GX-24 Plotter

Folyo kesim - GX-24 Plotter Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar Herkese Selamlar, Sevgiler, Kullandığım bu GX-24 Plotter, ekranındaki bir kaç sayısal değer hakkında bilgi almak istiyorum, makineyi alırken, ayarları hiç değiştirmedim, bozarım diye. Merak Ettiğim iki Soru ...

GX-24 Plotter
Seyit Tiken isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Seyit Tiken

Grafiker / Mardin

GX-24 Plotter

Alt 15-03-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar Herkese Selamlar, Sevgiler,
Kullandığım bu GX-24 Plotter, ekranındaki bir kaç sayısal değer hakkında bilgi almak istiyorum, makineyi alırken, ayarları hiç değiştirmedim, bozarım diye. Merak Ettiğim iki Soru : Ekranın sol üst köşesinde bulunan "40cm/s" ile sağ alt köşede bulunan "0.250mm" sayısal değerler tam olarak ne anlama geliyor? Makineyi aldığımdan beri bu değerlerde kesim yapıyorum. En ideal değerler bu sayısal değerler midir? Bu sayısal değerleri aşağı veya yukarı çekerek makinede ne gibi bir değişiklik olur? Teşekkür eder, hayırlı işler diliyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

cengavermert isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cengavermert

Bilg. Teknikeri / İstanbul

Alt 16-03-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Merhaba,merak ettiğiniz soruların cevapları 40cm/s diye gördüğünüz kesim hızıdır. Max. 50 cm/s olabilir.0.250 mm diye gördüğünüz ise ofset değeridir.Bu kullandığınız bıçağın açısıyla ilgilidir.Lütfen bıçak aldığınız firmaya sorun Ofset değeri kaçtır diye.Kesim hızının ideal değeri yoktur.Bunu siz belirlersiniz.
Kolay gelin.
Bu mesajdan alıntı yap

Seyit Tiken

Grafiker / Mardin

Alt 16-03-2010 #3
Verdiğiniz bu doğru bilgiden dolayı çok çok teşekkür ediyoruz, Allah razı olsun. Hız yükseldikçe, bıçağın folyoyu kesmesinde bir pürüz veya iyi kesmeme gibi bir durum söz konusu olabilir mi?, tekrar teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
hunterboy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hunterboy

Grafiker / İstanbul

Alt 16-03-2010 #4
evet olabilir folyo ve bıçağın kalitesi direk etkiler siz en iyisi en idaal demilen sayılarda kesim yapın bence elinizde süper bir makine var kıymetini bilin onunGX-24 Plotter
Bu mesajdan alıntı yap

Seyit Tiken

Grafiker / Mardin

Alt 16-03-2010 #5
Evet, haklısınz, insanın gözünü arkada bırakmıyor, yorumunuz için teşekkür ediyoruz.
Bu mesajdan alıntı yap