Hâlâ Yeşil

Dijital Sanat - Hâlâ Yeşil Sponsorlu Bağlantılar Soluk gri gökyüzümüz olmuş, çimento tozları atmosferimiz. Biz baştan bitmişiz, sonuncu da yerde, hâlâ yeşil... (Merak edenler ve yeni başlayanlar için, çalışma tamamen photoshopta yapılmış olup yaprağın dış ...

Hâlâ Yeşil
h.salma isimli Üye şimdilik offline konumundadır

h.salma(36)

Grafiker / İstanbul

Hâlâ Yeşil

Alt 21-10-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Hâlâ Yeşil

Soluk gri gökyüzümüz olmuş, çimento tozları atmosferimiz.
Biz baştan bitmişiz, sonuncu da yerde, hâlâ yeşil...

(Merak edenler ve yeni başlayanlar için, çalışma tamamen photoshopta yapılmış olup yaprağın dış hatları pen ile çizilip içi fırça darbeleri ve plastic warp ile yapılmıştır. Duvardaki tuğlalar rasterize edilmiş shape efektlerle süslenmiştir. Daha da ayrıntısını merak edene anlatabilirim)
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Bahtınur YILDIZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Bahtınur YILDIZ(33)

Grafiker / Tekirdağ

Alt 21-10-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
yaprağın sap kısmı kalın olmuş epey onun haricinde çok güzel
Bu mesajdan alıntı yap

h.salma(36)

Grafiker / İstanbul

Alt 23-10-2007 #3
yaprağın sap kısmı kalın olmuş epey onun haricinde çok güzel
o kadar kusur kadı kızında da olurHâlâ Yeşil
şaka bi yana o sap kısmına gıcık oldum, düzelteceğim ama=)
Bu mesajdan alıntı yap
Rüveyda SALIK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Rüveyda SALIK

MissGraphic

Grafiker / Bursa

Alt 23-10-2007 #4
evet Bahtınur söylemiş zaten sap haricinde iyi bir çalışma.
Ellerine sağlık.
Bu mesajdan alıntı yap
mavitayfa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mavitayfa

Grafiker / Tekirdağ

Alt 23-10-2007 #5
ben de Photoshopta çizim yapmaya çalışıyorum şu sıra h.salma , yaprağın içini fırçalarla yaptım demişsin bu fırçaları seçimin nası oldu yani en uygun fırçayı deneyerek mi buldun?
Bu mesajdan alıntı yap

h.salma(36)

Grafiker / İstanbul

Alt 23-10-2007 #6
ben de Photoshopta çizim yapmaya çalışıyorum şu sıra h.salma , yaprağın içini fırçalarla yaptım demişsin bu fırçaları seçimin nası oldu yani en uygun fırçayı deneyerek mi buldun?
Sorduğun için teşekkürler mavitayfa Hâlâ Yeşil

Yaprağın şeklini shape ile oluşturduktan sonra üzerine boş bir layer açıp brush tool ile siyah renkte Multiply modunda ve fırça opasitesini %5 olarak ayarlayıp yaprağın damarlarını çizdim.
Sonra shape'in olduğu layer'ı duplicate edip rasterize yaptım. Üzerine birkaç filtre (sponge, noise, blur, plastic warp vs. hepsini hatırlamıyorum Hâlâ Yeşil ). Üzerine önceden yaptığım damarların olduğu layer'a gelip gerekli düzeltmeleri yaptıktan sonra burn tool ile az önceki filtreleri uyguladığım layer'da gerekli karartmaları ve gölgelendirmeleri yaptım. Kolay gelsin... Hâlâ Yeşil
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
dijital art, duvar, photoshop, wallpaper, yaprak