Güzel sanatlar fakültesi ve özel yetenek sınavı hakkında

Graficafe - Güzel sanatlar fakültesi ve özel yetenek sınavı hakkında ...

sakız isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sakız

Grafiker / İstanbul

Dosya24

Alt 25-07-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba

Mimarsinan üniversitesi özel yetenek sınavıyla grafik tasarım bölümüne öğrenci aılıyor bu grafik tasarım bölümünün soru tarzı nasıldır ve bilgisyarda yapılan grafik tasarım anlamına mı geliyor yoksa el ile çizilen karakalem tarzı bir yetenekmi gerekiyor? Birde grafik bölümü ve grafik tasarım bölümünün farkı nedir?

Cevaplarınızı merakla ekliyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

mrt syr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mrt syr

Grafiker / Elazığ

Alt 26-07-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
ilk önce şunu belirtmek isterim ki çiziminin iyi olması lazım. ben geçen sene girdim sabah ve öğlen olmak üzere ikik grupta yapıyolar ben sabah girmiştim 70x100 kağıda otogarda bavulları taşıyan muavin ve anneyle çocuk sarılmış bir şemilde çizicektik ayrıntısına kadar yapıyor millet çok iyiler var öğlenkilere de otobüsün içinde hamile bir kadına yer veren adamı çizicektin 3 aşamadan oluşuyor ben geçemediğim için grafikte ne sordular bilmiyorum ama internettende öğrenebilirsin marmara nıı grafiğine girmiştim ve kitap kapağı tasarlamamızı istemişlerdi mülakatlarda da iyi olman lazım kültür sanat sinema ressamlar tiyatro herşey soruyolar. sıkı çalışman lazım sınavlar ağustos başı eylül sonu gibi yapılıyor. bilginize
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
güzel sanatlar, tasarım, özel yetenek