Güzel Sanatlar Fakültesi?

Karakalem - Güzel Sanatlar Fakültesi? ...

Cevapla
Güzel Sanatlar Fakültesi?
cinesu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cinesu

Grafiker / Bursa

Standart
Alt 24-01-2008 #11
Sponsorlu Bağlantılar

Görüşlerinize katılmıyorum.
1. İyi bir grafiker olmak için GSF önemli ama tek başına kriter değildir. GSF mezunu eğitim pedagoji alarak eğitimci statüsüne yükselebilir ve görev yapabilir. Aynı şekilde EF-GSEB mezunu da öğretmen olacak diye bir kaide yok aldığı anasanat dallarının eğitimi ile kendini iyi geliştirmiş olmasına bağlı olarak sanatçı ya da tasarımcı statüsüne yükselebilir ve görev yapabilir.
2. GSF ile EF-GSEB için yapılan özel yetenek sınavlarının sistematiği, uygulaması, ölçmesinde hiç bir fark yoktur. Değerlendirmesin ise bazı koşullara (GSLise mezunu avantajı vb) göre sınav puan hesaplaması yapılır. Sonuç EF-GSEB özel yetenek sınavlarının değerlendirmesinde desene ağırlık verilmemesi gibi bir yorum yanlıştır. EF-GSEB nin GSF ye göre OSS farkı bahsettiğiniz gibi vardır bu yüksek değildir. Ve OSS nin uygulama sınavları ile değerlendirmedeki payı %30 civarındadır. Geri kalan %70ini uygulama sonuçları etkiler.
Görüşlerime katılmayabilirsiniz. Fakat yanlış anlaşıldım sanırım. Ben kimseye GSF okuyan ya da bir öğrenci çok iyi grafiker olur demedim. Okumamış biriside çok iyi Grafik Tasarım yapabilir. Ben zaten burada Neslihan arkadaşımızın sorusunu yanıtladım. Ve ona seçenek sundum. O da okumak istediği için. Ve şunda emin olun Eğitim fakültelerinde ÖSSnin önemi daha büyük. GSFne göre. Tabiki aynı kriterlerle çalışmalar yorumlanır ama orada ÖSSninde faktörü de ayrı bir yerde. Ama tercihlerini (bana göre) GSFten yana kullanmalılar.
Bu mesajdan alıntı yap
MehmetRecepOzdemir isimli Üye şimdilik offline konumundadır

MehmetRecepOzdemir

Sanat Yn. / İstanbul

Standart
Alt 26-01-2008 #12
                             Sponsorlu Bağlantılar
Kuzen yapıcaz hiç merak etme senle anadoluda kuzey kafkasyayı temsil edecezGüzel Sanatlar Fakültesi?
Bu arada hatırlarsan sana daha önce o öğretmeninin psikopat oldunu sölemiştim.Boşver sen onu benim derslere gelGüzel Sanatlar Fakültesi?
Bu mesajdan alıntı yap
atolye2000 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

atolye2000

Grafiker / Balıkesir

Standart
Alt 26-01-2008 #13
güzel sanatlarla ilgilenenler siteyi gezebilirler. desen örnekleri var.
www.yildizresimatolyesi.com
Bu mesajdan alıntı yap
ewrex isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ewrex

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Standart
Alt 01-02-2008 #14
mrblar ben güzel sanatlar lisesi mezunu ve anadolu ve msü grafik mağduru biriyim geçen seneden sınavlarda sürekli bir oturmamışlık war yaklaşık 6 senedir bu işin içindeyim ve hersene gittikce garipleşiyorlar sorunuza gelince öss puanı gsf lerde güzel sanatlar lisesi çıkışlılar için 0,6 düz lise çıkşlılar için 0,5 le çarpılıp yetenek puanına eklenio onunb içn etkilemio fazla baraj olan 185 i geçmek yeterli ve grafik sınavında ayrıca 1. aşam modelden desen sınavını geçtiğin vakit 2.aşamada ilk önce I Q Testi benzeri bi sınav yapıolar ve imgesel (hayali) desen soruolar torpil olayıda çok doğru onun için çok çalışmak gerekio Eğitim fakülteleride puan ve yetenek önemli yaklaşık yarı yarıya etkilio ama puan yüksek olduğu zamn yetenk ne olursa olsun öne geçioun işte böyle saçma bi sistem resim öğretmeni yada farklı bi durum olucak ama puanı göz önünde tutuyorlar..başka sorun olursa sor çünkü çok uzun zamndır araştırmam var.kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
Nüket HOTALI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nüket HOTALI(45)

Hiç Biri / İstanbul

Standart
Alt 01-02-2008 #15
Eğitim Fakültesi Resim Öğretmenligi Grafik Bölümü, Milli Eğitim Bakanligina bağli, ilköğretim ve liselere Resim öğretmeni yetiştirir.
Mesleki Eğitim Fakültesi Uygulamalı Sanatlar Ana Sanat Dalı, Grafik Bölümü, Milli Eğitim Bakanliğini bağlı Meslek Lisesi ve Teknik Liselere, Grafik Öğretmeni yetiştirir.
Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Anasatdalı, Grafik Tasarımci yetistirir.
Birde iki yıllık bölümler var, ben bu okullar hakinda bilgi sahibi değilim.
Bu üç değişik katağoride olan okullarin ders müfradatlari birbirinden farklıdır. Fakat hepisinde mutlaka,
Temel Sanat Eğitimi,
Desen,
Teknik Resim derslerini alirsiniz. Özelikle Temel Sanat Eğitimi 1. sınıfta bütün hayatiniz olacaktır.
Ne yapin ne edin, eğitim fak. güzel san. vs farketmez, kursa gitmek yerine mutlaka bu okulardan bir tanesine gidin. Hersey çok değişek emin olun. Lütfen yılmayın, 2. 3. 4. yılınızda mutlaka yeniden deneyin, bu sürec içinde mutlaka desen çalışın. Hergün en az 4 saat desen çizin. Emin olsun siz okula girmek için torpil degil, okul sizi almak için torpil ariyacak...Ulaşabildiniz bütün okuların sinavlarina girin. okul ayirtetmeyin...
(3. yilinda mesleki egitim fak. grafik kazanabilmis birisi olarak yaziyorum)
Bu mesajdan alıntı yap
atolye2000 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

atolye2000

Grafiker / Balıkesir

Standart

bu sınavı başarmanın tek yolu

Alt 02-02-2008 #16
GSF sınavında başarılı olmak istiyorsanız, önce sosyal hayatınızı bitiriniz, gönül işlerinde uzak durunuz ( bu çok önemli) sadece ve sadece çalışınız. işiniz çok zor neden hem OSS den en az 185 puan alacaksınız, hemde GSF başarılı olacaksınız. anlıyacağınız burnunuz kanayana kadar çalışacaksınız...
GSF sınavlarında torpil olduğuna inanmıyorum. kazanamayan öğrenciler ve onun atölye hocalarının kendilerini savunmasıdır bence. kazanamadıysanız o fakülte için yetersizsiniz ve ya sınavda çizemediniz demektir. o zaman başka fakültelerde de sınava gireceksiniz. umudunuzu asla kaybetmeyin bu bir süreçtir. düşünün GSF 30 kişi alsın ya bunun 30 da mı torpilli olacak. mantık yürtün. :> tek yapılacak şey var oda çalışmak...
Bu mesajdan alıntı yap
merveporay isimli Üye şimdilik offline konumundadır

merveporay(33)

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 03-02-2008 #17
tabikide çalışmak çok önemli ama torpil olduğuda bir gerçek bende eskiden yoktur diyordum ama sınav acmadan evel hocalar kimleri alacağını kaç kişi alacaklarını kararını alıp geri kalan kontenjana gore 5-10 kişiyi yetenekleriyle alıyorlar buda bir gerçek malesef
Bu mesajdan alıntı yap
ewrex isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ewrex

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Standart
Alt 05-02-2008 #18
ewet şahsen amcası dekan yardımcısı olup Mimar Sinan ı kazanan arkadaşım var ve bunu bildiği için hiç çalışmamıştı.Anadoluda da oynuo, gireninde oraya alanında isimini bile verebilirim Güzel Sanatlar Fakültesi? ama bunlarıda aşmak için gerçektende çok çalışmak gerekio ama sadece çalışmaklada olmuo işten haz zevk ve eğlenceyi alarak yapmak bir başka bu olana kadr geçen süreç zorlu ama sonu bi okadarda tatlı devam ediGüzel Sanatlar Fakültesi?
Bu mesajdan alıntı yap
ihsanbayar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ihsanbayar

Öğrenci (Diğer) / Aydın

Standart
Alt 09-02-2008 #19
Üniversitede güzel sanatlarda okumak istiyorum. Anadolu üniversitesini sordum eğitim iyi değilmiş. Hele animasyon bölümünde 3d dersinde sadece vakit programı tanımaya yetiyormuş birde anadoludan mezun olmuş ünlü 3d sanatçısı pek fazla yok. Benim araştırmalarıma göre şuan için iyi güzel sanatlar bölümü mimar sinan üniversitesinde var. Güzel sanatlarda okumak isteyenlere tavsiyem mimar sinandır.
Bu mesajdan alıntı yap
grafiker adayı isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafiker adayı

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Standart
Alt 09-02-2008 #20
Bende bu sene yetenek sınavına hazırlanıyorum ve gerçekten çok korkuyorum
bazen yapabilirmilşim gibi bi güven duygusu geliyo içime bazen de giren kişilerden çok korkunç bişey olduğunu duyunca bunalıma giriyorum ama tabiki de boş boş durmuyorum össye gayet iyi hazırlanıyorum ama çizim konusunda da zaten okulda nerdeyse hergün çizim yapıyorum fakat tabiki yeterli diil mesela önceki senelerde yetenek sınavlarında ne sormuşlar acaba bileninizz varmı özelliklede marmara grafik sanatlarındaGüzel Sanatlar Fakültesi?
Bu mesajdan alıntı yap
Cevapla

Tags
gzel, sanatlar, fakltesi

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son Mesaj
Grafik sanatlar üzerine yazılar N/A3 Diğerleri 6 02-10-2012 21:42:43
Güzel Sanatlar Fakültelerine Giriş??? burakosar Kantin 23 01-02-2010 16:36:16
Hammaddesi Toprak Olan Geleneksel Sanatlar N/A8 Seramik 14 28-06-2009 02:00:14
((Avi))-Anadolu Video Topluluğu-Konya Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi- Ali KASAPOĞLU Sinema & Tiyatro 0 16-03-2008 18:52:30

Kapat
Şifremi Unuttum?