Hafif saydamlık verme...

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Hafif saydamlık verme... Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar corel draw da şekle hafif saydamlık vermek istiyorum... nasıl verebilirim?...

Hafif saydamlık verme...
Furkan EKMEN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Furkan EKMEN

Arı Üye

Öğrenci (Diğer) / Muğla

Dosya23

Hafif saydamlık verme...

Alt 04-07-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar corel draw da şekle hafif saydamlık vermek istiyorum... nasıl verebilirim?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Despina isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Despina

Webmaster / Yalova

Alt 04-07-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Şekle tıkla sol menüde transparency e tıkla şeklin sol veya benzeri bi yerinden basılı tutup sağ yöne doğru sürükle..
Bu mesajdan alıntı yap
TereddüT isimli Üye şimdilik offline konumundadır

TereddüT

Grafiker / İstanbul

Alt 05-07-2010 #3
şekli toolbox daki pick tool ile seçtikten sonra yine toolbox da bulunan Interactive Transparency ikonunu seçin ve Property bardaki (yukarıda menünün altında) önce transparanın türünü (genel-ortadan kenara- kenardan ortaya vesaire) sonra da sağındaki kısımdan oranını (%30-%50 gibi) seçin. Yaptığınız işlemi daha sonra iptal etmek isterseniz yine şekli seçtikten sonra Property barın en sonunda bulunan clear transparency seçeneğini seçiniz.

iyi çalışmalar...
Bu mesajdan alıntı yap
afidanci66 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

afidanci66

Grafiker / İzmir

Alt 06-07-2010 #4
Interactive Transparency seçildikten sonra yukardan Uniform seçmeniz yeterli olacaktır. Yine yukarıdan Starting Transparen sürgüsünü sağa sola çekerek transparanın seviyesini ayarlarsınız. Bu resmi kısmen değil, her tarafını ayı oranda Transparan uygular.
Bu mesajdan alıntı yap