Haber > 124 yıllık Ziraat Bankası'nın adı ve logosu değişiyor

Logo Tasarımları - Haber > 124 yıllık Ziraat Bankası'nın adı ve logosu değişiyor Sponsorlu Bağlantılar 124 yıllık Ziraat Bankası'nın adı değişiyor Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, bankanın global olma yolunda ilerlediğini ancak yurtdışında farklı ülkelerde farklı isimlerle anıldığını belirtti. HSBC’nin adını örnek ...

Value isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Value

Hiç Biri / İstanbul

Alt 24-05-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

124 yıllık Ziraat Bankası'nın adı değişiyor

Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, bankanın global olma yolunda ilerlediğini ancak yurtdışında farklı ülkelerde farklı isimlerle anıldığını belirtti. HSBC’nin adını örnek gösteren Aydın, dünyanın her yerinde kolaylıkla kullanılacak bir logo ve isim arayışı içinde olduklarını söyledi.

Kuruluşunun 124’üncü yılını kutlamaya hazırlanan T.C. Ziraat Bankası’nın ismi değişiyor. 1888 yılında kurulan ve Cumhuriyet tarihinden de eski kurumlardan biri olan Ziraat Bankası’nın Genel Müdürü Hüseyin Aydın, ‘çağın gereklerine ayak uydurmak’ amacıyla Ziraat Bankası’nın ismi ve logosunu değiştireceklerini açıkladı. Aydın, "Bankanın ismini ve logosunu değiştirmek için bir çalışma yaptırıyoruz. Dışardan da hizmet alacağız. Ziraat Bankası’nın ismi uzun. Yurtdışında her yerde farklı kullanılıyor. Başka bazı bankalar gibi, dünyanın her yerinde aynı şekilde ve kolaylıkla kullanılacak bir isim ve logoya geçeceğiz" diye konuştu.

Hüseyin Aydın’ın bu sözleri üzerine milletvekillerinin kendi aralarında bazı isim önerileri telaffuz ettikleri duyulurken, gelen öneriler arasında ‘ZRT Bank’, ‘Z Bank’, ‘TCZ Bank’ yer aldı. Banka yöneticileri bu önerileri gülümseyerek karşıladılar. Alıntıdır

‘ZRT Bank’, ‘Z Bank’, ‘TCZ Bank’
öhüm! Şahsen bankamın "ZRT Bank" olmasını istemem.. :angel:
Hadi hayırlısı bakalım..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

istakozzz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

istakozzz

Grafiker / Adıyaman

Alt 24-05-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
saçmalık baska bisi değil... önce türkiyede daha aktif hale gelsin...
Bu mesajdan alıntı yap
ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 24-05-2012 #3
Ülkemiz şartlarında bu haberin Türkçe tercümesi: İsim değişikliği adı altında yine birilerine peşkeş çekilecek Haber > 124 yıllık Ziraat Bankası'nın adı ve logosu değişiyor ...
Bu mesajdan alıntı yap
evreninmerkezi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

evreninmerkezi(28)

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Alt 24-05-2012 #4
tüm dünyada ziraat bank olarak anılsın ne var ki bunda zor olan... ayrıca logosu da çok güzel...bence buna hiç gerek yok
Bu mesajdan alıntı yap
ensarbilgi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ensarbilgi

Öğrenci (Diğer) / Rize

Alt 24-05-2012 #5
İsim değişikliği grafikerler için iyi haber olması lazım bence.İsim değişirse logo da değişir yarışma falan olur diye.
Bu mesajdan alıntı yap
ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 25-05-2012 #6
"İsim değişrse logo da değişir" Bu kadar basit değil. Logo değişirse tüm kurumsal kimlik çalışmaları da değişir. Antetli kağıdından tutun da tebelalarına kadar bankanın 1400-1500 şubesi var yanılmıyorsam her birinin sadece tabelalarının değişmesinin maddi karşılığını düşünebiliyor musunuz? Ben düşünebiliyorum benim işim bu bu sebeple de peşkeş olayından zerre kadar şühpe de duymuyorum...
Kaldı ki bana göre en anlamlı logolardan birine sahip, yazı karakteri ve logosuyla o kadar bilindik hale geldi ki uzaktan gördüğünde okumaya gerek bile kalmadan ne olduğunu anlayabiliyoruz. Yeni bir yarışma açılsa yeni bir logo daha mı iyi olacak bence olmayacak herkes eski logo daha güzeldi diye konuşacak ama saçma sapan bir logo ve isimle devam edecekler. Logo ve isim değişikliği için referandum yapılırsa benim oyum hayır olacaktır ...
Bu mesajdan alıntı yap
Grafink isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafink(38)

Clone Trooper

Sanat Yn. / İzmir

Alt 25-05-2012 #7
GM HSCB yi beğeniyormuş bu durumda yeni isim belli TCZB

Out of the code, into the fire...

Bu mesajdan alıntı yap
Mukadderat isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Mukadderat(37)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 25-05-2012 #8
Bütün güzellikler bir bir çirkinleşiyor mu? Bana mı öyle geliyor?

Farklı görüntüsüyle örnek ve asil çizgilerden oluşan bu logo bence değişmemeli isim de dahil tabi.

Ah ah Ankara'nın Hitit heykeli logosu dediğimiz gibi Ziraat Bankası için de söylenir dururuz artık.
Bu mesajdan alıntı yap
ma®tin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ma®tin

O®jinal

Hiç Biri / İzmir

Alt 25-05-2012 #9
Çiftçi bitti tarım (ziraat) bitti memlekette, eee bankanın ismi de değişmesi çok normal geç bile kaldılar.

Yine ismine gelince ben T.C. Zekaat Bank (TCZB) olsun derim (devletin ihtiyacı var). Haber > 124 yıllık Ziraat Bankası'nın adı ve logosu değişiyor

Dizlerimin üstünde yaşamaktansa, ayaklarımın üstünde ölmeyi tercih ederim...

Bu mesajdan alıntı yap
harunirgin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

harunirgin

Grafiker / Sakarya

Alt 25-05-2012 #10
bence de yanlış bir karar gibi geliyor, varolan değerleri yükseltmek daha da değer katmak yerine herşeyi yok sayıp yeniden birşeyler yapmaya çalışmak. gelişmiş dediğimiz ülkelerde bu zihniyet yok, onlar altta olan değerlere artı değer katmaya çalışlıyorlar. hem işleri kısmen daha kolay oluyor altyapı olduğu için hem de ortaya daha orijinal işler çıkıyor bu gibi konularda. gerçekten üzüldüm ve sinirlendim açıkçası... benim de önerim var o zaman madem ki GLOBAL birşey istiyorlar; zrt nin içine globalliği simgeleyen birşey daha ekleyelim "O"... olsun sana zOrt.. hem akılda kalıcı olur hem de dikkat çeker :rofl:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları