hangi fotoğraf makinesini önerirsiniz??

Fotoğraf Makineleri ve Donanımları - hangi fotoğraf makinesini önerirsiniz?? ...

antisanat isimli Üye şimdilik offline konumundadır

antisanat

Öğrenci (Diğer) / Hatay

Alt 09-03-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

dersim için fotoğraf makinesi almam gerekiyor uygun ama işimi görecek bir makine olarak ne almamı tavsiye edersiniz dijital olması gerekiyor ,yarı profesyonel makineler işimi görür sanırım odaklanma özelliği olması gerekiyor hiç anlamam bu konulardan yardım.. hangi fotoğraf makinesini önerirsiniz?? cahillik edipte enteresan şeyler yazdıysam özür hangi fotoğraf makinesini önerirsiniz??
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

skyfox isimli Üye şimdilik offline konumundadır

skyfox

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 09-03-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
dersim için fotoğraf makinesi almam gerekiyor uygun ama işimi görecek bir makine olarak ne almamı tavsiye edersiniz dijital olması gerekiyor ,yarı profesyonel makineler işimi görür sanırım odaklanma özelliği olması gerekiyor hiç anlamam bu konulardan yardım.. hangi fotoğraf makinesini önerirsiniz?? cahillik edipte enteresan şeyler yazdıysam özür hangi fotoğraf makinesini önerirsiniz??
Birinin çıkıp da, "Git, şu makineyi al" demesini beklemeyin. Çünkü hiç kimse size mükemmeli öneremez; mükemmel diye bir şey olmadığından..

Siz en iyisi, "Hiç anlamam" önyargısından sıyrılıp biraz bilgi edinin.. Neye göre değerlendirip, seçeceğiniz konusunda fikir edinin.. Sonra da satıcıları dolaşıp, edindiğiniz bilgi/fikir ile içinizin ısındığı, bütçenize, ödeme şartlarınıza uygun makineyi kendiniz seçin..

Bu hususta şu konu size yol gösterecektir.. Gereken her şey orada belirtilmiş..

Dijital fotoğraf makinesi seçerken bilinmesi gerekenler

Kolay gelsin. hangi fotoğraf makinesini önerirsiniz??

(antisanat mı? :S Bu nasıl bir rumuzdur?) hangi fotoğraf makinesini önerirsiniz??D
Bu mesajdan alıntı yap
desıgn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

desıgn

Grafiker / İstanbul

Alt 12-03-2010 #3
Merhaba ödeyebileceğiniz rakamla ilgili marka olarak da digitalde sony derim carl zeıss lens olmasına dikkat et birde sakın satıcının 10 megapiksel 14 mp demesine aldanma çünkü mp önemli birşey değil lens zoom birde yakın çekim demişsin makro özelliği saygılar
Bu mesajdan alıntı yap
izge isimli Üye şimdilik offline konumundadır

izge

Öğrenci (Diğer) / Mersin

Alt 11-08-2010 #4
YOO,hiç de enteresan gelmedi bana hangi fotoğraf makinesini önerirsiniz?? gideceksin technoshoplara derdini anlat onlar saa eminim dijital bir fotoğraf makinası gösterip,anlatırlar tek tek odaklanma.vs. ki bence,kalitelisi bile işini görür hangi fotoğraf makinesini önerirsiniz??
Bu mesajdan alıntı yap
EmPoZe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

EmPoZe

Fotoğrafçı / Ankara

Alt 20-08-2010 #5
Gitigidiyor'da 600TL'lik yarı prof. makineleri 300-400TL'ye bulabilirsin.Sana önereceğim Makine olarakta ;

Fujifilm Finepix S1800 - S1500 - S1600 - S2500HD(Ben kullanmaktayım)
Nikon CoolPix L100 - L110
Kodak Easyshare Z981

Bunlar gayet iyi.Kodak hariç diğerlerinin hepsini test ettim.
Bu mesajdan alıntı yap
WitherSpooN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

WitherSpooN

Öğrenci (Diğer) / Edirne

Alt 20-08-2010 #6
Şu forumdaki insanları anlamakta güçlük çekiyorum.Yardım isteyen birine "araştır,ören!" gibi cümleler söyleniyor.İnsanlar zaten araştırmak için bu forumu seçmiş,tecrübelerinizden faydalanmak istiyor.Forumu bir vitrin yeri olarak değil de yardımlaşma yeri olarak görmeniz gerekmektedir.Forumun varoluş amacı budur bence.

Arkadaşımızın sorusuna gelecek olursak;diğer arkadaşların dediği gibi satıcılara asla güvenmeyin.Adı üstüne satıcıdırlar ve satmak için yalan bile söylerler.Bunun örneklerini çokça gördüm ve bizzat da şahit oldum.

Sizin yapmanız gereken,daha çok bu konuya ağırlık veren forumlarda bu araştırmayı yapmak ve öneri isterken neyin fotoğrafını çekeceğinizi,makinayı ne için kullanacağınızı detaylı olarak belirtmektir.Fotoğraf konusu basit görünse de hayli meşakkatli bir iştir.
Bu mesajdan alıntı yap