Haber Alarmı

Visual basic , Delphi , C , C++ - Haber Alarmı ...

Haber Alarmı
corelart isimli Üye şimdilik offline konumundadır

corelart

Fotoğrafçı / Bolu

Dosya23

Haber Alarmı

Alt 12-02-2015 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar Hürriyet Haber Alarm'ını herkez bilir. Haberleri rss yöntemiyle anladığım kadarıyla çekiyor. Küçük resmini, başlık ve spot kısmını aldıktan sonra devam kısmıyla siteye yönlendiriyor. Aynı zamanda program altta hep çalışıyor. Haber eklendikçe alarm çalıyor ve araç çubuğunda küçük bir uyarı çıkıyor. Haber sitemize böyle birşey yapmak istiyorum. Bugün c++ üzerinden çalışmaya başladım öğrenmek adına. Arkadaşım visual c++ üzerinden kolayca yapabileceğimi söyledi.

Sizce hangi programlama diliyle yazsam kolay olur.
Rss üzerinden çekmesi mantıklı mı eğer öyle işliyorsa C++ ile rss kodlarını düzenleyip oluşturabileceğim bir kodlamada yardımcı olur musunuz.
Yada yol gösterir misiniz?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

MKeskinoglu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

MKeskinoglu

Grafiker / Antalya

Alt 12-02-2015 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Programlama dili bilmiyorum ama Microsoft geçen haftalarda Visual Studio için güzel bir özellikte bahsetti. Hazırladığın bir yazılımı Androd, iOS ve WPhone cihazlarında çalıştırabiliyorsun. Ayrıca c++ her zaman daha güvenlidir ve kaynak kodlarını çekilemez.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
c++