Hangi Program Daha Gelişmiş? Illustaror-Freehand-Corel

Anketler - Hangi Program Daha Gelişmiş? Illustaror-Freehand-Corel ...

alisenok isimli Üye şimdilik offline konumundadır

alisenok

Öğrenci (Diğer) / Karaman

Alt 21-08-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar logo tasarımı için en gerkli şey kendi yaratıcılığımızdır. Ancak en gelişmiş ve ayrıntılı (KALİTELİ)!!! program Illustrator, Frrehand ve Corel'den hangisidir?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

alptekin82 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

alptekin82

Grafiker / Kayseri

Alt 21-08-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
1 Illustrator
2 F.Hand
3 Corel

Arkadaşlar logo tasarımı için en gerkli şey kendi yaratıcılığımızdır. Ancak en gelişmiş ve ayrıntılı (KALİTELİ)!!! program Illustrator, Frrehand ve Corel'den hangisidir?
FrREHAND??? FreeHand Olcak galiba. Soyleyeyim dedim
Bu mesajdan alıntı yap
:::AmbrosiA::: isimli Üye şimdilik offline konumundadır

:::AmbrosiA:::(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 21-08-2008 #3
her programın kendine has bir çalışma alanı, kullanım kolaylığı ve kendine özgü becerileri vardır... illustrator'da ilüstrasyonlar yapabilirsiniz... freehand ve corelde vektörel çizimleri daha rahat çizebilme olanağına sahipsiniz... ama tüm bunları bir kenara bırakın... eliniz hangi programa yatkınsa o program sizin için uygun demektir... ama hangisi en iyisi demekle bütün bu programları birbirine düşürmekten maalesef geri kalmıyoruz... bu durumda da ne yazık ki tıpkı pc mi mac mi tartışması gibi illustrator mı, freehand mi yoksa corel mi sorularıyla karşı karşıya kalıyoruz...
Bu mesajdan alıntı yap
blueden isimli Üye şimdilik offline konumundadır

blueden

Hiç Biri / Konya

Alt 21-08-2008 #4
her programın kendine has bir çalışma alanı, kullanım kolaylığı ve kendine özgü becerileri vardır... illustrator'da ilüstrasyonlar yapabilirsiniz... freehand ve corelde vektörel çizimleri daha rahat çizebilme olanağına sahipsiniz... ama tüm bunları bir kenara bırakın... eliniz hangi programa yatkınsa o program sizin için uygun demektir... ama hangisi en iyisi demekle bütün bu programları birbirine düşürmekten maalesef geri kalmıyoruz... bu durumda da ne yazık ki tıpkı pc mi mac mi tartışması gibi illustrator mı, freehand mi yoksa corel mi sorularıyla karşı karşıya kalıyoruz...
saskin kofteye aynen katiliorum birde bu konunun benzeri zaten forumda mevcut.
Kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
alisenok isimli Üye şimdilik offline konumundadır

alisenok

Öğrenci (Diğer) / Karaman

Alt 22-08-2008 #5
biliyorum. en başta yaratıcılığın önemini bildiğimi zaten söyledim ama benim sorduğum sadece bu 3 programın en iyisi... ??? Illustrator / Freehand / Corel ???
Bu mesajdan alıntı yap
tristan78 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tristan78

Grafiker / İstanbul

Alt 22-08-2008 #6
en iyi hangisini kullaniyosaniz o.
Bu mesajdan alıntı yap
:::AmbrosiA::: isimli Üye şimdilik offline konumundadır

:::AmbrosiA:::(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 22-08-2008 #7
biliyorum. en başta yaratıcılığın önemini bildiğimi zaten söyledim ama benim sorduğum sadece bu 3 programın en iyisi... ??? Illustrator / Freehand / Corel ???
anlatmak istediğimi pek ifade edemedim sanırım... en iyisi hangisi diyerek birbirinden değişik özellikleri bulunan programları aynı kefeye koyamazsınız... hepsi kendi içinde farklı... en iyisi hangisi madem bilmek istiyorsunuz söyleyeyim... en iyisi her zaman kendi üst sürümleridir... çünkü bu 3 program birbirine benzemediği için bir tutulupta aralarından seçmece yapmak mantıklı değildir...
Bu mesajdan alıntı yap
H.Design isimli Üye şimdilik offline konumundadır

H.Design

Grafiker / İstanbul

Alt 08-04-2010 #8
arkadaşlar tamam hangisine alışıksak yatkınsak bizim için en iyi program odur ama genel olarak da bi bakmak lazım. Ben önceden freehand kullanıyodum illustratör e geçiş yaptım ai yi öğrendikten sonra illustratör ün çok daha iyi olduğunu bütün samimiyetimle söyleyebilirim Hangi Program Daha Gelişmiş? Illustaror-Freehand-Corel Freehand den daha hızlı, freehand gibi sorunlar çıkarmıyor. Baskıda ne çıkacak direk görebiliyorum, Freehand gibi pek yanıltmıyor. Ve bir sürü gelişmiş özelliği var.
Mesela geçenlerde karışık bi vektörün bazı yerlerindeki renklerini değiştirmem gerekti ai de live paint le çabucak hallettim, freehand de yapmayı düşünemiyorum Hangi Program Daha Gelişmiş? Illustaror-Freehand-Corel
Bu mesajdan alıntı yap
cinici isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cinici(36)

Desinatör / Muğla

Alt 17-04-2010 #9
Özellikle logo ve desen (motif) çizimleri freehand de daha hızlı yaparsınız.
tasarım ve dizilimlerde corel x4 .
bu iki program aynı kulvarda ama kullanım şekilleri farklı freehandeki çizim hızı corelde yok. ikisini de kullanırsanız harika çalışmalar ortaya çıkıyor.
ilistratör denedim iyi sonuçlar alamadım.
yeni başlayan arkadaşlara yardımcı olurmu bilmem ama şu meslek dallarında bu programları kullanırlarsa güzel sonuçlar alırlar.

SERİGRAFİ : Freehand mx = renk ayrımı, daha hızlı çizimler, nokta kontrolü, toplu renk kontrolü ve daha birsürü özellik ama yeni versiyonu artık olmayacak.
LOGO : Freehand mx çizin COREL x4 de düzenleyin
WEP : COREL X4 , potoshop , freehand
KARTVİZİT : FREEHAN MX çizin COREL x4 düzenleyin
REKLAM TABELACILIĞI: Kesinlikle kayıtsız şartsız COREL x4 başkasına gerek yok
RESİM DÜZENLEME : Photoshop
not: potoshopta dergi ve matbaa işleri güzel oluyor ama bilgisayarda çok yer kaplıyor
ayrıca layer leyer çalışmak lazım :-)
Bu mesajdan alıntı yap
chuckie_tuce isimli Üye şimdilik offline konumundadır

chuckie_tuce

Grafiker / Ankara

Alt 18-04-2010 #10
freehand hariç hepsi bnceHangi Program Daha Gelişmiş? Illustaror-Freehand-Corel freehand çok dosya bozuyo bu yzden sevmiyorum..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
daha, gelişmiş, hangi, illustarorfreehandcorel, program