hangi makina?

Dijital makineler - hangi makina? Sponsorlu Bağlantılar arkadaşlar saygılar... Ben sadece araç giydirme üzerine çalışmak istiyorum. Araç giydirme uygulamaları için hangi makina alınmalı, baskı kalitesi ve boya dayanıklılığı açısından? Eco-solvent baskı yapan bas/kes makinalarının çıktı ...

hangi makina?
qbee isimli Üye şimdilik offline konumundadır

qbee

Grafiker / Sakarya

hangi makina?

Alt 18-01-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar saygılar...
Ben sadece araç giydirme üzerine çalışmak istiyorum. Araç giydirme uygulamaları için hangi makina alınmalı, baskı kalitesi ve boya dayanıklılığı açısından?

Eco-solvent baskı yapan bas/kes makinalarının çıktı kalitesi iyi ama araba yıkandığında boya çıkıyor diyorlar. Doğru mu? Mimaki JV3 solvent nasıl?
Yardımcı olursanız sevinirim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ERKUS isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ERKUS(58)

Grafiker / İzmir

Alt 19-01-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
eko solvent boyalar zaten aslında iç mekan içindir....ancak araç kaplamadan sonra üzerine koruyucu vernik atarak ömrünü uzatabilirsin
Bu mesajdan alıntı yap
doghan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

doghan

Grafiker / Antalya

Alt 19-01-2008 #3
bizim iş yerinde 3 adet digital baskı var
320lik infinity solvent
250lik hp eco solvent
150lik mimaki solvent

baskı kalitesi ve günese karsı dayanıklılık olarak ben mimakiyi tercih ediyorum iç ve dış mekan uygulamalarında ve arac kaplamalarda her hangi bir sorunla karsılasmadık

eco solventte baskı üzerine şefaf folyo ile laminasyonda cekebilirsin tabi buda fiyatı ciddi ölçüde etkiler ama ömrünü uzatır

kolay gelsin iyi çalısmalar
Bu mesajdan alıntı yap
delipoyraz55 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

delipoyraz55(39)

Grafiker / Karabük

Alt 30-01-2008 #4
pekii bu folyo yu araçlara yapıştırırken kullandıgınız saç kurutma makinasının devirlisi galiba bu makinadan almak istiyorum nerelerde ve ne isimle arayayım ?

bu makinalarda özellik olarak tavsiye leriniz neler olmalı ?

yardımcı olursanız sevinirim !!!
Bu mesajdan alıntı yap
eraykantarci isimli Üye şimdilik offline konumundadır

eraykantarci

Baskıcı / Bartın

Alt 01-02-2008 #5
ısı tabancası alman gerekiyor.. saç kurutma makinası düz zeminlerde daha kolay yapışması için yeterli oluyo ama girintili yerlerde sıcaklığın artması lazım. üstelik saç kurutma makinesi kolayca yanabiliyor... Bence ısı tabancası alacaksan ısısı ayarlanabilenlerden almalısın
Bu mesajdan alıntı yap
ipekozalit isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ipekozalit

Bilg. Teknikeri / Kırıkkale

Alt 01-02-2008 #6
ömrü nekadar uzar lak landıktan sonra. tşk
Bu mesajdan alıntı yap
hdbaski isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hdbaski

Baskıcı / İstanbul

Alt 05-07-2012 #7
Size epson dx5 kafa makinelere bakmanızı öneririm.
Bu mesajdan alıntı yap
asiprensasi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

asiprensasi

Grafiker / Ankara

Alt 05-07-2012 #8
bana göre araç giydirlemelerde oracal yada unifol cast folyo kullanmak gerekir, bununda solvent baskı yapılması gerekir diye düşünüyorum ecosolvent yani iç mekan baskı çözünürlük ve netlik bakımından daha kaliteli bi baskı çıkarsada iç mekan baskı olduğundan dolayı üzerine yukarıda arkadaşlarımızın söylediği gibi ya sıvı laminasyon yada şeffaf folyo kaplamak gerekir bu baskının ömrünü uzatır evet doğrudur, lakin uygulamanın ömrünü kısalttığı uygulamalarda başıma gelen bi tecrübedir. ısı tabancasıyla ısıtıp aracın girinti çıkıntılı yerlerine uyguladığımız folyo direk cast folyo ise ömrü kulanım şartlarına göre en üst düzeyde oluyor, aynı aracın üzerine sıvı laminasyon uyguladığımız folyo ise birkaç ay içerisinde o ilk kaplandığındaki kaliteyi yitiriveriyor.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
hangi, makina