Hafızada yer kalmıyor.. araç kaplama çalışmasını yaparken aralarda kaydediyorum

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Hafızada yer kalmıyor.. araç kaplama çalışmasını yaparken aralarda kaydediyorum ...

onerim isimli Üye şimdilik offline konumundadır

onerim

Grafiker / İstanbul

Alt 19-11-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba Arkadaşlar.
Photoshop cs3 kullanıyorum. amd turian 64 2,21ghz 4gb xpli makinem var.(gerçi xp ,87gb görüyor) Sorunum şudur . Örneğin araç kaplama çalışmasını yaparken aralarda kaydediyorum , belli süre sonra HD YER KALMADI diyor. Program açıkken gerçekten dolyor.Sanırım Temp ten. Programı kapatıp açınca sorun düzeliyor ama geçici , yani yine kendini tekrarlıyor.
Makine problemim yok ve xp neredeyse yeni formatlandı.
BANA LÜTFEN YARDIMCI OLUN..... Çok çok teşekkürler....

Arkadaşlar çözümü buldum konu başlığı aşağıdaki gibidir.
Purge Menüsü Altında Yeralan Seçenekleri Kullanarak Belleği Boşaltmak.
Teşekkürler..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

demirhanca isimli Üye şimdilik offline konumundadır

demirhanca(40)

Boardcast Design

Grafiker / Balıkesir

Alt 19-11-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Kurallara Aykırı Başlık:

Forum Kuralları (Mutlaka Okuyunuz)

Yaptığınız kural ihlali ile ilgili madde aşağıdaki gibidir:

Forumumuzda düzenli bir arşivleme yapılabilmesi için ve eski konulara daha çabuk ulaşabilmemiz için gönderilecek konuların başlıkları, içerikleriyle bağlantılı olmaları gerekmektedir. Kesinlikle içerik ile alakalı olmayan “çok acil yardım, bu nedir, yorum bekliyorum, ilk çalışmam" gibi bilgilendirici niteliği taşımayan konu başlıkları ile konu açmak yasaktır.
Bu mesajdan alıntı yap
vejdi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vejdi

Arı Üye

Hiç Biri / Ankara

Alt 19-11-2009 #3
1 adım. Edit>Preferences>General. oradan Plug Ins& Scratch Disk Kısmına gel, Scratch kısımlarına C,D,E (harddisk kaça bölmüşseniz) diye sürücü yerlerini göster bunları secili hale getirin

Örneğin; C sürücünüzü 10gb yapıp programlara ayırdınız D sürücünüzü 30gb yapıp depo olarak kullanıyorsunuz 10 gb alan zaten az olduu için first olan alanı d işaretlemeniz çalışmalarınızı daha hızlı sürdürmenizi sağlar..

2. adım C:\Documents and Settings\Local Settings\Temp bulunanları silin

3.adım program acıkken Edit > Purge > (Undo-Clipboard-Histories-All) Bunların yaptığı iş ise prog.belleğini boşaltmak

Harddisk kaç gb ?
Bu mesajdan alıntı yap
Tylcn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Tylcn

Öğrenci (Diğer) / Adana

Alt 20-11-2009 #4
1 adım. Edit>Preferences>General. oradan Plug Ins& Scratch Disk Kısmına gel, Scratch kısımlarına C,D,E (harddisk kaça bölmüşseniz) diye sürücü yerlerini göster bunları secili hale getirin

Örneğin; C sürücünüzü 10gb yapıp programlara ayırdınız D sürücünüzü 30gb yapıp depo olarak kullanıyorsunuz 10 gb alan zaten az olduu için first olan alanı d işaretlemeniz çalışmalarınızı daha hızlı sürdürmenizi sağlar..

2. adım C:\Documents and Settings\Local Settings\Temp bulunanları silin

3.adım program acıkken Edit > Purge > (Undo-Clipboard-Histories-All) Bunların yaptığı iş ise prog.belleğini boşaltmak

Harddisk kaç gb ?

vejdi teşekkür ederim , yeni birşey öğrendim senin sayende... Hafızada yer kalmıyor.. araç kaplama çalışmasını yaparken aralarda kaydediyorum
Bu mesajdan alıntı yap
namasteeee isimli Üye şimdilik offline konumundadır

namasteeee

Hiç Biri / İstanbul

Alt 20-11-2009 #5
Bu sitenin amacıda bu bilgi paylaşımı ve destek Hafızada yer kalmıyor.. araç kaplama çalışmasını yaparken aralarda kaydediyorum
herkese teşekkür ederim bende burdan Hafızada yer kalmıyor.. araç kaplama çalışmasını yaparken aralarda kaydediyorum
Bu mesajdan alıntı yap
vejdi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vejdi

Arı Üye

Hiç Biri / Ankara

Alt 20-11-2009 #6
Bilgi Paylaştıkça Değer Kazanır sizlerede teşekkürler arkadaşlar ... Hafızada yer kalmıyor.. araç kaplama çalışmasını yaparken aralarda kaydediyorum
Bu mesajdan alıntı yap