Güzel Sanatlar Fakültelerine Giriş???

Kantin - Güzel Sanatlar Fakültelerine Giriş??? ...

burakosar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

burakosar

Öğrenci (Grafik) / Ankara

Alt 15-06-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

İyi günler arkadaşlar ben lise öğrencisi ve grafıkerlık okumak isteyen bir öğrenciyim su anda grafikerlik ve ya gusel sanatlarda okuyan arkadaşlara bir sorum olacak bana yardımcı olursanız cok teşekkür ederim. Geleyim soruma.

Güsel sanatlar fakültesine girmek için yanlıs bılmıyorsam bir yetenek sınavı oluyor bu yetenek sınavının nasıl oldugunu cok merak ediyorum özellikle grafıkerlık için bu yetenek sınavı nasıl oluyor bana söylermisiniz yanı içeriğiniz???

Yardımlarınız için şiimdiden teşekkür ederim...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Yasemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Yasemin(34)

Belgisiz Sıfat

Grafiker / Kocaeli

Alt 15-06-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
size hem çizim sorucaklar bu çizimler hayali bir ortam bir obje olabilir mesela çaybahcesinde oturan insanlar pazar yeri bir sokak vs bu nedenle desen ciziminde hayal gücünüz cok yüksek olmalı iyibir gözlemci olmalısınız çizimi hayali olarak yapabilmeniz için

ikincisinde ise genel kültür olarak yani sanat hakkında sanatcılar hakkında sorular sorulur akımlar eserler vs
yanlışım varsa düzeltin
Bu mesajdan alıntı yap

burakosar

Alt 15-06-2008 #3
anladım peki bu cizimler gercek anlamada mı yanı elle mı yoksa bilgisayar ortamında mı yapılır???
Bu mesajdan alıntı yap

Yasemin(34)

Belgisiz Sıfat

Grafiker / Kocaeli

Alt 15-06-2008 #4
anladım peki bu cizimler gercek anlamada mı yanı elle mı yoksa bilgisayar ortamında mı yapılır???
tabiki elle çizim olucak
size konu verilicek sizse bunu kendi hayal gücünüzle çizeceksiniz tabiki bir degişiklik olmadıysa
Bu mesajdan alıntı yap

burakosar

Alt 15-06-2008 #5
anladım çok teşekkür ederim ben olayı tamamen yanlış biliyorusum ben zannediyordum ki bellı programlarda bize verilen konularda biz bilgilerimizle bişiler yapacagız sizin verdiğiniz bilgilerle olay tamamen değişti Güzel Sanatlar Fakültelerine Giriş??? kendimi hiç elle cizimde yetiştirmedim boyuna photoshop ve benzeri programlarla hazılarndım benı aydınlattıgınız için teşekkür ederim...
Bu mesajdan alıntı yap

Yasemin(34)

Belgisiz Sıfat

Grafiker / Kocaeli

Alt 15-06-2008 #6
ilk aşama çizim hatta çizimler de iki aşama
1. figür çiziliyo ya da kompozisyon
2.aşama mülakat var
bunlar üniversitelere göre degişiyor
ama program yada programda tasarım yada çizim yapıldıgını hiç duymadım
kolay bişey degil bunları kazanmak bence bu sene katılıcaksan bi an önçe çizim yapmaya başlamalısın
Bu mesajdan alıntı yap

burakosar

Alt 15-06-2008 #7
yok bu yıl değil daha doğrusunu söylemek gerekirse daha 2 yıl var benı aydınlattıgınız için çok teşekkür ederim peki bi sorum olacak siz bana ne önerirsiniz? kazanabılmem için?
Bu mesajdan alıntı yap

Yasemin(34)

Belgisiz Sıfat

Grafiker / Kocaeli

Alt 15-06-2008 #8
sürekli çizmeni öneririm :smile: tabi gözlemci olmanı hayal edip surekli çizmeni şuan okuyormusun yada hangi bölümü okuyorsun bilmiyorum ama düz lisede okuorsan bir kursa gitmeni öneririm elinde kagıt kalem dolaşacaksın yani bunun yanında tabiki hayal gücünü geliştirmen gerekiiyor buda sana kalmışki böyle bir konu sitede var onları okuyabilirsin kitap okumak yada film izlemek de hayal gücünü geliştirmende yardımcı olur bu yetenekler yada yetenek sınavı denilen olay zaten bir birikimin yansıması oluyor yani biranda oln bişey degil senin çabanla olucak ben 2 3 sene katılıpda kazanamayan arkadaşlarımı biliyorum ve hersene kursa gitmişlerdir yani kolay degil ama istersen başarabilirsin sende grafik tasarım okumak istiyorsan bence şimdiden başla kendini geliştirmeye bilincli yetenekli kişilere ihtiyacı var bu meslegin :wink:
inşlallah kazanırsın şimdiden kolaygelsin
sana yararlı olabilecek bircok konu aslında sitede var bence incelemeni öneririm olman gereken yerdesin :wink:
Bu mesajdan alıntı yap

burakosar

Alt 16-06-2008 #9
sürekli çizmeni öneririm :smile: tabi gözlemci olmanı hayal edip surekli çizmeni şuan okuyormusun yada hangi bölümü okuyorsun bilmiyorum ama düz lisede okuorsan bir kursa gitmeni öneririm elinde kagıt kalem dolaşacaksın yani bunun yanında tabiki hayal gücünü geliştirmen gerekiiyor buda sana kalmışki böyle bir konu sitede var onları okuyabilirsin kitap okumak yada film izlemek de hayal gücünü geliştirmende yardımcı olur bu yetenekler yada yetenek sınavı denilen olay zaten bir birikimin yansıması oluyor yani biranda oln bişey degil senin çabanla olucak ben 2 3 sene katılıpda kazanamayan arkadaşlarımı biliyorum ve hersene kursa gitmişlerdir yani kolay degil ama istersen başarabilirsin sende grafik tasarım okumak istiyorsan bence şimdiden başla kendini geliştirmeye bilincli yetenekli kişilere ihtiyacı var bu meslegin :wink:
inşlallah kazanırsın şimdiden kolaygelsin
sana yararlı olabilecek bircok konu aslında sitede var bence incelemeni öneririm olman gereken yerdesin :wink:

Casmin bu bilgileri benimle paylastıgın ve beni aydınlattıgın için çok teşekkür ederim.Sen beni aydınlatmasaydın be bambaşka bir kulvarda körü körüne yürüyor olacaktım.Sana çok teşekkür edferim.
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 19-06-2008 #10
bu sorular benim içinde geçerli.ben liseyi bu sene bitirdim ve anadolu üni. grafik tasarıma girmek istiyorum.bilgiğim kadarıyla okullarda yazın özel kurslar açılıyormuş ama onun yeterli olmadığını söylemişlerdi bana.ama ben nasıl çalışacağımı hiç bilmiyorum.yaklaşık 2 aydır aklımda bu fikir ve çok tedirginim.2,5 aylık süreçte bi şeyler yapılarbilir mi?kazanabilmem için
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
fakültelerine, giriş, güsel, sanatlar