Hangi Program veya Programları Öğrenmem Gerekiyor?

Kitap kapağı, broşür, menü vb. - Hangi Program veya Programları Öğrenmem Gerekiyor? Sponsorlu Bağlantılar Herkese iyi forumlar, Mesleğim matematik öğretmenliği ve öğrencilerime kendi çapımda amatör olarak sorular, testler hazırlıyorum. (şu anlık word ve amatörce kullandığım photoshopla) Lakin ünlü yayınlar gibi sayfaları sıfırdan ...

MKORKUT isimli Üye şimdilik offline konumundadır

MKORKUT

Hiç Biri / Ankara

Alt 22-09-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Herkese iyi forumlar,
Mesleğim matematik öğretmenliği ve öğrencilerime kendi çapımda amatör olarak sorular, testler hazırlıyorum. (şu anlık word ve amatörce kullandığım photoshopla)

Lakin ünlü yayınlar gibi sayfaları sıfırdan tasarlamak yani kendime özgü bir görünüm ve dizgiyle bu işi geliştirmek istiyorum.
Şimdilik sadece yaprak test vb. tasarımları fakat ileride profesyonelleşmek istiyorum.

Bunu yapabilmek için hangi programla çalışmam lazım?
Nasıl kurslara gitmem lazım?
Bu konuda ciddi düşünüyorum nasıl eğitim gerekiyorsa alacağım.
Devam sıkıntısı olmayan bir önlisans programı varsa onu da okumaya hazırım.

Şu anda grafikerlikle ilgili tamamen cahilim, yardımcı olursanız çok sevineceğim...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

muhendisane isimli Üye şimdilik offline konumundadır

muhendisane

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 22-09-2012 #2
Bu mesajdan alıntı yap
hamit_kurklu58 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hamit_kurklu58(37)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 23-09-2012 #3
sayın hocam hevesine hayran oldum bu yüzden yazma ihtiyacı duydum kendi çapımda.
kursa gitmeni tavsiye ederim çünkü zaten bir işiniz mesleğiniz var, kurs tavsiyemde "Bilge Adam" veya İSMEk ücretsiz kurslarına katılmanı tavsiye ederim ama favoriniz Bilge Adam olsun pahalıdır ama eğitim sertifikaları direkt ADOBe"den gelmektedir. ordaki eğitim size haylisiyle yeter, ve bir tavsiyem daha var yapacağınız çalışma için kesinlikle örneklere ve daha önceki çalışmalara çokca bakın hepsi zihninizde ayrı fikirler çıkarmanızı sağlar ben bunu yeni yeni anlıyorum Hangi Program veya Programları Öğrenmem Gerekiyor? size başarılar Umarım birazcıkda olsa yardımcı olmuşuzdur... Başarılar !
Bu mesajdan alıntı yap
Natgho isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Natgho

Webmaster / Yalova

Alt 25-09-2012 #4
Hocam merhaba;
Bende acizane bir şeyler söyliyeyim bu konuda.
Ben herhangi bir dersini almadım ama çok saatimi verdim.
Sonra farkettimki benim çırpına çırpına kendi kendime bulup yaptığım şeylerin hazır dersleri mevcut.
Bu yüzden kurs güzel bir fikir.
Hani zaten halihazırda bir mesleğiniz var, ama mesela, yazın 3 aylığına bir reklam şirketinde öğrenme amaçlı cüzi bir fiyata çalışırsanızda -eğer öğreticek grafiker varsa- rahatca öğrenirsiniz.
Yine de tercih sizin Hangi Program veya Programları Öğrenmem Gerekiyor?
Bu mesajdan alıntı yap
MKORKUT isimli Üye şimdilik offline konumundadır

MKORKUT

Hiç Biri / Ankara

Alt 30-09-2012 #5
Yorumlar için çok teşekkürler.
Peki tamamen bir Grafikerlik kursuna mı gitmem gerekiyor? Yoksa mesela sadece indesign falan öğrensem yeter mi?
Yapacağım sayfalar çoğunlukla yazı barındıracak fakat resimler de olacak.
Bunun için en uygun program iNdesign mı? Bir matbaacıyla konuştum Corel'da zor olur dedi.
Bu mesajdan alıntı yap
yenerberktas isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yenerberktas

Eğitimci / Osmaniye

Alt 30-09-2012 #6
Bende matematik üzerine öğrenciler için çalışma sayfaları hazırlıyorum ve ilerde kitap yapma ihtimalim olduğu için indesign ve matmagic kullanıyorum.Bunun için videolu dersler var ama kursa giderek birinden yardım almakta fayda var çünkü grafikerliğe ilk adımdasınız.
Bu mesajdan alıntı yap
hamit_kurklu58 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hamit_kurklu58(37)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 30-09-2012 #7
Yorumlar için çok teşekkürler.
Peki tamamen bir Grafikerlik kursuna mı gitmem gerekiyor? Yoksa mesela sadece indesign falan öğrensem yeter mi?
Yapacağım sayfalar çoğunlukla yazı barındıracak fakat resimler de olacak.
Bunun için en uygun program iNdesign mı? Bir matbaacıyla konuştum Corel'da zor olur dedi.
eğer kendinize güveniyorsanız evet indesign size yeter biraz gayret ve programla çok zaman geçirip videolu ve uygulamalı dersleri takip edip tekrar ederseniz kendiniz için yeterli olur bence, başarılar Hangi Program veya Programları Öğrenmem Gerekiyor?
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
kurs program