Hafızlık Yarışması Afiş

Afiş Tasarımı - Hafızlık Yarışması Afiş ...

Hafızlık Yarışması Afiş
kopukhasan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kopukhasan

Hiç Biri / Antalya

Hafızlık Yarışması Afiş

Alt 13-05-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

biraz aceleye gelen bir çalışma olmuştu kurum yetkilileri beyenmişlerdi sizlerin yorumu ne olacak bakalım :lol:

Hafızlık Yarışması Afiş
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Mirga isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Mirga

Grafiker / Mersin

Alt 14-05-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Hocam beğenilmiş ve basılmış olması güzel fakat ben pek beğenmedim yazı yerleşimlerini ve kullandığınız fontu ami yinede emeğinize sağlık
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 14-05-2008 #3
Merhaba,

Gerçi yukarıda yazan arkadaşın da demiş olduğu gibi, birileri beğenmiş (dikkatinizi çekerim , bu kelime sizin yazmış olduğunuz gibi "beyenmiş" olarak yazılmaz, aman dikkat, çok büyük hatadır)ve bastırmışsınız. Fakat bana göre fazlasıyla kitsch olmuş. Eğitim durumunuz nedir bilmiyorum, yaşam standartlarınızı da ama eğer bu görseli burda sergiliyorsanız Internete yabancı değilsiniz demektir ve en azından araştırıp artık bu tür çalışmaların demode olduğunu, dünya standartlarının çok başka yerlerde olduğunu biliyor olmalısınız.
Tekrarlıyorum; hakkınızda hiçbirşey bilmiyorum, şartlarınızı da ama bunları bir tarafa bırakıp çalışmanıza gelirsek
Öncelikle çalışmamızın esası nedir? Bir yarışmanın olduğunu bildirmek değil mi? Peki en önemli noktayı siz nasıl vermişsiniz? Arkada karışık bir resim üzerinde uzaktan hiç bir şekilde okunmayacak şekilde...
Birtakım görseller kullanmışsınız, kuran, gül gibi. Unutmayın kullanacağınız görsellerin görüntü kalitesi ekranda ne kadar kötü görünürse baskıda kat kat kötü görünecektir. Ya vektörel bir programda (illustrator, freehand vs) kendiniz çizin, ya stock kullanıyorsanız vektörel ve 300 dpi olmasına dikkat edin ya da bir dijital fotoğraf makinasıyla görselleri kendiniz çekip aktarın.
Tipografi bilgisine hiç bir şekilde sahip olmadığınızı gördüğümden bu konuda detaya girmek istemiyorum ama karmaşayı gözünüz algılayabiliyordur. Bana kalsa bir fotoğraf makinasıyla (yoksa da birisinden ödünç alıp) bir hafızdan rica edip fotoğrafını çekip bütün afişi siyah ağırlıklı yapıp hafızımızı sola yaslanmış yarı gövdesi görüntüden çıkmış vaziyette siluetini alıp en yukarıya yarışmanın olacağını bildirip alt kısma da önce yarışma yeri ve en alta da yarışmanın olacağı diğer illeri de yazardım.

İyi çalışmalar...
Bu mesajdan alıntı yap
Selimsel isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Selimsel

Grafiker / Bursa

Alt 14-05-2008 #4
Yada bır ımam bulamassan yıne sıyah agırlıklı camı resımlerı mevcut onlarıda kullanabılırsın! tavsıye tabıkı...yarı clipart yarı fotograf tarzı calısmalar gercekten cok eskıde kaldı.
Bu mesajdan alıntı yap
schwarzmadchen isimli Üye şimdilik offline konumundadır

schwarzmadchen(29)

Grafiker / Bilecik

Alt 15-05-2008 #5
bencede hiç hoş bi çalışma olmamış.en başta renkler birbirine uymuyo saten.kullandığın resimlerin çözünürlükleride çok düşük.caminin üstündeki yaşılar hiç hiç olmamış zaten pekte belli değil.kısacası çok basit ve sıradan olmuş.ama yinede emeğe saygı.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
hafizlik yarismasi afis