Haber sitelerinden haber cekmek

Php, Asp, Perl, Html - Haber sitelerinden haber cekmek ...

raufbulbul isimli Üye şimdilik offline konumundadır

raufbulbul

Bilg. Teknikeri / İstanbul

Alt 05-09-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba arkadaşlar. Bir haber sitesi yaptırmak istiyorum ama haberleri kendim eklemek yerine, benzer bir haber sitesinden çekilsin istiyorum. Böyle birşey mümkünmüdür yardımcı olursanız sevinirim. Birkaç web tasarımı firmasına sordum ve böyle birşeyin imkansız olduğunu söylediler sizce doğrumudur yada bunun bir yolu varmıdır, varsa da ne kadar sağlıklıdır?? şimdiden cevaplarınıza teşekkür ediyorum..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Phlegm isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Phlegm

Öğrenci (Diğer) / Yurtdışı

Alt 06-09-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
imkansız diye birşey yoktur.
istediğiniz usülde çalışan haber siteleri mevcuttur, hatta haber sitelerinden haber çekip; foruma, çeşitli mesaj panolarına konu olarak açan botlar bile mevcuttur.

Bilmeniz gereken şey ise programlama bilgisidir. Ve veri çekmek için ileri derecede bir programlamacı olmanız gerekmektedir.

Konunun Php, Asp, Perl, Html'e taşınması daha uygun olacaktır.
Bu mesajdan alıntı yap
dataalemi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dataalemi

Bilg. Teknikeri / Erzurum

Alt 06-09-2009 #3
Oluşturacağın haber portalında mesala 10 tane gazete sitesinden haber olacak. Bu sitelerin haber kodlarını sitene eklediğin zaman otomotik güncel haberlerde çıkmış olacaktır.

Yani senin tabirinle haberleri kendi sitene çekeceksin Haber sitelerinden haber cekmek tabi senin dediğinide anladım ama şimdilik aklıma gelen yapılabilecek kodlar ile çalışmak.

Ne yaparsın siteye tema, şablon vs. atarsın boş olarak sonra haber kategorisi işte spor, ekonomi vs diye sonra bazı haber sitelerinde ayrı ayrı olarak veriyorlar kodları alır eklersin.

Genel haber olarakta gazete,kanal haberlerinide tek bir yerde oluşturursun olur biter.

Yani sonuç olarak sen hiç birşey yapmayacaksın kodları ekle bırak haber siteleri her gün güncel olduğu için otomotik senin siteden güncel olacaktır. Haber sitelerinden haber cekmek Haber sitelerinden haber cekmek
Bu mesajdan alıntı yap
Arno isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Arno

Grafiker / Kayseri

Alt 06-09-2009 #4
kuracağın haber sitesi forum tarzı bişe olursa. yani böyle bişe bolar vardır yüklersin ve RSS kodlarını eklersen haber sitelerinin o kendi konuyu açar ama bağzen deyil sürekli haber çeker.
Bu mesajdan alıntı yap
raufbulbul isimli Üye şimdilik offline konumundadır

raufbulbul

Bilg. Teknikeri / İstanbul

Alt 07-09-2009 #5
cevap yazan herkeze çok teşekkür ederim, şu an olayı gayet iyi anladım Haber sitelerinden haber cekmek hepinize iyi akşamlar dilerim
Bu mesajdan alıntı yap
AA++ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

AA++

Öğrenci (Diğer) / İzmir

Alt 13-09-2009 #6
Artık çoğu portal, blog, forum sistemlerinde rss sistemleri bulunmaktadır. Öncelikle kullanacağın yazılımın ( wordpress, joomla vs..) destek sitelerinden rss eklentilerini bulabilirsin. Yada internette webmaster forumlarında uygun fiyatlarda isteğinize göre bot yazabilen arkadaşlar var ister hazır yazılımlara ister kendi yazılımınıza.
Bu mesajdan alıntı yap
A.Volkan ÖZER isimli Üye şimdilik offline konumundadır

A.Volkan ÖZER(35)

Webmaster / Ankara

Alt 26-09-2009 #7
Haber çekmek derken ? Bütün içeriği kendi siten üzerinde senin haberinmiş gibi yayınlamak pek etik değil. Ama sitelerin haberlerini yayınlayıp yönlendirmeleri bu site üzerinden yapacaksan rss veya get xml yöntemlerini kullanabilirsin.Yani yol göstermek hoş olmaz ama tamamiyle içeriği sitende makale gibi yayınlamak için BOT/Crawler'lar iş görür. Ama benim fikrim bunun etik olmadığı yönünde.
Bu mesajdan alıntı yap
nolopy66 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

nolopy66

Sanat Yn. / Çankırı

Alt 20-02-2010 #8
bu işlem mümkündür haber botu yazıyorum ben fakat bu iş zor ve meşekkatli olduğu için ücretli yapıyorum ve veri tabanı yapını bilmemiz lazım eğer düşünürsen benimle kontak kur
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
siteye haber çekme