H6 kartvizit

Kartvizit Tasarımları - H6 kartvizit Sponsorlu Bağlantılar Kendim için yaptığım bir kartvizit. Logoya kısmi lak uygulanacak. Değerli yorumlarınızı bekliyorum. - -...

H6 kartvizit
h6soft isimli Üye şimdilik offline konumundadır

h6soft

Bilg. Teknikeri / Ankara

H6 kartvizit

Alt 23-07-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Kendim için yaptığım bir kartvizit. Logoya kısmi lak uygulanacak. Değerli yorumlarınızı bekliyorum.
-

H6 kartvizit

-
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

karakura12 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

karakura12

Grafiker / Ankara

Alt 23-07-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Birincisi yazı fontun. Belki sen daha farklı bişeyler düşündün ama bence olmamış. bir de t-e-w gibi kısaltma yerine Tel yazmalısın ama tel değil gsm yaz çünkü verdiğin cep no'su.
e-mail - web yazmalısın.
Bu mesajdan alıntı yap
rhinokurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır

rhinokurt

Grafiker / İstanbul

Alt 23-07-2010 #3
Merhaba izninle ben de düşüncelerimi söyleyeyim.

Fotoğraf hocam söylemişti: Soldan sağa yazılan alfabeleri kullanan toplumlarda insanlar ilk önce sol üst köşeye ordan çapraz çizerek sağ alt köşeye doğru bakarmış. Yani ilk bakışta logon çok dikkat çekiyor. Öyleyse dikkati biraz yazı lehine çevirelim. Logoyu sağ tarafa yazıyı sol tarafa alalım.
Yazı tipin logonun yanında zayıf kalmış biraz daha kalınını deniyelim.
İsmin altında Bilgisayar Yazılımcısı uzun duruyor. Bu sebeple Parantezlerini kaldıralmı. İsminin puntosunu büyültelim...

Sadece tek bir telefon numarası varsa, e-mail ve web adresin de birbirine karışmadığına göre;
t-e-w'yi tamamen kaldıralım.
(Siten www yazmadan açılabiliyorsa www'yi bile kaldır.)

Kolay gelsin..
Bu mesajdan alıntı yap
cngzdhn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cngzdhn(40)

Grafiker / İstanbul

Alt 23-07-2010 #4
Yazı fontunu galiba kod penceresi gibi düşündünüz yazılımcı olduğunuz için galiba. Eğer öyleyse düşünceniz güzel. Bence sorun yazı karakterinizin logoyla tamamen zıt olması
Bu mesajdan alıntı yap

h6soft

Bilg. Teknikeri / Ankara

Alt 23-07-2010 #5
Yazı fontunu galiba kod penceresi gibi düşündünüz yazılımcı olduğunuz için galiba. Eğer öyleyse düşünceniz güzel. Bence sorun yazı karakterinizin logoyla tamamen zıt olması
evet aynen öyle düşündüm ama sonra sizlerin önerilerini okuyunca vazgeçtim
öneriler doğrultusunda düzenlemeler yaptım ama bakalım becerebilmiş miyim...
Bu mesajdan alıntı yap

h6soft

Bilg. Teknikeri / Ankara

Alt 23-07-2010 #6
Merhaba izninle ben de düşüncelerimi söyleyeyim.

Fotoğraf hocam söylemişti: Soldan sağa yazılan alfabeleri kullanan toplumlarda insanlar ilk önce sol üst köşeye ordan çapraz çizerek sağ alt köşeye doğru bakarmış. Yani ilk bakışta logon çok dikkat çekiyor. Öyleyse dikkati biraz yazı lehine çevirelim. Logoyu sağ tarafa yazıyı sol tarafa alalım.
Yazı tipin logonun yanında zayıf kalmış biraz daha kalınını deniyelim.
İsmin altında Bilgisayar Yazılımcısı uzun duruyor. Bu sebeple Parantezlerini kaldıralmı. İsminin puntosunu büyültelim...

Sadece tek bir telefon numarası varsa, e-mail ve web adresin de birbirine karışmadığına göre;
t-e-w'yi tamamen kaldıralım.
(Siten www yazmadan açılabiliyorsa www'yi bile kaldır.)

Kolay gelsin..
Öncelikle yardımınız için teşekkürler, anlattıklarınızı uygulamaya çalıştım fakat ne kadar başarılı olabildim bilmiyorum. Yeni hali şu şekilde oldu:

H6 kartvizit

ayrıca köşelerin sivri olmaması için aynı yukarıdaki şekilde özel kesim yapılacak, logoya lak uygulanacak, mat selefon baskı.

bir de... en kaliteli görünümü hangi kağıtta yakalarım? (yani "350 gr kuşe" gibi bir cevap bekliyorum) elit bir kartvizit olsun istiyorum, önceki kartvizitimi rezil ettiler.
Bu mesajdan alıntı yap

h6soft

Bilg. Teknikeri / Ankara

Alt 23-07-2010 #7
Birincisi yazı fontun. Belki sen daha farklı bişeyler düşündün ama bence olmamış. bir de t-e-w gibi kısaltma yerine Tel yazmalısın ama tel değil gsm yaz çünkü verdiğin cep no'su.
e-mail - web yazmalısın.
rhinokurt'un ve sizin de dediğiniz gibi ben biraz farklı düşünerek yapmıştım bu tasarımı: yazılım görüntüsü mantığında H6 kartvizit

önerileriniz sayesinde daha güzel birşey çıkacaktır, yardımınız için teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap

h6soft

Bilg. Teknikeri / Ankara

Alt 24-07-2010 #8
son hali:

H6 kartvizit
Bu mesajdan alıntı yap

h6soft

Bilg. Teknikeri / Ankara

Alt 24-07-2010 #9
Bu şekilde bastırmayı düşünüyorum

Logoya lak uygulanacak
350 gr mat selefon kağıt
çerçevenin dış tarafından özel kesim

H6 kartvizit
Bu mesajdan alıntı yap
tükenmezkalem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tükenmezkalem(32)

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 26-07-2010 #10
Fontu değiştir bence hocam " handle " diye bir font var onu kullan bence bu tür kartvizitlere güzel gidiyor.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları