantın içerisindeki üst başlık alana ortalı değil sırıtıyor.
Kaymakamlık Kupası Belediye'nin değil Kaymakamlık Kupası belediyenin olması gerekiyor ama başlığı değiştirip bloklarsan daha iyi olur..
başlıkların kimisinde paragraf var kimisinde yok...
birinci sayfada manşet haberinin yanında iki tane spor haberi bence uygun olmamış... sürmanşete kullansan daha iyi olur gibi...
mutso ve esnaf haberinin başlığı uygun değil çok boşluk var
bugün gazetesi gibi altlara drop vermişsin hoş durmuş Güneyege Gazetesi

ikinci sayfada

genel olarak güzel düşünülmüş bir sayfa fakat

haberlerde fontları farklı tek font olsa daha iyi olur...
14 yaşındaki çocuğa haberinin alt başlığı başlığı öldürmüş gibi duruyor... eğer öyle kullanacaksan en azından altbaşlık bold olmasın diye düşünüyorum

9 sayfa
Loyd'dan kurtarma şov başlığında k ve ş küçük olmalı diye düşünüyorum
karantinada haberinin altındaki ve üstündeki çizgiler bütünlüğü bozmuş gibi duruyor. üstündeki çizigiyi kaldırsan.. sol tarafta çizginin başından resmin kenarına doğru dikey bir çizgi alsan resim boyutunca daha şık ve bütünleşik durmazmıGüneyege Gazetesi
yandaki köpek ile ilgili açıklama köşe yazısı gibi durmuş ordaki amaç köşe mi yoksa köpeğin ana vatanını tanıtmakmı... bütünleşik olmamış gibi.... daha değişik çalışabilirdin bu sayfayı çünkü malzemelerin güzel... emeğine sağlık

16 sayfa bence yakışmamıs sana diye düşünüyorum...

yıldızların iyi değil yıldız gibi durmuyor
manşet haberin sonu eşit değil eşitlemen lazımdı..
alttaki resimler haberden kopmuş kırmızı zemini barı komple sayfaya yaysaydın ve içerisine çalışsaydın.. ona göre yıldız düzenlemesini yapsaydın..

genel anlamda profesyonel çalışmalar... emeğine ve bilgine sağlık..
seninle fikir alışverişinde bulunmak isterim... haberin resimlerle beraber işlenişi çok önemli... genel anlamda senin yaptığın sayfadarda haberi güzel işlemişsin... tabi kısa zamanda bu kadar iş yapmak kolay değil... bir anda düşün ve sayfanı tasarla... kolay iş değil

tekrar emeğine sağlık kolay gelsin..

Eleştirine çok teşekkürler. Bu güne kadar attığım sayfalarda en ciddi ve yapıcı eleştiriyi yaptın. İnsan kendi göremediği birçok şeyi bir başkasının göstermesine ihtiyaç duyuyor, bu anlamda verdiğin bilgiler çok faydalı.

Sadece anlamadığım bir nokta, 16.sayfadaki yıldızlardan kastettiğin neresi? kadroların bulunduğu bölüm mü?

Drop olayına gelince. Evet Bugün'ü örnek almaya çalıştım. Türkiye'de çıkan gazetelerin mizanpajlarında, herkesin olduğu gibi Zaman gazetesine hayranım. Ancak çok az fotoğraf kullanıldığı için benim gazeteme ne yazık ki uymuyor. Bugün gazetesi de oldukça başarılı (bana göre tabii) ve diğer ulusal basındaki gazetelere göre hem yorucu bir görüntüsü yok, hemde daha rahat çalışma olanağı sağlıyor. Ancak onlardan daha fazla reklam kullanmak zorunda kaldığım (!) için sıkışıklık oluyor sayfada buda haliyde zorluyor ve sayfayı ona göre biraz daha yorucu bir görüntü kazandırıyor. Yerel gazetenin de böyle bir handikapı var ne yazık ki!!!

Fikir alışverişinde bulunmayı bende çok isterim. Gazetemin satıldığı ilçelerden Oraca'da 4, Dalaman'da 4, Köyceğiz'de ise 1 gazete var ancak mizanpaj olarak ne yazık ki (kötüyü kullanmak istemiyorum), çok amatörce gazeteler. Bu da mizanpajda rekabet olmayan bir bölgede benim için büyük bir eksi (ne yazık ki)...
Bu mesajdan alıntı yap
serhendi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

serhendi(37)

Yrd. Grafiker / Trabzon

Alt 11-03-2010 #5
Sadece anlamadığım bir nokta, 16.sayfadaki yıldızlardan kastettiğin neresi? kadroların bulunduğu bölüm mü.

evet kadroların bulunduğu bölüme biz yıldız diyoruz. daha değişik yapabilirdin ulusallara bakabilirsin.. ben sene değiştiriyorum onları Güneyege Gazetesi

iyi calismalar
Bu mesajdan alıntı yap
hisarweb isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hisarweb

Webmaster / Kütahya

Alt 14-03-2010 #6
ben alakasız birşey soracağım. Bu gazeteye reklamları alırken nasıl ücretlendirme yapıtosun
Bu mesajdan alıntı yap

ulala

Grafiker / Muğla

Alt 15-03-2010 #7
ana sayfadaki küçük bantlar en az 6 aylık. sayı başı 30 tl. yandaki bant ise tek sayılık, 90 tl. iç bölüm ise renkli bir sayı tam sayfa 600, uzun vade sayı başı 450, siyah beyaz tam sayfa 1 sayı 300, uzun vade sayı başı 250. tabii +KDV
Bu mesajdan alıntı yap