hamazlar logo

Logo Tasarımları - hamazlar logo ...

hamazlar logo
gece_ay_isigi_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gece_ay_isigi_(28)

Grafiker / Kayseri

hamazlar logo

Alt 22-10-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

bu firma sahipleri çok çalıştığından hamazlar demişler, yorumlarınız...

hamazlar logo
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

HORUS isimli Üye şimdilik offline konumundadır

HORUS

Hiç Biri / İstanbul

Alt 22-10-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
çalışmalarınıza bakıyorum foruma gönderdiğiniz
genelde logolar
ama bana sorarsanız iyi bir eğitim ve gözleme ihtiyacınız var
Bu mesajdan alıntı yap
jaNNat isimli Üye şimdilik offline konumundadır

jaNNat

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 22-10-2008 #3
hepimiz bunun farkındayız ama herkez geceayısığının geçtigi dönemlerden geçti birgün geceayısığıda ileri günlerde eski yani simdi yapıp bizimle paylaştığı loolara bakacak ben ne yapıyormusum gibisinden düsüncelere dalacak şevkini kırmamak lazım
Bu mesajdan alıntı yap
Gökhan TEKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 22-10-2008 #4
Sayın jannat şevk kıran yok.
Eğer kişi buraya logo çalışmam diyerek bu kadar profesyonel insanın içinde konu açıyorsa iyisiyle kötüsüyle yorumlardan bir anlam çıkartarak kendine pay çıkartması gerekmekte. Aksi halde kişinin eğitim süresi uzar gider. Bununla beraber üyelerimizin geneli amatör değil profesyonel kişiler profesyonel bir kişi bir yorum yapıyorsa bildiği birşeyler veya gördüğü birşeyler elbette vardır. Tabii bu her mesaj için değil. Mesajı yazan kişiyede bağlıdır.
Bu mesajdan alıntı yap
jaNNat isimli Üye şimdilik offline konumundadır

jaNNat

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 22-10-2008 #5
Aslında haklısınız uzatmamak gerekirdi....hiç gerek yok tiriplere girmeye hamazlar logo
Bu mesajdan alıntı yap
gece_ay_isigi_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gece_ay_isigi_(28)

Grafiker / Kayseri

Alt 22-10-2008 #6
hatalarımı gördüm, profesyonel dolu diyorsunuzda yapılanlardan bunu pek göremiyorum teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Önder Adem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Önder Adem(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 22-10-2008 #7
Sanırım bir profesyoneli eleştirmek ya da neyi ne kadar iyi yapıp yapmadığını anlamak için o kişi ile denk ya da o kişiden daha profesyonel olmanız gerekir... "Tamam ben güzel logo yapamıyorum da e profesyoneller de güzel logo yapamıyor" demek için önce güzel logo yapabilmeniz gerekiyorhamazlar logo

Logo yapmak kolay bir iş değil.. Bununla ilgili çokça gözlem yapmanızı tavsiye ederim...

Saygılarımla
Bu mesajdan alıntı yap
ezrakesay isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ezrakesay

Grafiker / İstanbul

Alt 22-10-2008 #8
Eleştiriye açık olmak gerekir dime ama renkler ve zevkler de tartışılmaz burda yapılanlar sadece eleştiri uyup uymamak sana kalmış
Bu mesajdan alıntı yap
yoSa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yoSa(33)

Fotoğrafçı / Diyarbakır

Alt 22-10-2008 #9
Çok çalıştıkları için "Hamazlar" denmesi gayet mantıklı, ancak Logonun daha ciddi hatlara sahip olması gerektiğini düşünüyorum...Karınca çalışkan bir hayvan onda sorun yokta, yapılan karışncalar daha az renk daha az çizgi ile sembolik olarak belirtilebilirdi...Ozaman daha çarpıcı olacağı kanısındayım...

Gelelim yaptığınız bir yoruma:

hatalarımı gördüm, profesyonel dolu diyorsunuzda yapılanlardan bunu pek göremiyorum teşekkürler.

Size sormak istiyorum, logo bölümünde yada afiş bölümünde en fazla kaç sayfa geri gidip çalışmaları incelediniz?
Fark etmiş olmalısınız, logolar tek sayfada paylaşılmıyor...
80 küsür sayfa geride de birçok çalışma var (her başlık için bu aynı)...
Kaçına baktınız? Sitenin ilk açıldığı zamanlarda kim ne paylaşmış?hamazlar logo

Gerekli araştırmaları yapmadığınız için "Ben profesyonel çalışma göremiyorum" demişsiniz...Boş bi zamanınızda geçmişe bir göz atın, o zamanda yapılanlar gelecekte yapılacaklara gebedir....

Saygılar...
Bu mesajdan alıntı yap
HORUS isimli Üye şimdilik offline konumundadır

HORUS

Hiç Biri / İstanbul

Alt 22-10-2008 #10

işte sizin çalışmalarınız gibi çalışmalara "aferim aslanım, yürü be koçum" gibi yorum yapanlar yüzünden siz bunları söyleyebilecek cesareti kendinizde görebiliyorsunuz

birde şu önyargıdan kurtulun arkadaşlar

çalışmalara eleştiri yapacak kişilerin eğitimli grafikerler olması şart değil
nasıl bir sinema yapıtı izlediğinizde "bu ne biçim filmdi, gitti bilete verdiğim para" diyebiliyorsanız siz bir gün yoldan geçen vatandaş sizin yaptığınız logoyu bir tabelada görüp "bu ne kardeşim, eciş bücüş bişey , utanmadan bide tabela yapmışlar bunu " deme hakkına da sahiptir
unutmayın ki kişiler logo ları gördükleri zaman sanatsal kaygı taşımaz yada teknik olarak bakmazlar
logo direk göze hitap eder ve firmayı temsil eder
ve yalın alıcı bir firmayla iletişim kuracağında bu logodan etkilenmelidir

demem o ki
burada bizim yaptığımız eleştirileri her zaman aşırı sert bulan arkadaşlar, bir bakın bu topiğe derim
bizi sert ve yıkıcı olmakla suçlayan arkadaşlar,sizde yeteneksiz olmakla suçlanıyorsunuz

gerisi sizin bileceğiniz mesele
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
hamazlar, logo